Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Udziały Windows 10 cały czas rosną

System popularnością dogania już Windows 8.1.

Udziały Windows 10 cały czas rosną

Szacuje się, że już 200 milionów urządzeń jest obsługiwanych przez system operacyjny Windows 10. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę fakt, że premiera tego systemu odbyła się w lipcu ubiegłego roku. Ale czy już wyprzedził poprzednie wersje Windows?

Wszystkie firmy analityczne potwierdzają: udziały Windows 10 cały czas rosną, głównie z uwagi na to, że system jest oferowany jako darmowa aktualizacja oraz z uwagi na dobrą sprzedaż urządzeń Surface. Według StatCountera, Windows 10 ma już prawie 12-procentowy udział w rynku, doganiając tym samym Windows 8. Windows 7 jest nadal najpopularniejszy (powyżej 47 proc.), jednak inne Windowsy właściwie zostały już wyprzedzone.

NetMarketShare potwierdza wyniki StatCountera, szacując udziały rynkowe Windows 10 na poziomie 10 proc. Windows 8.1 ma, według firmy, 10,3 proc., a Windows XP 10,93 proc. Dominujący Windows 7 według tej firmy zainstalowany jest na 55 proc. urządzeń.

Zdaniem GoSquared, Windows 10 generuje 26 proc. ruchu internetowego, Windows 8 21 proc, a Windows 7 ponad 48 proc.

Gość IP: 79.78.174.* 2016.01.03 10:59
Zawsze był popyt na darmowe dziadostwo. Zdumiewające, że taka wielka firma zdecydowała, że nie ma wyjścia i musi swój produkt rozdawać. Dawno temu dyskietki Windowsa były dołączana do twardych dysków. Teraz nawet USB pena nie dają! Nawet kabelka! Kto świadomie chciałby takie coś za darmo bez odpowiedniej dopłaty? Ludzie nisko się cenią. Tania chińszczyzna właśnie się zdewaluowała. Teraz jest darmowizna!
Gość IP: 85.222.68.* 2016.01.03 11:04
Zaznaczyć należy że ten sukces jest wymuszony.
Gdyby na czas uświadomić wielu laików że można zablokować instalację tego bubla, sytuacja inaczej by wyglądała.
Gość IP: 94.246.149.* 2016.01.03 11:05
(J250) ech tam narzekacie na windę 10 - ważne że gry chodzą !!! Yeah
Gość IP: 83.27.154.* 2016.01.03 11:07
System do którego sterowniki są nieprzewidywalne i wywołują losowe BSODy. M$ nic z tym nie robi bo to nacisk producentów by użytkownicy kupowali nowy sprzęt a M$ umywa ręce bo nie chce certyfikować sterowników zadaptowanych z własnych starszych systemów.
Gość IP: 83.27.154.* 2016.01.03 11:13
Ps. Ja już zainstalowałem okodekowane, z własnościowymi sterownikami i programami Ubuntu LTS i cieszę się z systemu który nie jest tworzony dla maksymalizowania zysku swojego i partnerów.
Gość IP: 83.6.139.* 2016.01.03 12:02
@83.27.154

jakbyś napisał Debian to jeszcze bym Cię zrozumiał... ale Ubuntu jest tworzony dla Kasy. Cannonical i ich partnerzy doskonale na nim zarabiają :-)

Uwielbiam Linuxa - jako system serwerowy... jako desktop dziękuje.
Gość IP: 83.31.111.* 2016.01.03 12:11
Wiedziałem, że jak tylko zainstaluję to dziadostwo, to od razu na chipie pojawi się, że im wzrosło. Przypadek? ;) Nie sądzę. :)

I żeby nie było, wziąłem go tylko dlatego, że był za darmo, bo i tak większość czasu siedzę na Linux Mint (Mam wersję z okienkami Mate, bo Cinnamon wieszał mi system). Okienka Linuxowe w porównaniu do Windowsowych to jest kpina, bieda i żenada. Czcionki są brzydkie, wygaszacz włącza się zawsze o ustalonej porze. Na Windowsie jak leci film albo youtube to wygaszacz nie ma prawa się włączyć. Na Linuxie z Mate włącza się i nie można tego zmienić. Dokumentacja do oprogramowania jest prawie żadna. Znalezienie skrótów klawiszowych do Nautilusa, czy Nemo zajęło mi w uj czasu, bez rezultatu. To samo tyczy się konfiguracji itp. Wszystko muszę szukać po forach, zamiast zerknąć w dokumentację bo takiej nie ma. Mimo to jednak Linux ma 1 plus. Super konsola out of the box. Niby mała rzecz, a jednak wystarczająca żeby odstawić wszystkie dobrodziejstwa Microsoftowe do kosza.
Gość IP: 78.8.12.* 2016.01.03 13:15
Jak na chama się instaluje tj. bez wiedzy i wyraźnego żądania użytkownika, to czemu się dziwić ? Parcie na wynik spore, ciekawe co z na siłę uszczęśliwionymi klientami. Też będą piać z zachwytu i peany pochwalne na cześć M$ wygłaszać. No, zobaczymy !
Gość IP: 77.45.18.* 2016.01.03 14:26
Gość IP: 78.8.12.* 2016.01.03 13:15 Ciekawe czemu w moim przypadku nie zaktualizował się laptop samoczynnie? Jak ktoś chce to użyje szarych komórek i aktualizacja nie przejdzie. Wystarczy zajrzeć do ustawień WU, wykonać dwa kliknięcia i już po sprawie. A stado baranów dalej beczy, że Microsoft na "siłę" wciska Win10.
Gość IP: 88.156.133.* 2016.01.03 14:50
Mnie interesuje wyłącznie to czy juz jest nowy system plików, który od lat obiecują, a nie to, czy 99% gospodyń używa.
Gość IP: 89.64.11.* 2016.01.03 15:10
Windows 10 generuje 26 proc. ruchu internetowego, Windows 8 21 proc

A to ciekawe Win 10 ma mniejszy udział niż Win 8 a generuje większy ruch w Internecie. Ciekawe dlaczego...
Gość IP: 46.112.57.* 2016.01.03 16:36
To proste, windows analizuje to co piszemy na jakie strony zagladamy, analizuje nasz glos i obraz z kamerki i wysyla do MS. To w imie ulepszania systemu
jakub_1986
jakub_1986 2016.01.03 16:38
Ciekawe ile osób nieświadomie zaktualizowało swój system do 10??
Gość IP: 188.146.3.* 2016.01.03 18:04
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
A ja, świadomy użytkownik, zdecydowanie wolę Windows 10 niż poprzednie wersje Windows (szkoda tylko, że nie chodzi tak szybko, jak Windows 8.1 - ale chodzi zdecydowanie szybciej niż Windows 7). Do Linuksa zraziłem się dawno temu, kiedy przesiadłem się na Windows NT. Komputera używam do obliczeń, pisania artykułów, przeglądania literatury fachowej (fizyka) i nie mam czasu na takie pier...ły, jak użeranie się z systemem, aby zainstalować jakieś sterowniki, czy aplikacje. Gierki mnie nie interesują, wiec gdyby Linuks nie był tak upierdliwy, tobym może się zdecydował. Wolę jednak zapłacić za system niż pieklić się z darmowym Linuksem.
Gość IP: 109.241.148.* 2016.01.03 18:34
DO Gość IP: 79.78.174.* 2016.01.03 10:59

Gościu darmowe dziadostwo to od zawszę masz ale tego linuksika bo jak płatny Windows był to cię nie było stać na niego al piratów używałeś
Gość IP: 89.69.147.* 2016.01.03 18:43
"Do Linuksa zraziłem się dawno temu, kiedy przesiadłem się na Windows NT"

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę - ale przez te 20 lat Linux trochę się zmienił...

"Komputera używam do obliczeń, pisania artykułów, przeglądania literatury fachowej (fizyka)"

Nie wiem, czego tam dokładnie używasz do obliczeń (jestem totalnie nie w temacie), ale co do artykułów - kiedy zajmowałem się matematyką, to LaTeX pod Linuksem działał wyraźnie sprawniej, niż pod Windowsem (o nieszczęśnikach próbujących dłubać teksty matematyczne w Wordzie z litości nawet nie wspominam...)
acomp
acomp 2016.01.03 20:57
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.12.242.* 2016.01.03 22:21
Zainstalowałem W10 na wszystkich komputerach z W8.1 i powiem szczerze że szału nie ma. Do W7 mu bardzo daleko. Z bardziej debilnych przypadków to to że cały czas mi zgłasza że przed tygodniem raz włożyłem uszkodzony pendrive. Nie wiem po co bo go tam już nie ma i więcej nie będę go wkładał. Innym debilizmem to informowanie mnie przy kopiowaniu plików z filmami z kamery na komputer że te pliki mogą być nie odtworzone na tym komputerze co mijało się zupełnie z prawdą. I tak za każdym razem gdy kopiuję filmy. Mógłby niedorozwojek w końcu zapamiętać dla tego rodzaju plików że tak ma właśnie być.
Gość IP: 89.64.33.* 2016.01.03 23:23
Gość IP: 83.31.111.* 2016.01.03 12:11

Tobie tez M$ płaci za takie bzdury?!

To wirus od M$ jest mało konfigurowalny zainstaluj sobie Gnome Shell albo KDE i nie pisz głupot (zresztą MATE idzie też idzie świetnie skonfigurować!)
Gość IP: 62.69.220.* 2016.01.04 09:18
Mnie już nawet nie zastanawia ten fakt, czy ktoś wam płaci za promowanie systemu firmy Microsoft. 30 grudnia 2015 roku pisaliście artykuł w podobnym stylu, praktycznie o tym samym. Panowie redaktorzy, napiszcie proszę kiedyś o jakimś innym systemie dla odmiany, może to być jakaś dystrybucja Linuxa albo system od Apple (lub BSD), byle nie mielić cały czas tego samego kotleta
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 03.01.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4824
CENEO Kup Najtaniej
Adobe Photoshop CS4 Extended PL WIN upgrade (65015809) Adobe Photoshop CS4 Extended PL WIN upgrade (65015809)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Antec Kuhler H20 1200 PRO ANT247 Antec Kuhler H20 1200 PRO ANT247
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JVC CB-VM9 JVC CB-VM9
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
iBasso DX80 iBasso DX80
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu