Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce!

Pobierana przez operatora prowizja wynosi 5%.

Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce!

Projekt Bitcoinomat stawia sobie na celu stworzenie największej sieci bankomatów Bitcoin w Polsce. W niecałe 3 miesiące od uruchomienia swojej jednostronnej maszyny w warszawskim Bobby Burger, tym razem otworzył pierwszą dwustronną maszynę tego typu w Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie.

 

To co wyróżnia ten bitcoinomat względem innych to fakt, iż jest pierwszym, w kraju, który umożliwia tak kupno jak i sprzedaż cyfrowej waluty Bitcoin za gotówkę.

 

"Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości, w tej chwili na całym świecie coraz więcej firm przyjmuje płatności w tej formie, można np wymienić jednym tchem gigantów takich jak Microsoft, Paypal, Ebay czy NewEgg. Polska również podąża za takim trendem, a misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrowa na giełdach, dawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe - trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim" - mówi Andrzej Głowicki, właściciel Bitcoinomat.pl

Maszyna przy Grzybowskiej 5 w Five Restaurant jest obecnie najnowocześniejszą w Polsce, ma 5% prowizji, przyjmuje PLN i została wprowadzona przy współpracy z firmą Midgar.

Dodaj komentarz 17 komentarzy
jakub_1986
jakub_1986 2015.02.20 19:30
Dla przestępców otwiera się nowy rynek działań. Bitcoin. Zaraz się zaczną kradzieże.
Gość IP: 95.49.251.* 2015.02.20 19:40
Dlaczego od razu tak pesymistycznie, że zaczną się kradzieże? Bitcoin to rewolucja i osobiście jestem zdania, że btc zmienia świat. Potwierdza to również powstawanie coraz to większej ilości biznesów i startupów związanych z btc. Według mnie pożyczki p2p w bitcoinach są niesamowitym rozwiązaniem. Można dla przykładu podać fajnie działającą platformę www.bitbond.com która umożliwia pożyczki społecznościowe dosłownie w ułamku sekundy. I to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Co dalej będzie z btc nie wie chyba nikt, jednak ja jestem dobrej myśli ;)
Gość IP: 86.30.236.* 2015.02.20 19:59
do "prania brudnych pieniedzy" JAK ZNALAZL!!!!!
Gość IP: 89.228.133.* 2015.02.20 20:35
Co rusz słyszy się, że jakieś giełdy czy banki upadają, bo haker którego nie można namierzyć okradł tę całą szopkę i wszyscy trzymający tam kasę zostają z niczym.
No i te wahania kursu. Z resztą o czym tu w ogóle mówić, btc to umowna waluta, czyli totalna prowizorka.
Ja jeszcze zachowałem odrobinę rozsądku i traktuję to jako ciekawostkę.
Gość IP: 98.82.58.* 2015.02.20 22:04
@ Gość IP: 86.30.236.* 2015.02.20 19:59
"do "prania brudnych pieniedzy" JAK ZNALAZL!!!!! "

Jakby zwykłe pieniądze się do tego nie nadawały.
gnide93
gnide93 2015.02.21 00:13
Bitcoin przyszłościowa valuta wirtualna w tak krótkim czasie zdobyła popularność przesyłanie pieniędzy od użytkowika do użytkownika "za darmo" przynajmniej było tak na początku.

Wyobraź sobie jak robisz przelwe za zakup czegoś za pośrednictem banku, piędze wpłacamy lub już mamy na koncie i bank pobiera prowizje jak wiemy, są różne banki różne prowizje.
Bitcoin jest darmowy żadnych banków żadnych prowizji za przelewy, ale..
"Pobierana przez operatora prowizja wynosi 5%"
Biznesmeni zaczynają widzieć pieniądz w tej walucie i może bardzo dużo się zmienić np. co do przelewów, przechowywanie tych pieniędzy itd.

Jest to tylko moje przemyślenie możecie się ze mną nie zgadzać, a nawet mogę nie mieć racji.
Gość IP: 93.190.51.* 2015.02.21 08:46
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.02.21 11:58
jakub_1986 2015.02.20 19:30

przespałeś kilka lat?
kradzieże sa od dawna a przykładem jedna z najwiekszych giełd
Gość IP: 77.78.103.* 2015.02.21 18:55
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.67.152.* 2015.02.21 19:07
"Ja jeszcze zachowałem odrobinę rozsądku i traktuję to jako ciekawostkę."

Starsze pokolenie też zachowało odrobinę rozsądku i traktuje karty płatnicze lub bankowość elektroniczną jako ciekawostkę.

A jeszcze starsze pokolenie traktuje tak samo banki. Tyle się przecież słyszy o defraudacjach i upadających bankach - nie ma to jak gotówka. ;)
Gość IP: 93.154.241.* 2015.02.21 19:21
@Gość IP: 89.67.152.* 2015.02.21 19:07
Starsze pokolenie też zachowało odrobinę rozsądku(..)

Hmm... Ja rozumiem, że można być małolatem, mieć swój uproszczony świat, pragnąć obdarzać innych swoim infantylizmem, dzielić się swoimi przemyśleniami - ale aż tak?
acomp
acomp 2015.02.21 19:28
Jest to "rewelacja" jak piszą niektórzy a potem piszą petycje że państwo polskie nie ostrzegało przed przekrętami tak jak było z Amber!Sami się pchacie w szemrane interesy na których zarabiają tylko duzi gracze np za 5%.Życzę powodzenia
Gość IP: 94.254.145.* 2015.02.22 10:11
totalnie niesprawdzony news... kto to pisze?
Pierwszy dwustronny byl aktywny juz miesiace temu w Silesia City Center na slasku.
Gość IP: 83.8.174.* 2015.02.22 15:10
Banki i duże firmy korzystają z mody na btc ale w zdrowy sposób, każdą transakcję w momencie jej realizacji przeliczają na "normalną" walutę, więc btc jest w ich "rękach" przez nieskończenie krótki odcinek czasu, komu szkodzi zarobić jak można.
W razie powodzenia są "na czasie" w razie załamania rynku to nic nie stracą, po d...e jak zawsze wezmą ci maluczcy.
Gość IP: 80.111.101.* 2015.02.22 15:18
Glupota nie ma granic :)
Gość IP: 89.67.152.* 2015.02.24 00:48
Gość IP: 93.154.241.* 2015.02.21 19:21
napisał "Ja rozumiem, że można być małolatem, mieć swój uproszczony świat, pragnąć obdarzać innych swoim infantylizmem (...)".

Chyba jednak wielu rzeczy nie rozumiesz.

W szczególności tego, że większość osób starszych nie ufa bankom (poczytaj o stopniu "ubankowienia" w kraju i na świecie w różnych grupach wiekowych) i nie da sobie wcisnąć kart płatniczych (podobnie).
I wbrew pozorom to jest bardzo racjonalne podejście. Trzeba się trochę (sporo jak na ludzi wiekowych) na tym znać, by postępować bezpiecznie.

Z Bitcoinem jest całkiem podobnie. Racjonalny jest brak zaufania, gdyż też trzeba się sporo na tym znać, by postępować bezpiecznie. Jest to o tyle trudniejsze, że państwo/VISA/MC/AmEx nie ubezpiecza tego (jak ubezpiecza część lokat i kart).

Ale odsądzanie kryptowalut od czci i wiary świadczy o braku wiedzy, choćby o tym, że w rzeczywistości każda transakcja jest tam dokumentowana na wieki (bo na tym plega ich działanie) i każdy złodziej zostanie kiedyś złapany, no chyba, że nigdy nie użyje tego co ukradł. Wszystkie regulacje idą w kierunku udokumentowania styku z walutami fiat.
Gość IP: 79.184.186.* 2015.02.24 07:36
Gość IP: 89.67.152.* 2015.02.24 00:48
Wykrycie złodzieja, nie zawsze oznacza jego złapanie.
Złapanie, nie zawsze oznacza ukaranie.
Ukaranie, nie musi wcale oznaczać odzyskania pieniędzy przez okradzionego.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 20.02.2015
Tagi producenckie: bitcoinomat, bitocoin
Tagi modelu: bitcoin, bitcoinomat
ŹRÓDŁO: informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6376
CENEO KUP NAJTANIEJ
Elica Majestic Sense Bl/A 60 Elica Majestic Sense Bl/A 60
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ładowarka samochodowa do laptopa DELL Inspiron 15 (1545) Ładowarka samochodowa do laptopa DELL Inspiron 15 (1545)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba microSDHC 16GB Class 4 + Adapter (SD-C16GJ(6A) Toshiba microSDHC 16GB Class 4 + Adapter (SD-C16GJ(6A)
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zalando Essentials Sukienka z dżerseju petrol Zalando Essentials Sukienka z dżerseju petrol
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu