Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Statystyka Wyszukiwarki firm i usług konkurują z Google

Bo specjalizacja ma znaczenie.

Wyszukiwarki firm i usług konkurują z Google

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane wyszukiwarki firm, które doskonalą się w prezentowaniu informacji o produktach i usługach. Koncentrując się na strukturyzowaniu danych, a więc na opracowaniu do perfekcji metod zbierania, agregowania oraz aktualizowania danych o przedsiębiorstwach oraz ich ofertach pozwalają bardzo trafnie prezentować wyniki potencjalnym Klientom, co pozwala konkurować im na przykład z Google.

Na polskim rynku w swoich zasobach posiadają już ok. 2 mln firm. Zdobywając coraz mocniejszą pozycję podążają również za trendami w kanale mobilnym, aby utrzymać i adoptować się do dynamicznie rozwijającego się otoczenia oraz pozyskiwać nowych użytkowników.

Osoby, które szukają np. restauracji coraz częściej sięgają po telefony komórkowe – dzięki dedykowanym aplikacjom oraz stronom przyjaznym urządzeniom mobilnym zawsze mają pod ręką bazę firm, która w ciągu kilku sekund zwraca informacje o adresie i numerze telefonu, a dzięki opisom ofert, ułatwia dokonanie trafnego wyboru – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu Online, Eniro Polska.

Jak pokazują dane Megapanelu, pozycja Google nie wpłynęła negatywnie na zainteresowanie użytkowników bardziej wyspecjalizowanymi wyszukiwarkami firm, produktów oraz usług. W kategorii wyszukiwarek i katalogów, najpopularniejszą wyszukiwarką firm była panoramafirm.pl (3,4 mln realnych użytkowników), która miała więcej użytkowników niż pozostali gracze łącznie. Na kolejnych miejscach znalazły się pkt.pl (1,4 mln RU) oraz firmy.net (0,8 mln RU) i cylex.pl ( 0,7 mln RU). [1]

Wyszukiwarki firm posiadają dokładne informacje na temat produktów i usług poszukiwanych przez konsumentów, dlatego w oparciu o tego typu dane mogą nie tylko prognozować trendy, ale także oferować firmom nowe rozwiązania reklamowe. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl prowadzi dla swoich klientów m.in. kampanie remarketingowe bazując na intencjach zakupowych.

Posiadając informacje o zapytaniach użytkowników, wyszukiwarka firm może – z wykorzystaniem zewnętrznej sieci reklamowej – docierać z przekazem reklamowym do wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Możliwe jest wyświetlanie reklamy firmy wulkanizacyjnej wszystkim użytkownikom, którzy w ciągu ostatnich 3 dni w wyszukiwarce firm wpisali zapytanie o opony – komentuje Adrian Hinc, Kierownik Produktu Online, Eniro Polska.

Niektóre z wyszukiwarek firm jak np. panoramafirm.pl oferują przedsiębiorcom kompleksową reklamę zarówno w internetowej, jak i w mobilnej wyszukiwarce. Dodatkowo oferuje komplementarne usługi dla małych i średnich firm: reklamę graficzną, profesjonalne strony www, wideo, bazy danych, emailing czy remarketing.

W przyszłości wyszukiwarki firm wraz z rosnącą ilością danych w Internecie będą stanowiły swego rodzaju oazę uporządkowanych informacji dotyczących tego co i gdzie można kupić wraz z kompletem danych potrzebnych konsumentom.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 83.3.184.* 2016.01.25 14:39
Niesamowity tekst sponsorowany.

Jeżeli znasz jakąś branżę w swoim mieście to zrób mały test. Wpisz słowo kluczowe i nazwę miasta. Gwarantuję, że wyniki cię powalą.

Kiedy już podniesiesz się z podłogi wpisz to samo w Google. Pomiń AdWords i oceń pozostałe wyniki.
Gość IP: 83.3.184.* 2016.01.25 14:39
Niesamowity tekst sponsorowany.

Jeżeli znasz jakąś branżę w swoim mieście to zrób mały test. Wpisz słowo kluczowe i nazwę miasta. Gwarantuję, że wyniki cię powalą.

Kiedy już podniesiesz się z podłogi wpisz to samo w Google. Pomiń AdWords i oceń pozostałe wyniki.
Gość IP: 91.208.10.* 2016.01.25 14:49
Eniro Polska - i wszystko jasne.
Ile ja się naużerałem, żeby pozbyć się tych natrętów!
Gość IP: 94.254.133.* 2016.01.25 15:26
Nie kumam. Jak nie masz ochoty z czegos korzystac to tego nie robisz? Dla mnie to jasne. A wyniki maja jakie maja. Na pewno nie gorsze niz google - a lokalnie powiedzialbym ze lepsze
Gość IP: 84.203.64.* 2016.01.25 18:32
Jedyny sens istnienia takich "wyszukiwarek" jak Panorama firm sa podmioty gospodarcze bez strony internetowej. Mikrofirmy których nie stać na strone i na pozycjonowanie. Duży mankament natomiast to szczatkowe informacje o mikrofirmie a przede wszystkim aktualność tamtejszych "danych"
acomp
acomp 2016.01.25 19:22
Jest to chyba następna krypto reklama naszych polskich wyszukiwarek a więc tekst sponsorowany.
Gość IP: 89.229.78.* 2016.01.25 19:28
Niekiedy nie chcemy szukać strony tylko informacji typowo bazodanowej. Ot choćby gabinety lekarskie w mieście/województwie czy lekarze w spółdzielni.Wtedy zbiór odpowiedzi jest mniejszy i łatwiej go przeglądać, bo jest zawężony do bardzo konkretnego kontekstu. Google ma zbyt duży rozrzut. Zresztą, w takich przypadkach ono samo odsyła do takich stron-baz danych. Wystarczy, że ONE są dobrze wypozycjonowane i wszystko gra. Jednak aktualność informacji na tych stronach rzeczywiście może być dyskusyjna.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 25.01.2016
ŹRÓDŁO: Eniro
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1811
CENEO KUP NAJTANIEJ
Steiner SkyHawk Pro 8x32 Steiner SkyHawk Pro 8x32
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch S5 12V 54Ah 530A Bosch S5 12V 54Ah 530A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch KGV39VW31E Bosch KGV39VW31E
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ETA 1260 90010 Linty ETA 1260 90010 Linty
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu