Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Wśród graczy: Windows 10 czy Windows 7?

Przyjrzyjmy się tym statystykom Steama.

Wśród graczy: Windows 10 czy Windows 7?

Użytkownicy największej pecetowej platformy dla graczy dużo chętnej instalują aktualizacje do Windows od innych. A to powoduje, że już w grudniu ilość użytkowników Windows 7 prawie się zrównała z tą dotyczącą Windows 10.

 

 

Według ankiety przeprowadzonej przez użytkowników Steama, Windows 10 jest już wykorzystywany przez 34 proc. graczy, ustępując tylko systemowi Windows 7, który kontroluje nieco ponad 42 proc. tego rynku.

Główni „przesiadkowicze” to użytkownicy Windows 8.1, najprawdopodobniej z uwagi na posiadanie sprzętów nowszej generacji a także z uwagi na ogólny brak sympatii względem tej wersji systemu Microsoftu, choć udziały Windows 7 również się kurczą.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 83.31.174.* 2016.02.03 10:56
Jeśli robicie ranking systemów, to niech kryterium będzie techniczne! To nie sondaż popularności debili z okrąglaka na Wiejskiej!
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.03 12:00
Rownie dobrz moge zrobic statystyki iz Mac OS X ma 99.9% rynku.... Mac

Wow - Mac jest the best!!!!!! :/

Sorry Gajewski - kombinujesz jak kon pod gorke by naklonic ludzi do Windows 10 a ludzie tego BADZIESTWA NIE CHCA!!!
Gość IP: 79.184.3.* 2016.02.03 13:07
W10 ma na Steamie więcej niż średnia.
I co w związku z tym?
Miałbym się sugerować wyborami grających nastolatków?
Gość IP: 91.196.50.* 2016.02.03 14:09
Jaki wybór nastolatków?

Aktualizacja do Windowsa 10 trafiła ponownie do kategorii „Zalecane”.
Dzieci, panie Basie, mniej rozgarnięci gimnazjaliści itp. nie potrafią zatrzymać automatycznego instalowania poprawki/upgradu do W10.

Tylko nieliczni będą wiedzieli, że w
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdate należy wpisać DisableOSUpgrade o wartości 1, by mieć święty spokój z pomysłami Microsoftu.


Generalnie to chamska zagrywka Microsoftu.
A Szanowny Autor rozwodzi się w newsie nad jakimiś chęciami...
Gość IP: 83.31.174.* 2016.02.03 14:14
A jaki system poleca Goździkowa?
Gość IP: 5.254.65.* 2016.02.03 16:22
Sugeruje popatrzeć jakich kart graficznych używają steamowcy - to dość dużo wyjaśnia:
http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc
Gość IP: 77.254.122.* 2016.02.03 21:19
Gram na win10 i co? i nic ;) wszystko smiga jak milo w dx12 :D
Gość IP: 195.149.98.* 2016.02.03 21:21
Jestem inżynierem informatyki oraz informatyka to moje hobby - windows 10 jest na prawdę udanym systemem - po już obecnych poprawkach.

Co bardziej ogarnięci ludzie wiedzą jak rozwiązać problem inwigilacji ze strony Microsoftu.
Gość IP: 178.217.187.* 2016.02.03 22:19
@Gość IP: 195.149.98.* 2016.02.03 21:21

"Co bardziej ogarnięci ludzie wiedzą jak rozwiązać problem inwigilacji ze strony Microsoftu. "


Śmiem twierdzić, że od wersji XP nie wiesz, jak rozwiązać ten problem.
Chyba, że masz na myśli wypięcie kabla od internetu.
henryk15
henryk15 2016.02.04 10:35
na steamie to faktycznie win10 pnie się w górę. tyle że jest to bardzo specyficzna grupa odbiorców. steam jest jakoś tak słabo wspierany na XP i Vista więc ludzie czy chcą czy nie, to się przesiadają. dodatkowo steamowcy to są gracze. przeznaczają na to dużo czasu i forsy, więc zwykle mają najnowszy sprzęt, a ten coraz częściej jest dystrybuowany z preinstalowanym win10. ot cała tajemnica.
z tego rankingu oraz rankingu systemów ogólnie gdzie win10 jest ledwie na równi z zarzuconym XP można statystyką sobie wyliczyć jaki procent użytkowników PC jest nałogowymi steamowcami :) algorytm liczenia jest taki sam jak...... dobieranie proporcji składników w ...... mieszankach paszowych hahaha :)
Gość IP: 178.217.187.* 2016.02.04 12:44
Jak na całkiem darmowy upgrade to ludzie stawiają znaczny opór. Przypadek? :)

Generalnie notowania W10 są niskie. Podobnie W8, mają raptem tyle co W10.

Nie wiem, jak innych, ale mnie od nowych systemów odpycha nadmierna ciekawość producenta.
Przykładowo, począwszy W8 pojawiła się nowa specyfikacja TPM 2.0 (Trusted Platform Module), co oznacza, że nie możemy już tego modułu wyłączyć/obejść, ale i przestajemy zupełnie kontrolować, co Microsoft robi w naszym systemie (grzebanie, odinstalowywanie, pobieranie nie wiadomo czego...).
Jak dodamy do tego numery Microsoftu typu przesyłanie klucza Bitlockera na serwery MS, to mamy obraz całości.

Graczom to wisi. Młodzież żyje innymi problemami. Mnie jednak to obchodzi.
Gość IP: 195.22.126.* 2016.02.04 13:05
Windows 10 jest dzisiaj praktycznie rozdawany za darmo.
(Przyjmijmy. Bo nic nie jest za darmo. Zawsze jest jakiś haczyk)

Pytanie:
Jakie notowania miałby W10, gdyby trzeba było za upgrade do niego zapłacić?
Gość IP: 83.6.85.* 2016.02.04 14:33
Oczywista sprawa gry działają zdecydowanie płynniej na win10 samo GTA5 na gf755m 2gb na win10 ma około 5fps więcej niż na 7.
Mam wrażenie że hejtujący tu 10 siedzą na viscie lub xp i ich d..a boli że nie mogą zaktualizować albo wierzą w brednie o inwigilacji (macie coś do ukrycia???) itp. i nawet nie spróbowali używać 10. Ja (żona, siostry i kilku znajomych) używam 10 odkąd mogłem zaktualizować 7 jakoś żadne dane nigdzie mi nie uciekły, kasy z konta też nie tracę więc nie wiem o co ten hejt...
Gość IP: 31.63.164.* 2016.02.04 21:45
To ciekawe jak wielu ludzi żyje w nieświadomości.
Wypowiedzi typu:
"Gram w gry na DX12" czy "Mi z konta nic nie znika" to już w ogóle abstrakcja :)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 03.02.2016
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft windows
ŹRÓDŁO: Valve
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7355
CENEO Kup Najtaniej
KALORIK CCM1001NYC KALORIK CCM1001NYC
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cisco 3825 AC (CISCO3825-RF) Cisco 3825 AC (CISCO3825-RF)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Intel NUC BOXD34010WYKH- (BOXD34010WYKH 932425) Intel NUC BOXD34010WYKH- (BOXD34010WYKH 932425)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Vivanco 42121 Vivanco 42121
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Walizeczka-dogtanian-podróż (DVD) Walizeczka-dogtanian-podróż (DVD)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu