Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Jak w 2015 roku sprzedawały się smartfony Lumia?

Katastrofalnie.

Jak w 2015 roku sprzedawały się smartfony Lumia?

Na świecie jest wiele firm i firemek, ale Microsoft nie jest taką sobie zwykłą firmą. Dlatego wyniki sprzedaży, z których nie jedna mniejsza firma cieszyłaby się ogromnie, dla Microsoftu to absolutna klęska.

W zeszłym roku do dystrybucji trafiło aż 1,4 miliarda nowych smartfonów. Ciężko to sobie nawet wyobrazić, a przecież do tej liczby należałoby jeszcze doliczyć zwykłe telefony. Jedynka, czwórka, a potem zero, zero, zero, zero, zero, zero, zero i zero.

Pisaliśmy już, kto podzielił się w zeszłym roku największymi kawałkami tego tortu. Na czele pozostaje Samsung przed Apple, ale spory krok do przodu zrobili też chińscy producenci – Huawei i Lenovo. Jeśli interesują Was szczegółowe statystyki – zapraszam do przeczytania tej informacji.

Oprócz rywalizacji producentów mamy jednak również do czynienia z bardziej ogólną walką o popularność poszczególnych mobilnych systemów operacyjnych. Tu zdecydowanie wygrywa Android, bo ma w drużynie wielu mocnych zawodników, podczas gdy Apple reprezentuje tylko jeden prawdziwy mocarz. No i są jeszcze inne systemy, po części niezwykle niszowe, ale jeden z nich – różne odmiany mobilnych Windows – traktowany był do niedawna jako trzeci ważny, liczący się gracz. Nawet jeszcze w schyłkowym (bo wszyscy czekali już na Windows 10...) roku 2014 sam Microsoft sprzedał 10,5 miliona smartfonów z rodziny Lumia tylko w ostatnim kwartale. A jak było w roku 2015?

Cieniutko. Katastrofalnie cieniutko. Nie znamy całkowitych wyników sprzedaży, ale Microsoft przyznał, że spadek wpływów z tego tytułu sięgnął 49 procent. Zaś o ile w ostatnim kwartale 2014 roku sprzedanych zostało 10,5 miliona Lumii, to w tym samym okresie w 2015 roku nabywców znalazło tylko 4,5 miliona tych urządzeń. To nawet mniej, niż połowa.

Oczywiście nadal możemy jeszcze doczekać się cudownego odbicia sprzedaży po ostatecznym wejściu Windows 10 na rynek (również dla starszych modeli) oraz wypuszczeniu przez Microsoft większej liczby modeli budżetowych. Ale jak na razie, zwłaszcza z perspektywy tak potężnej firmy, sprzedaż smartfonów Lumia to po prostu katastrofa.

Gość IP: 194.63.133.* 2016.01.29 11:30
Wypuszczają gówno w cenie iPhone'a i potem się dziwią, że im się nie sprzedaje.
Gość IP: 193.46.186.* 2016.01.29 11:32
Trudno żeby dobrze sprzedawały się Lumie gdy Microsoft ich nie oferuje. Microsoft śpi.
Gość IP: 31.182.95.* 2016.01.29 11:46
Windows 10 to niedopracowana katastrofa, po dwóch miesiącach obcowania z tym potworkiem wróciłem do 7. O WP mam takie same zdanie, najgorszy system na telefony, odradzam!
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.29 12:09
NORMALNIE AZ W GAŁY RAZI support chip.pl dla Microsoft!

A tu M$ i odrazu jaki LAMENT! "Tuszowanie" KLESKI ze jak to by sie inne firemki (pokroju Biedronka) cieszyly z takiej sprzedazy i wyliczanie ile to miliard ma zer (bo przeciez my GLUPI jestesmy i tego nie wiemy!)

A jak niedawno Apple odnotywuje spadek sprzedazy to jaka RADOSC w tekscie ze tak im sie dzieje! :/

FUJ chip.pl!!!
Gość IP: 217.153.177.* 2016.01.29 12:11
Potraficie poprawić humor z samego rana ;-)

PS. M$ tak trzymać!!!
Gość IP: 5.172.236.* 2016.01.29 12:33
Ach jak to pięknie dokopywać innym.
Tylko, że polska sprzedaż za kwartał to mniej niż 2 miliony. A Microsoft 4,5.
Chciałbym zobaczyć polską firmę, która by im dorównała w sprzedaży. Nawet Orlen to neptek. Więc po co to mowa. Kto tu krytykuje z dna i głębi muszli klozetowej?
Gość IP: 5.172.236.* 2016.01.29 13:07
P.S. Żeby nie było, że nie wiem, o czym piszę.
Mam akurat Lumię Microsoftu i Iphona. Lumię uważam za wygodniejszą i bardziej zgrabną. Iphone to dla mnie niewygodna cegła.
Główna wada Lumii to to, że trzeba przesunąć 2 przyciski żeby odebrać rozmowę. I to jeden w bok a drugi w górę. Wyjątkowo durny pomysł. Może ktoś wie, jak to zmienić?
Gość IP: 5.172.188.* 2016.01.29 13:08
A ja powiem tak, mam 5,7 calowa Lumię i windows 10.Na jednym pulpicie mogę zmieścić 14 wierszy x 8 r kolumn ikon aplikacji co daje w sumie na jednym pulpicie 112 aplikacji skrótów itp. To dzięki temu, że system ten posiada skalowanie czcionek. Android i IOS takich czarów nie ma. Posiadasz 4 czy 6 calowy telefon to i tak nic więcej na pulpicie nie zmieścicie bo brak jest skalowania. A na 6 calach duże ikonki wyglądają jak tel dla niepełnosprawnych.Dziękuję.
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.29 13:24
WOW - skalujacy ikonki i dwa w lewo i prawo by odebrac rozmowe na Lumia sie odezwali :D

Widac profesionalnie uzywacie telefonu - pelne zaufanie do was ;)
Gość IP: 83.26.253.* 2016.01.29 13:44
Polecam ten system mobilny Windows 10, jest świetny i intuicyjny . Raz kupiona aplikacja jest na wszystkich urządzeniach z Windows i bardzo dobrze się z nimi synchronizuje . Mam już czwartą Lumię , jestem od początku i następny Smartphone będzie na pewno o oparty o ten system :)
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.29 13:55
@UP

PHA - bo na iOS tak nie ma :/
Gość IP: 89.68.7.* 2016.01.29 13:57
Gość IP: 31.182.95.* 2016.01.29 11:46

jesteś żałosny nawet jak na trolla

cóż ms za dużo chce za te topowe telefony
Dave
Dave 2016.01.29 14:29
Gość IP: 5.172.188.* 2016.01.29 13:08 - potrzebujesz aż tyle skrótów? OMG co aplikacja z McDonalds,Janosik,Facebook? i jeszcze 500 innych. A słyszałeś o grupowaniu ikon w Android? w foldery?
Przy tych 112 ikonach to znajdujesz je po 5 minutach szukania.
Gość IP: 84.203.53.* 2016.01.29 14:32
@Główna wada Lumii to to, że trzeba przesunąć 2 przyciski żeby odebrać rozmowę. I to jeden w bok a drugi w górę. Wyjątkowo durny pomysł. Może ktoś wie, jak to zmienić?
- Co ? Masz cos bardzo zle ustawione - ja zawsze odbieram jednym dotknięciem. Miałem Lumie 830 teraz mam 930. Zawsze było tak samo.
Moim nastepnym telefonem będzie 950. To pierwszy telefon z topu który w standardzie jest dwu-simowy.
Gość IP: 77.178.90.* 2016.01.29 16:14
Chciałem kupić Lumie 640. Po pięciu minutach walki w sklepie poddałem się i kupiłem telefon z androidem.
Gość IP: 77.113.126.* 2016.01.29 16:22
te skalowanie czcionki w win 10 to świetna sprawa szczególnie w większych telefonach, a grupowanie ikon w windows też jest
cthulhu
cthulhu 2016.01.29 18:05
@Gość IP: 194.63.133.* 2016.01.29 11:30
"Wypuszczają gówno w cenie iPhone'a i potem się dziwią, że im się nie sprzedaje"

520-kę kupiłem za 400zł, 735 - za 600zł Dostanę iPhone'a w tej cenie?

@Gość IP: 84.203.53.* 2016.01.29 14:32
"@Główna wada Lumii to to, że trzeba przesunąć 2 przyciski żeby odebrać rozmowę. I to jeden w bok a drugi w górę. Wyjątkowo durny pomysł. Może ktoś wie, jak to zmienić?
- Co ? Masz cos bardzo zle ustawione - ja zawsze odbieram jednym dotknięciem. Miałem Lumie 830 teraz mam 930. Zawsze było tak samo."

Przyznam, że też mnie to irytuje. Zastosowałem Gestures, ale nie zawsze działa. Więc jak to zrobić?

@Gość IP: 77.178.90.* 2016.01.29 16:14

"Chciałem kupić Lumie 640. Po pięciu minutach walki w sklepie poddałem się i kupiłem telefon z androidem."

A co? Nie mogłeś się dopchać do lady z powodu tłoku, czy też sprzedawca nie chciał się rozstać z Lumią?... :D
acomp
acomp 2016.01.29 19:49
Od zawsze słyszę narzekania na MS na Win 10 na Lumie itd.Chciałbym żeby zamiast wszystko potępiać w czambuł wskazali inna firmę o takim rozmachu co do systemu operacyjnego czy aplikacji biurowych.Dlaczego jeśli ten system operacyjny jest taki zły i niesprawny jest najczęściej "piraconym" na świecie?
Gość IP: 87.207.19.* 2016.01.29 21:40
Używam telefonów Lumia od początku 2012 roku. Wtedy była to Lumia 800, wówczas niedawno wprowadzona na rynek. Po rozpakowaniu telefonu i uruchomieniu doznałem szoku. Ah, co za wspaniały telefon, jaki aparat, jaka wygoda obsługi. Później aktualizacja do WP 7.8 i radość z nowych funkcji. Kolejna była Lumia 720. Zastanawiałem się czy 720, czy 820 i zdecydował lepszy w testach aparat foto w 720. Później przesiadka na 925, która z WP 8.1 Denim działała rewelacyjnie. Po premierze kupiłem 950 i niestety jestem lekko rozczarowany. System nie jest do końca stabilny, zdarzają się wyjścia z aplikacji. Ogólnie system sprawia wrażenie jakby to była Beta i to dość wczesna. Wytrzymałość baterii poniżej przeciętnej. Nawet responsywność do rewelacyjnych nie należy na tle konkurencji (IP 6 plus szanownej małżonki). Na plus na pewno jakość wykonania i doskonały aparat, chociaż czasem aparat zachowuje się nieprzewidywalnie, ale pewnie to kwestia dopracowania oprogramowania. Nie zamierzam rezygnować z Lumii pomimo wymienionych niedociągnięć ze względu na dobrą integrację z całym światem MS, czyli poczta, OneDrive etc... jednak czasem więcej radości daje mi wykorzystywany służbowo Galaxy S5. Siłą WP są telefony budżetowe i dziwi polityka Microsoftu, w tej chwili z linii tańszych telefonów jest tylko 550, która z dziesiątką nie działa rewelacyjnie. Szkoda by było gdyby Lumia i mobilny Windows zniknęły z rynku.
Gość IP: 77.252.201.* 2016.01.30 09:11
Bak dobrego budżetowego telefonu do tego doprowadził. Lumia 950 niestety nie na wszystkich kieszeń. Ja osobiście kupiłem 950 i mam całe środowisko MS pod ręką (kalendarz, poczta, OneDrive, note, remote desktop) Co fajniejsze z continuum działa większość aplikacji, które wykorzystuję na co dzień. Niestety słabym punktem jest bateria. Aparat robi wrażenie, zdjęcia są bardzo dobrej jakości. A najważniejsze to to że nie zamula jak w androidzie. Co do samej 10 to system bardzo mi się podoba nie miałem zwisów co mnie cieszy.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 29.01.2016
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: lumia
ŹRÓDŁO: theverge.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5950
CENEO Kup Najtaniej
Electrolux EDH3488GDE Electrolux EDH3488GDE
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beko DIN 1421 Beko DIN 1421
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zotac zBOX-ID91-BE Zotac zBOX-ID91-BE
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu