Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy CES 2016: Samsung zapowiedział właśnie bardzo ciekawe gadżety!

Welt, Rink i TipTalk: o tych produktach już niedługo będzie głośno.

CES 2016: Samsung zapowiedział właśnie bardzo ciekawe gadżety!

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. poinformowała, że na targach CES 2016 zaprezentuje trzy projekty Creative Lab (C-Lab). C-Lab jest jednym z programów promowania innowacji firmy Samsung, poprzez który pracownikom udziela się wsparcia w realizacji własnych pomysłów biznesowych. Prezentowane projekty to: WELT - pasek medyczny, który pomaga kontrolować obwód talii poprzez monitorowanie codziennych nawyków i zachowań, rink - ręczny kontroler ruchu do mobilnych urządzeń wirtualnej rzeczywistości oraz TiPtalk - niezwykły rodzaj interfejsu, dzięki któremu użytkownicy mogą słyszeć dźwięki przekazywane za pośrednictwem własnego ciała.

 

Projekty C-Lab będą przedstawione w Eureka Park, prestiżowym miejscu prezentacji start-upów na targach CES, w Hali G, Level One w Sands Expo, w dniach od 6 stycznia do 9 stycznia 2016 r. Ponieważ projekty te pozostają nadal w fazie rozwojowej, ich prezentacja ma na celu ocenę potencjału rynkowego oraz zebranie od uczestników CES praktycznych informacji zwrotnych pozwalających na wprowadzenie dalszych udoskonaleń.

 

WELT - bardziej dyskretny sposób monitorowania stanu własnego zdrowia

 

WELT jest inteligentnym paskiem medycznym, który wygląda jak zwykły, klasyczny pasek do spodni. Dzięki temu użytkownicy mogą w bardziej dyskretny sposób korzystać z technologii inteligentnych czujników do monitorowania stanu własnego zdrowia. WELT może rejestrować obwód talii użytkownika oraz jego nawyki żywieniowe. Urządzenie może również funkcjonować jako krokomierz oraz mierzyć czas spędzony na siedząco. Dane zostają wysłane do specjalnie zaprojektowanej aplikacji do analizy w celu opracowania szeregu zindywidualizowanych planów ochrony zdrowia i kontroli wagi.

 

Rink - wyższy poziom mobilnej rzeczywistości wirtualnej dzięki zastosowaniu ręcznych kontrolerów ruchu

 

Rink to zaawansowany kontroler ruchu przeznaczony do urządzeń mobilnych VR, który oferuje bardziej intuicyjny i dopracowany w szczegółach sposób interakcji z elementami wirtualnego świata. Możliwość intuicyjnego sterowania grą lub treściami w wirtualnej rzeczywistości wyłącznie za pomocą rąk pozwala użytkownikom na uzyskanie znacznie głębszego "zanurzenia" w świecie mobilnej wirtualnej rzeczywistości.

 

TipTalk - w przyszłości ubieralne urządzenia telekomunikacyjne będą oferować większą czystość dźwięku

 

TipTalk to niezwykły, nowy interfejs pozwalający użytkownikom słuchać dźwięków z inteligentnych urządzeń, takich jak Samsung Gear S2, bez zestawu słuchawkowego lub słuchawek, lecz przez dotknięcie palcem ucha. Rozwiązanie to zwiększa czystość dźwięku w połączeniach dzięki czemu możliwe jest odbieranie połączeń w miejscach publicznych, nawet w takich miejscach jak sala koncertowa lub teren budowy, bez narażania się na ryzyko podsłuchania treści rozmowy.

 

"TipTalk" przypomina kształtem pasek zegarka i może stanowić wyposażenie dodatkowe zegarków (analogowych lub inteligentnych). Urządzenie oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami oraz funkcję Text-to-Speech (TTS).

Wszystkie powyższe projekty pochodzą z Samsung C-Lab - jest to laboratorium, które podejmuje działania na rzecz promowania twórczych form myślenia w firmie. Do tej pory wsparcie ze strony C-Lab uzyskało już ponad 100 projektów. Wśród nich około 70 zostało już zrealizowanych, a 40 jest obecnie rozwijanych przez jednostki biznesowe firmy Samsung. W tym roku dziewięć projektów zostało określonych jako projekty o wyjątkowo wysokim potencjale.

W związku z tym firma Samsung pomogła tym zespołom projektowym stworzyć samodzielne zewnętrzne start-upy, Jako jeden z przykładów można podać wynalazcę TipTalk, Innomdle Lab, który rozpoczął działalność jako nowa, niezależna firma w sierpniu 2015 r.

 

 

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.31 03:43
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 91.146.241.* 2015.12.31 08:04
Mój pasek do spodni też monitoruje obwód w pasie i to bez tej całej elektroniki che, che, che
Ma system dziurek, które można zliczać w zależności na której aktualnie da się go zapiąć.
Gość IP: 91.244.185.* 2015.12.31 08:41
Mam gear vr z s6 i czekam na więcej. Im więcej gadżetów tym bardziej wpadamy w sieć uzależnień od internetu. Świat jaki znamy ma się ku końcowi. Mimo wszystko życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku. Pozdrawiam, Andrzej
Gość IP: 83.30.104.* 2015.12.31 12:32
Jak na Samsunga to stać ich na większą innowacje. To wszystko już było znane od ładnych paru lat i pewnie wykorzystywane w bankach, szpitalach i wojsku.

Niech się lepiej wezmą za aktualizowanie Androida do najnowszych stabilnych wersji na starszych flagowcach urządzeńiach bo port z S6 Lolipop'a 5.1.1 działa rewelacyjnie na S4 GT-i9505 i nie ma mowy tu o zbyt słabej specyfikacji.
Gość IP: 37.47.59.* 2015.12.31 13:57
VR w połączeniu z kontrolerem ruchu brzmi wspaniale poza tym że skończy się całą masą połamanych mebli i kończyn .
acomp
acomp 2015.12.31 16:45
Będziemy jak Robocopy kontrolowani i sterowani przez elektronikę. Gorzej jak podłapiemy wirusa komputerowego
Gość IP: 83.23.175.* 2016.01.04 18:13
acomp 2015.12.31 16:45
Będzie to samo co z wirusami analogowymi ;)
Trochę pocierpisz, wydasz jakąś kasę i będzie po chorobie xD
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 30.12.2015
Tagi producenckie: samsung
ŹRÓDŁO: samsungmedia
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5881
CENEO KUP NAJTANIEJ
Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302) Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Elesko WO-04 Elesko WO-04
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
QED HDMI 3.0m QED HDMI 3.0m
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600 Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu