Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Nie ma już „wielkiej trójki” polskich operatorów komórkowych

Sieć Play, „czwarty operator”, prezentuje swoje imponując wyniki za pełny rok obrotowy 2015.

Nie ma już „wielkiej trójki” polskich operatorów komórkowych

Całkowita baza klientów sieci Play wzrosła do 14,15 mln (+15,2% r/r), natomiast udział klientów abonamentowych zwiększył się do 50,0% z 47,3% na koniec 2014 r. Całkowite przychody operacyjne wyniosły 5 363 mln zł, wzrastając o 22,1% rok do roku. Przychody od użytkowników wyniosły 4 102 mln zł, wzrastając o 16,4% rok do roku. Baza abonencka wzrosła o 1 863 tys. abonentów netto, co stanowi wzrost o 6,0% w porównaniu z tempem wzrostu odnotowanym w roku 2014, a dzięki dalszej rozbudowie sieci 4G LTE, na dzień 31 grudnia 2015 r. zasięg usługi 4G LTE wzrósł do 78,0% populacji.

 

 

W 2015 r. Play w dalszym ciągu powiększał swoją bazę abonencką, czemu towarzyszył wzrost uśrednionego ARPU, co przyczyniło się do dalszego wzrostu przychodów oraz zysku EBITDA. Udział abonentów kontraktowych w całkowitej bazie abonenckiej wzrósł do 50,0% w 4 kwartale 2015 r. w porównaniu z 49,6% w 3 kwartale 2015 r. i 47,3% w 4 kwartale 2014 r.

W 2015 r. do wzrostu skorygowanego zysku EBITDA przyczynił się dalszy wzrost bazy abonentów kontraktowych, która w 2015 r. zwiększyła się o 1 259 tys. netto.

Wyniki Play za 4 kwartał 2015 r. oraz pełny rok obrotowy 2015


 

Gość IP: 194.187.73.* 2016.02.23 21:28
artykuł sponsorowany ?
Gość IP: 89.228.100.* 2016.02.23 22:13
Spółka Islandzko-Grecka inwestująca głownie w reklamy z "gwiazdami".
Gość IP: 87.168.125.* 2016.02.23 22:34
a czy to wazne w co lub kogo inwestuje? Wazny jest wynik! I na tym polega prowadzenie biznesu...
Gość IP: 78.9.73.* 2016.02.23 22:35
cenowo też dobili do pozostałych...niestety
Gość IP: 87.113.205.* 2016.02.23 23:09
wow - cztery TYSIACE MILIONOW!
Ktos nie chce sie chwalic
Gość IP: 77.114.32.* 2016.02.23 23:54
Celem biznesu jest doprowadzenie Ludzkości do zagłady w tempie WYKŁADNICZYM...
Gość IP: 89.76.237.* 2016.02.24 01:11
LTE 78% populacji i akurat muszę się wyróżniać i należeć do tych 22% pozostałych procent . Mieszka mniej niż 10 km od Krakowa ..... Stąd moje nie śmiałe podejrzenie że to jednak nie zasięg LTE , a sieci 4G , różnica - spora.
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 08:54
A wspominają przy okazji o ograniczaniu rozmów telefonicznych z powodu szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego powodującego alergie, białaczkę i inne typy raka? Czy wspominają też o przekraczaniu norm emitowanego pola elektromagnetycznego przez maszty sieci telefonii komórkowej i żeby sanepid tego pilnował? Pewnie nie, bo biznes musi się kręcić, a ogłupione nastolatki muszą plotkować przez jakieś urządzenia. Znam kilka takich, co dużo plotkowały przez tel i wylądowały na cmentarzu z powodu raka mózgu. Badania zamieciono pod dywan, a lekarze rozkładali ręce, nie znając przyczyny, to znaczy znali, przyczyna to według lekarzy mutacja DNA (Rozumiecie ten żarcik lekarzy?... Mutacja DNA. Przyczyna, nie skutek...), za to mogąc leczyć w nieskończoność, a kaska płynęła.
Gość IP: 78.31.152.* 2016.02.24 09:18
a może by tak podano jaka kwota podatku dla Polski , a ile 'wyfrunęło' z kraju . To mnie bardziej/mocno interesuje
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 09:30
@ Panie Macieju Gajewski

Z całym szacunkiem ale bez podania wyników pozostałych operatorów to ta tabelka mówi nie wiele a na pewno nie mówi nic co by sugerował tytuł tej notatki - "Nie ma już „wielkiej trójki” polskich operatorów komórkowych"
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 09:35
@ Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 08:54

A ja znam taki którzy jeszcze nie dawno pisali takie komentarze a dzisiaj są na "bezterminowych wczasach w wariatkowie"
Zastanów się i uważaj co robisz i jakiego używasz sprzętu
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 09:46
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 09:35
Rozumiem, sugerujesz że lobby sieci telefonii komórkowej jest tak mocne i mogą wszystko. To wiedza powszechna, na pewno wykańczają lekarzy, którzy śmią wymknąć się schematom żarciku, ale cóż, fakty to fakty. Ostatnio widziałem w pewnej przychodni ciekawy plakacik dotyczący "nietrzymania moczu". Czytam i oczom nie wierzę. PRZYCZYNA nietrzymania moczu również będąca ewidentnym skutkiem. Cynizm szokujący.
Środowisko medyczne i farmaceutyczne również odleciało w kosmos.
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 10:10
Widocznie, nasze czasy niewiele różnią się od tzw. średniowiecza, kiedy palono na stosie za twierdzenie, że Ziemia jest okrągła, bo to była herezja. Dziś wsadza się do wariatkowa lekarzy mówiących prawdę, a biznes medyczny się kręci, ale tym razem za to płaci całe społeczeństwo w podatkach, za utrzymanie więźniów niepoprawnych politycznie. Socjalizm pełną gębą i żerujący na nim biznes oligarchów, który dostaje z naszych podatków potężne dotacje jak ostatnio Lidl z Kauflandem - 1 mld dolarów.
Gość IP: 89.77.10.* 2016.02.24 10:16
Sporo emocji pod tym artykułem :) Ja korzystam z Play od roku. Wcześniej to tyły ERA i T-Mobile. Za 60 zł mam nielimitowane: Minuty do wszystkich sieci, sms/mms i internet LTE + 3GB internetu na wypadek gdy stracę zasięg LTE. Takiej oferty niema żaden inny operator w Polsce. Jedyny minus w PLAY to niestety nadal problem z zasięgiem. Często jeżdżę na trasie Gdynia - Słupsk. Przez 80 km brak zasięgu 4G.
Gość IP: 79.185.244.* 2016.02.24 10:21
Imponujące liczby jak i imponująca inteligencja autora.
5 363 mln zł....
4 102 mln zł....
1 863 tys....
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.24 10:30
Gość IP: 89.77.10.* 2016.02.24 10:16

orange free na kartę
100 pln na 3 miechy (możesz dodatkowo uzyskać bonus 10 zeta) - konto ważne 5 miechów
za 30 pln darmowe rozmowy i smsy do wszystkich przez 31 dni
w cenie 100 pln 36 GB netu
czy LTE nie wiem - mam starego sima

automat z konta ładuje mi co kwartał i automat z orange uaktywnia darmowe
niewykorzystany net przechodzi dalej po kolejnym ładowaniu
z roku czasu mam dodatkowe 30GB
tylko coś skarbonka mi nie działa (jakieś grosze za doładowanie - mam tam ze 40 zeta)

żaden abonament mi tego nie zapewni
no ale tracę taką pierdułę jak przekierowywanie rozmów (mam dwa telefony)
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 11:29
@ Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 10:10

Co to jest prawda, a tym bardziej prawda w medycynie?
W medycynie nie ma 100% prawdy.

Weź pierwszą lepszą ulotkę dotyczącą jakiegoś leku i znajdziesz tam mniej więcej takie informacje
- 1 raz na 1 000 pacjentów - stwierdzono bóle głowy
- 1 raz na 10 000 pacjentów - stwierdzono rozwolnienie
- 1 raz na 100 000 pacjentów - stwierdzono wypadanie włosów
Lek nie wpływa na zdolność w kierowaniu pojazdami mechanicznymi ale w niektórych wypadkach szczególnie w połączeniu z lekiem XYZ może powodować spowolnienie reakcji

Czy wspomniany lek jest szkodliwy czy nie - ktoś powie
- nie szkodliwy
Inny powie
- szkodliwy
I każdy z nich będzie miał rację

Historia z życia
Znam trochę środowisko lekarzy
Parę lat temu lekarze mówili chorym po zawale serca
- jeden
Jajka nie mają wpływu na cholesterol i można je jeść w całości i w dowolnych ilościach
- drugi
Jajka mają wpływ na cholesterol ale tylko żółtka "szkodzą" - żółtek nie powinno się jeść natomiast białka można jeść w dowolnej ilości
- trzeci
Jajka mają wpływ na cholesterol ale tylko białka "szkodzą" - białek nie powinno się jeść, ale żółtka jak najbardziej i w dowolnej ilości

Nie są to opinie zasłyszane w maglu ale usłyszane od praktykujących lekarzy kardiologów i wszyscy podpierali się badaniami naukowymi
Który z nich miał rację
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.24 11:53
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.24 11:29

Zgadza się, ponieważ czynników powodujących daną chorobę może być więcej. Jedzenie jajek mogło przyspieszać efekt. BA! Może nie jedzenie jajek, a jajecznica np. na tłuszczu?
Czasami robi się badania tak, żeby nic z nich nie wyszło.
Organizmy poddane takiej samej dawce PE zachorują na inną alergię, albo będą potrzebowali dwukrotnie większej dawki PE. Każdy inaczej też trzyma telefon, ma inny telefon, telefony mają różne anteny, w różnych miejscach, są bliżej masztów telefonii komórkowej, maszty mają lepszy zysk. Więcej masztów, mniej mocy telefonu, ale narażenie znowuż na ciągłe PE z masztów. Sytuacja jest inna niż w momencie gdy się oparzymy dotykając pieca - efekt jest natychmiastowy, przy PE, pieczemy się latami - oddziałuje też na komórki powodując zmiany chemiczne. To skomplikowane. Naturalne tło promieniowania kosmicznego mamy od setek tysięcy lat i jakoś przeżyliśmy, być może część w jaskiniach, poddani różnego rodzaju mutacji... ważna jest dawka, a tego nie kontrolujemy.
Gość IP: 31.183.63.* 2016.02.24 16:55
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 91.146.223.* 2016.02.24 17:05
Tak samo jak nie było "polskich obozów koncentracyjnych", bo który jest polski?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 23.02.2016
Tagi: rynek, telefonie
Tagi producenckie: play
ŹRÓDŁO: Play
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 19928

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Siemens HB78GU570 Siemens HB78GU570
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BenQ 5J.05Q01.001 Lampa do W5000/W20000 (5J.J3S05.001) BenQ 5J.05Q01.001 Lampa do W5000/W20000 (5J.J3S05.001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acana Adult 13,5kg Acana Adult 13,5kg
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 42LA667S LG 42LA667S
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG H6200 SAMSUNG H6200
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu