Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Apple iPhone 5 zabił 23-latkę... prądem

Apple składa kondolencje, ale rodzina domaga się wyjaśnień.

Apple iPhone 5 zabił 23-latkę... prądem

Telefon firmy z Cupertino śmiertelnie poraził prądem 23-letnią mieszkankę Chin, gdy ta chciała odebrać telefon w trakcie ładowania go.

 

Stewardessa linii lotniczych China Southern Airlines, Ma Ai Lun, chciała odebrać przychodzące połączenie, gdy jej telefon ładował się. Po przyłożeniu jej iPhone'a 5 do ucha została porażona prądem, w wyniku czego zmarła. Miała zaledwie 23 lata i na 8 sierpnia zaplanowaną datę ślubu.

 

Na chińskim odpowiedniku Twittera, starsza siostra ofiary wystosowała dramatyczny apel, w którym oprócz wyrażenia nadziei na gruntowane zbadanie sprawy przez Apple'a, radzi także by nie używać iPhone'ów w trakcie ładowania.

Apple wysłało do chińskiej agencji informacyjnej krótkie oświadczenie o "głębokim żalu z powodu wypadku", a rodzinie przesłało kondolencje. Ta domaga się jednak szerszych wyjaśnień, więc Apple postanowiło wszcząć własne, wewnętrzne śledztwo. Oczywiście sprawą zajmuje się także lokalna, chińska policja.

Gość IP: 31.61.108.* 2013.07.15 12:03
a świstak siedzi i zawija w sreberka
Gość IP: 217.153.18.* 2013.07.15 12:35
Na pewno to jej wina, bo w instrukcji było że aby rozmawiać przez iFona trzeba być uziemionym, stać w cieniu, zdala od prysznica i takie tam :)
A w ogóle pewnie miała chińską podróbę ładowarki :D
Gość IP: 77.114.115.* 2013.07.15 13:07
Jeden Chinczyk w ta, czy w tamta...
Szemot
Szemot 2013.07.15 13:21
Czyli poraziło jej ucho gdy zaczęła rozmawiać ale nie rękę, do której wzięła smartfona? Tiaaa...
nikrol
nikrol 2013.07.15 13:58
Dosięgła ją zemsta Appla za SciFona. Przypadek?
Gość IP: 83.20.142.* 2013.07.15 13:59
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.48.211.* 2013.07.15 14:09
Ale komentarze niektórych faktycznie pokazują ich poziom człowieczeństwa...
Gość IP: 79.187.41.* 2013.07.15 14:19
To dlatego, że używała amerykańskiej podróbki wykonanej przez Apple. Jak wiadomo na rynku chińskim patent na iPhona 5 ma tamtejsza firma GooPhone. :)))
Gość IP: 83.218.141.* 2013.07.15 14:40
Na miejscu Apple zacząłbym śledztwo od sprawdzenia, czy to naprawdę był iPhone... bo wiadomo jak to w Chinach jest.
Gość IP: 86.4.238.* 2013.07.15 14:59
no jak samsung wybuchł komuś w kieszeni to było pełno komentarzy z hejtami. Teraz jak Iphone 5 zabił kogoś prądem to nagle Apple fan boye cicho siedzą albo gadają że to podróbka...
Gość IP: 213.108.105.* 2013.07.15 15:30
@Gość IP: 86.4.238.* - a przy okazji zwóć uwagę może na frontową stronę Chipa - średnio osiemnaście newsów od Microsoft Nokia.
Zdumiewające jak ta gąbka chłonie cały chłam na nią wylewany.
Gość IP: 81.149.112.* 2013.07.15 15:44
powinni to opatentować
Gość IP: 83.11.59.* 2013.07.15 15:59
Ciekawe jakie tam napięcie było w tej ładowarce skoro ją to zabiło, 5V raczej śmiertelne nie jest...
Gość IP: 91.143.72.* 2013.07.15 16:28
No Fanboje tlumaczyc sie z i$hita. Jak do tego moglo dojsc??? No??? taki doskonaly jest przeciez i$hit??????? Kobieta zginela!!! No Slucham????
Gość IP: 31.63.155.* 2013.07.15 17:46
Ciekawe czy ładowarka była oryginalna czy "śliczna" i tania chińska podróbka. Ich (podróbek) wykonanie (odstępy izolacyjne itp) woła o pomstę.
maqmba
maqmba 2013.07.15 18:22
Równie dobrze telefon mógł być z "podrobionego" iStore"... Wątpię czy mogła by być zabita przez telefon na to mogło się złożyć wiele czynników jak zmiany napięcia prądu i inne. Ważne by wyjaśnić i wyciągnąć wnioski. Sądzę, ze Chińczycy nie mają z tym problemów.
maqmba
maqmba 2013.07.15 18:24
A jeżeli są podobni do nas i wolą teorie spiskowe to zawsze możemy służyć pomocą. Macierewicz chyba się ostatnio nudzi.;)
Gość IP: 83.14.238.* 2013.07.15 18:45
Wyjaśnienie jest proste: uszkodzony kabel od ładowarki. Widocznie akurat pech chciał, że zamiast wywalić taki kabel i kupić nowy, dotknęła nieizolowanej części policzkiem. Zawsze warto sprawdzić stan swoich akcesoriów telefonicznych zanim się je podłączy do gniazdka i/lub zacznie używać.
Gość IP: 89.78.226.* 2013.07.15 19:53
To dlatego Apple nie daje w zestawie pełnej ładowarki, tylko kabel usb ;o
Gość IP: 132.177.103.* 2013.07.15 20:13
Gość IP: 83.14.238.* 2013.07.15 18:45

Ta, bo telefony się napięciem 230V ładuje...
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 15.07.2013
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple iphone
ŹRÓDŁO: China Navis
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7523



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Microsoft JUG-00012 Microsoft JUG-00012
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP color LaserJet 4600dn printer (C9661A#441) HP color LaserJet 4600dn printer (C9661A#441)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung SyncMaster S24B420BW (LS24B420BW/EN) Samsung SyncMaster S24B420BW (LS24B420BW/EN)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony KDL-55NX720 Sony KDL-55NX720
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu