Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Huawei w wielkiej trójce producentów telefonów

Dostarczył ponad 100 mln urządzeń w 2015 roku!

Huawei w wielkiej trójce producentów telefonów

Huawei Consumer Business Group ogłosiła, że w 2015 roku dostarczyła ponad 100 milionów smartfonów na całym świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat, dostawy smartfonów Huawei wzrosły o ponad 3000 proc.: z 3 mln sztuk w 2010 do 100 mln w 2015 roku. Huawei jest obecnie jednym z trzech wiodących producentów smartfonów.

- Sukces firmy Huawei jest rezultatem ciężkiej pracy, a także stale rosnącego popytu na nasze produkty. Korzystając z okazji chciałbym podkreślić, jak bardzo jesteśmy dumni z możliwości dostarczania naszym klientom najwyższej jakości urządzeń klasy premium - powiedział Kevin Ho, Prezes Działu Huawei Consumer Business Group Handset. - Rynek smartfonów oraz sposób w jaki konsumenci oceniają dostępne urządzenia ciągle ewoluuje, nieustannie przesuwając technologiczne ograniczenia. Przewiduję, że w 2016 roku nadal będziemy intensywnie pracować nad nowymi, jeszcze bardziej nowatorskimi produktami, które pozwolą nam poszerzyć dotychczasowe portfolio urządzeń. Mam również nadzieję, że nadchodzący rok pozwoli pozyskać kolejnych strategicznych partnerów.

W 2015 roku Huawei odnotował 30 proc. wzrost zapotrzebowania na smartfony ze średniej i wyższej półki cenowej. Na ten wynik złożyło się kilka czynników:

  • Do końca września na rynki zostało wypuszczonych 4 mln smartfonów P8, 7,5 mln modeli P7 oraz 6,5 mln Mate 7.
  • Wprowadzenie na rynek smartfona Huawei Mate S, który był sprzedawany w 48 krajach, zarówno w Europie jak i Azji
  • Smartfon Huawei Nexus 6P, który powstał we współpracy z Google, przyczynił się do rozwoju marki na rynkach obejmujących Amerykę Północną
  • Zaprezentowanie w Chinach, w listopadzie br. smartfona Huawei Mate 8.

Doskonałe wyniki są rezultatem intensywnej pracy działu badań i rozwoju Huawei, dywersyfikacji strategii oraz wielokierunkowych działań na poszczególnych rynkach. Nie bez znaczenia było również rosnące przywiązanie do  marki oraz jej produktów.

Badania i rozwój:

W ubiegłym roku Huawei zainwestował 14,2 procent ($ 6,3 mld USD) swojego rocznego dochodu właśnie w dział rozwoju i badań, zgłaszając 76,687 patentów, z których aż 18,000 znalazło zastosowanie w urządzeniach firmy  Huawei.

Huawei może się poszczycić założeniem 16 laboratoriów badawczych w różnych krajach, między innymi w Chinach, Niemczech, Szwecji, Rosji oraz w Indiach. Każde centrum badawcze ma przydzielony określony zakres działalności. Przykładowo, instytut badawczy Huawei usytuowany w Japonii skupia się na materiałach oraz technologii, czerpiąc z zakorzenionego w japońskiej kulturze ducha dążenia do doskonałości. W Paryżu, firma Huawei współpracuje z Centrum Estetyki konsultując swoje projekty z francuskimi projektantami.

Dywersyfikacja i wielokanałowa strategia

2015 przyniósł firmie Huawei znaczącą zmianę strategii rynkowej, co było widoczne za sprawą rozszerzania swojego dotychczasowego portfolio o serię produktów klasy premium.  Przełożyło się to bezpośrednio na globalny wzrost zainteresowania marką wśród konsumentów. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty, Huawei założył ponad 10 000 centrów i sklepów franczyzowych, a do końca 2016 w Chinach planuje otworzyć kolejne 1000.

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 89.75.172.* 2015.12.28 20:15
Sam sprawilem sobie P8. Swietny telefon, jakosc wykonania wrecz zadziwia jak na jego cene. Wada z pewnoscia jest uklad graficzny, ktory zwyczajnie nie daje sobie rady z grami chocby Gameloft, ale juz Hearthstone odpala plynniutko, zreszta nie kazdy oddaje sie graniu. Dla mnie to narzedzie zastepujace w ciagu dnia komputer i sprawdza sie wybornie, nie wiem czy jakas roznice robi wrzucenie az 3 GB RAM, ale telefon robi robote i nie przegrzewa sie w zastosowaniach innych niz gry. Jesli nic sie z nim nie stanie przez nastepny rok z kawalkiem to nastepny telefon tez od nich kupie, chyba ze zmienia polityke cenowa lub wyskoczy jeszcze ciekawszy chinski producent.
Gość IP: 217.99.43.* 2016.01.02 00:56
I całkowicie zasłużenie, zaczęli robić dobrze wykonany sprzęt za odpowiednią cenę. Może jedynym modelem z którym przesadzili z ceną jest mate S. Ale mate 7 i p8 wzorowo:)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 28.12.2015
Tagi: rynek, telefony
Tagi producenckie: huawei
ŹRÓDŁO: Huawei
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2928
CENEO Kup Najtaniej
Engenius AP Outdoor DR (ENH900EXT) Engenius AP Outdoor DR (ENH900EXT)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ACTIVEJET LASEROWY DO DRUKARKI HP ZAMIENNIK CF280A (ATH-80AN) ACTIVEJET LASEROWY DO DRUKARKI HP ZAMIENNIK CF280A (ATH-80AN)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell MAPLE15M1503_2613_W8 Dell MAPLE15M1503_2613_W8
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sharp ES-FA6102A2 Sharp ES-FA6102A2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beko OIM 25500 X Beko OIM 25500 X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu