Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Apple iPhone 5 zabił 23-latkę... prądem

Apple składa kondolencje, ale rodzina domaga się wyjaśnień.

Apple iPhone 5 zabił 23-latkę... prądem

Telefon firmy z Cupertino śmiertelnie poraził prądem 23-letnią mieszkankę Chin, gdy ta chciała odebrać telefon w trakcie ładowania go.

 

Stewardessa linii lotniczych China Southern Airlines, Ma Ai Lun, chciała odebrać przychodzące połączenie, gdy jej telefon ładował się. Po przyłożeniu jej iPhone'a 5 do ucha została porażona prądem, w wyniku czego zmarła. Miała zaledwie 23 lata i na 8 sierpnia zaplanowaną datę ślubu.

 

Na chińskim odpowiedniku Twittera, starsza siostra ofiary wystosowała dramatyczny apel, w którym oprócz wyrażenia nadziei na gruntowane zbadanie sprawy przez Apple'a, radzi także by nie używać iPhone'ów w trakcie ładowania.

Apple wysłało do chińskiej agencji informacyjnej krótkie oświadczenie o "głębokim żalu z powodu wypadku", a rodzinie przesłało kondolencje. Ta domaga się jednak szerszych wyjaśnień, więc Apple postanowiło wszcząć własne, wewnętrzne śledztwo. Oczywiście sprawą zajmuje się także lokalna, chińska policja.

Gość IP: 31.61.108.* 2013.07.15 12:03
a świstak siedzi i zawija w sreberka
Gość IP: 217.153.18.* 2013.07.15 12:35
Na pewno to jej wina, bo w instrukcji było że aby rozmawiać przez iFona trzeba być uziemionym, stać w cieniu, zdala od prysznica i takie tam :)
A w ogóle pewnie miała chińską podróbę ładowarki :D
Gość IP: 77.114.115.* 2013.07.15 13:07
Jeden Chinczyk w ta, czy w tamta...
Szemot
Szemot 2013.07.15 13:21
Czyli poraziło jej ucho gdy zaczęła rozmawiać ale nie rękę, do której wzięła smartfona? Tiaaa...
nikrol
nikrol 2013.07.15 13:58
Dosięgła ją zemsta Appla za SciFona. Przypadek?
Gość IP: 83.20.142.* 2013.07.15 13:59
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.48.211.* 2013.07.15 14:09
Ale komentarze niektórych faktycznie pokazują ich poziom człowieczeństwa...
Gość IP: 79.187.41.* 2013.07.15 14:19
To dlatego, że używała amerykańskiej podróbki wykonanej przez Apple. Jak wiadomo na rynku chińskim patent na iPhona 5 ma tamtejsza firma GooPhone. :)))
Gość IP: 83.218.141.* 2013.07.15 14:40
Na miejscu Apple zacząłbym śledztwo od sprawdzenia, czy to naprawdę był iPhone... bo wiadomo jak to w Chinach jest.
Gość IP: 86.4.238.* 2013.07.15 14:59
no jak samsung wybuchł komuś w kieszeni to było pełno komentarzy z hejtami. Teraz jak Iphone 5 zabił kogoś prądem to nagle Apple fan boye cicho siedzą albo gadają że to podróbka...
Gość IP: 213.108.105.* 2013.07.15 15:30
@Gość IP: 86.4.238.* - a przy okazji zwóć uwagę może na frontową stronę Chipa - średnio osiemnaście newsów od Microsoft Nokia.
Zdumiewające jak ta gąbka chłonie cały chłam na nią wylewany.
Gość IP: 81.149.112.* 2013.07.15 15:44
powinni to opatentować
Gość IP: 83.11.59.* 2013.07.15 15:59
Ciekawe jakie tam napięcie było w tej ładowarce skoro ją to zabiło, 5V raczej śmiertelne nie jest...
Gość IP: 91.143.72.* 2013.07.15 16:28
No Fanboje tlumaczyc sie z i$hita. Jak do tego moglo dojsc??? No??? taki doskonaly jest przeciez i$hit??????? Kobieta zginela!!! No Slucham????
Gość IP: 31.63.155.* 2013.07.15 17:46
Ciekawe czy ładowarka była oryginalna czy "śliczna" i tania chińska podróbka. Ich (podróbek) wykonanie (odstępy izolacyjne itp) woła o pomstę.
maqmba
maqmba 2013.07.15 18:22
Równie dobrze telefon mógł być z "podrobionego" iStore"... Wątpię czy mogła by być zabita przez telefon na to mogło się złożyć wiele czynników jak zmiany napięcia prądu i inne. Ważne by wyjaśnić i wyciągnąć wnioski. Sądzę, ze Chińczycy nie mają z tym problemów.
maqmba
maqmba 2013.07.15 18:24
A jeżeli są podobni do nas i wolą teorie spiskowe to zawsze możemy służyć pomocą. Macierewicz chyba się ostatnio nudzi.;)
Gość IP: 83.14.238.* 2013.07.15 18:45
Wyjaśnienie jest proste: uszkodzony kabel od ładowarki. Widocznie akurat pech chciał, że zamiast wywalić taki kabel i kupić nowy, dotknęła nieizolowanej części policzkiem. Zawsze warto sprawdzić stan swoich akcesoriów telefonicznych zanim się je podłączy do gniazdka i/lub zacznie używać.
Gość IP: 89.78.226.* 2013.07.15 19:53
To dlatego Apple nie daje w zestawie pełnej ładowarki, tylko kabel usb ;o
Gość IP: 132.177.103.* 2013.07.15 20:13
Gość IP: 83.14.238.* 2013.07.15 18:45

Ta, bo telefony się napięciem 230V ładuje...
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 15.07.2013
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple iphone
ŹRÓDŁO: China Navis
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7609
CENEO Kup Najtaniej
Gorenje BO 8730 AB Gorenje BO 8730 AB
Dostępny w 34 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Intel i5-670 (BX80616I5670SLBLT) Intel i5-670 (BX80616I5670SLBLT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MEASY RC9 - mini air mouse (MEASYRC9) MEASY RC9 - mini air mouse (MEASYRC9)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Spire CoolWave V (SP526S7) Spire CoolWave V (SP526S7)
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu