Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Dlaczego Apple jest takie bogate

Przedstawiamy jedną z odpowiedzi.

Dlaczego Apple jest takie bogate

Są dwie rzeczy, w których Apple zdecydowanie wygrywa ze swoimi chińskimi, koreańskimi czy japońskimi konkurentami. Zdecydowanie lepiej wychodzi jej promocja nowych produktów, a przede wszystkim – zarabianie na nich.

Ukazał się właśnie raport firmy Sensor Tower, zajmującej się marketingiem aplikacji. Jedną z ciekawszych informacji, które można w nim znaleźć, jest fakt, że przeciętny użytkownik iPhone'a w Stanach Zjednoczonych wydaje w ciągu roku około 35 dolarów na aplikacje ściągane z App Store.

Jak wydawane są te pieniądze? Pięć najpopularniejszych kategorii to gry (25 dolarów rocznie), muzyka (3,4 dolara), aplikacje społecznościowe (1,8 dolara), rozrywka (1 dolar) i "lifestyle" (40 centów). Pozostaje 6,8 dolara, które wydawane są na kolejne 18 kategorii aplikacji.

Ciekawa jest też inna statystyka, według której przeciętny użytkownik iPhone'a w Stanach ma na nim zainstalowanych ponad 10 gier, ponad 3 programy do rejestracji fotografii i wideo i niemal tyle samo aplikacji "socjalowych". Szczegóły znajdziecie na poniższym wykresie:

No to teraz policzmy. Inny raport, opublikowany pod koniec zeszłego roku przez organizację Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) informował, że już wtedy w USA liczba wykorzystywanych aktywnie iPhone'ów przekroczyła 100 milionów. Prosta matematyka – na samym App Store przychód wynosi 3,5 miliarda dolarów rocznie, z czego znaczna część sumy (około 30 procent) trafia jako prowizja bezpośrednio do Apple.

A mówimy tylko o smartfonach i tylko o rynku amerykańskim! Oblicza się, że wszystkich aktywnych urządzeń firmy Apple jest obecnie na całym świecie ponad miliard.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 94.254.226.* 2016.03.30 12:39
Apple pobiera z tego o ile dobrze pamiętam 20% ceny aplikacji w sklepie.
Gość IP: 89.228.100.* 2016.03.30 12:51
Bo nerki są drogie ? :)
Gość IP: 212.183.128.* 2016.03.30 14:48
Ogladam ZAWSZE kazda konferencje Apple - oni pracownicy WIDAC jak sa podrajcowani prezentujac cos - a Jobs to juz wogole dodatkowo z PASJA - tak jak Ive!

Ogladalem pare konferencji Govgle Samsung i Hujawei i? .... ZAWSZE TAK DRENTWE I WIDAC LUDZIE JAK ROBOTY I TAK WYMUSZONE EMOCJE.

Potem u Apple widac to czego oni CHCA (a to czy to dobre czy nie to juz inna bajka)

U konkurencji to odczuwa sie iz - jak wiatr zawieje tak zrobia.

Jak Jobs sobie cos wbil do swego czajniczja to NIEBYLO UJA WE WSI BY COS SPOWODOWALO JEGO ZMIANE ZDANIA!!
Temu wielu go za to nienawidzilo i inni KOCHALI
Gość IP: 86.140.98.* 2016.03.30 17:26
..nie 20% lecz 30%,
Gość IP: 77.252.178.* 2016.03.30 20:38
Przede wszystkim - z powodu szpanerskich lemingów...
Gość IP: 77.252.178.* 2016.03.30 20:41
Miałem podróbkę iPhone z Chin za 117 funtów - niczym się nie różniła od oryginału - również w funkcjonalności. Może tylko bateria trzymała krócej - ale była wymienna (za to sprzedawca dołączał 2 baterie).
Gość IP: 79.79.91.* 2016.03.30 21:08
@UP

jak niczym sie nie roznil od oryginalu to jak w iPhone wymienic baterie?
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.30 22:57
Gość IP: 77.252.178.* 2016.03.30 20:38

nie wiem czy to szpan - za to zadowolenie klienta jak najbardziej
mam ładny dobrze wyposażony i doskonale działający sprzęt
a ze drogi?cóż - jakość kosztuje
miałem już dość tych tanich badziewnych słuchawek
Gość IP: 178.43.215.* 2016.03.31 10:19
Prosta sprawa, produkcja ajfonów za minimalną cenę u chińskich producentów, marża 10x większa niż u samsunga i rzesza wiernych lemingów.
acomp
acomp 2016.03.31 10:41
Nie ma co narzekać na Apple po prostu dobrze opanowali sztukę marketingu i wyczuli gusta klientów
Gość IP: 89.67.110.* 2016.03.31 12:33
Ja się nie dziwię firmie Apple że robi wszystko aby zarabiać jak największą kasę. Ja się dziwię lemingom że to kupują po tak astronomicznych cenach czego odpowiednik od konkurencji można kupić wielokrotnie taniej bez utraty funkcjonalności. Przeciętny leming musi odkładać na ajfon z pół roku, ale mimo to kupuje.
Dla mnie to oznaka silnych zaburzeń osobowości.
Gość IP: 193.108.177.* 2016.03.31 13:08
To może napiszcie jak to wygląda dla Androida, bo nie ma skali porównawczej. Warto też zwrócić uwagę na to, że od lat badania pokazują, że na iOS większość aplikacji jest płatna lub w modelu freemium, a w przypadku Androida wiele, nawet zaawansowanych, aplikacji jest za darmo.

No i na koniec słowo klucz: "target" :>
Gość IP: 79.66.75.* 2016.03.31 17:28
Apple ma drogi sprzet i drogie telefony? Porownajmy ceny telefonow w dniu wejscia na rynek: apple iphone 6s 16GB 3500zl, samsung s6 3800zl. To kto ma drogie telefony? A funkcjonalnosc i niezawodnosc i szybkosc dzialania nieporownywalna. Mialem rozne telefony. Nokie, samsungi i iphony. Nokia - intuicyjna (oczywiscie mowa o symbianie, bo na WinPhone to porazka) samsungi (rozne odmiany Androida - hmmm, pierwsze pol roku ok, a pozniej bateria shit i telefon zamulony jak grom, nawet po hard reset i reinstall systemu nie pomaga). Iphone - nie wazne czy nowy czy dwuletni to za kazdym razem dziala tak samo i bateria tyle samo trzyma i nie ma najmniejszych problemow. Nazwiecie mnie apple fanboy. Niestety, ale nie jestem nim i wrecz bylem przeciwnikiem apple, ale jezeli chodzi o telefony i system iOs to sadze, iz nie ma lepiej skompiloeanego i dopracowanego.
romil
romil 2016.04.02 16:58
Ty chyba nie czytasz tego co piszesz?
Telefon z Androidem ci "zamulał" po pół roku. Zrobiłeś twardy reset i dalej był "zamulony".
Zakładam, że po twardym resecie przywróciłeś ustawienia fabryczne, a on dalej "mulił". Znaczy, że procesor się zużył i obniżył częstotliwość pracy, albo pamięć się skurczyła, albo nie wiadomo co.
Ciekawe masz doświadczenia.
Ja myślę, że po twardym resecie zainstalowałeś cały śmietnik "niezbędnych" aplikacji i zdziwiłeś się, że działa tak jak z całym śmietnikiem "niezbędnych" aplikacji.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 30.03.2016
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: sensortower.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6647
CENEO Kup Najtaniej
Msi Ge60 2Pe-074Xpl Msi Ge60 2Pe-074Xpl
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PENTAGRAM Switch HDMI 3x, support 3D (P 1371-3) PENTAGRAM Switch HDMI 3x, support 3D (P 1371-3)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch S5 12V 54Ah 530A Bosch S5 12V 54Ah 530A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Encore AK-88z Encore AK-88z
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hi-Power Bateria do aparatu cyfrowego RICOH DB-65 Hi-Power Bateria do aparatu cyfrowego RICOH DB-65
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu