Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Chmura napędzi innowacje w 2016 roku

Nie zapominajmy też o Internecie rzeczy.

Chmura napędzi innowacje w 2016 roku

Cloud computing, Big Data i IoT to technologie, które będą stały u podstaw cyfryzacji polskich przedsiębiorstw w 2016 roku – mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

Z badań IDC wynika, że do 2020 roku technologia cloud computing przyczyni się do wzrostu unijnego PKB o 1,1 proc. rocznie. W Polsce natomiast w 2016 roku rynek chmury osiągnie wartość 213 milionów dolarów, czyli wzrośnie o ok. 30 proc.

„Jestem przekonany, że najbliższe lata na polskim rynku będą należały właśnie do cloudu. I choć sama technologia nie jest nowością, to w dobie cyfrowej transformacji biznesu liczy się elastyczność i szybkość wdrażania zmian. Firmy muszą rozwijać się w kilku obszarach jednocześnie, z których każdy jest równie ważny. To natomiast wymaga dużej mocy obliczeniowej. Szansą na realizację tej strategii jest cloud” - wyjaśnia Leszek Hołda. Oprócz usług z chmury, w opinii prezesa Integrated Solutions przyszły rok przyniesie także wzrost zainteresowania zaawansowaną analityką. Według Cisco, w 2014 roku za pośrednictwem globalnych sieci mobilnych przesłano blisko 30 eksabajtów danych. Za pięć lat wartość ta ma przekroczyć 292 eksabajty.

„Szybkie tempo przyrostu danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane informacje” – dodaje Leszek Hołda.

Kolejne eksabajty danych to zasługa m.in. postępującej technologii Internetu Rzeczy (IoT). 40 proc. przedsiębiorstw zapytanych przez Gartner przyznało, że w ciągu trzech lat, IoT będzie miał znaczący wpływ na ich działalność. Przyniesie nowe źródła dochodów lub pozwoli na pozyskanie oszczędności.

Coraz większy udział technologicznych innowacji w przedsiębiorstwach sprawi, że ewoluuje także rola dyrektorów IT. Część z nich wspierając proces wdrażania nowości przyjmie funkcję CDO (Chief Digital Oficer), łącząc kompetencje inżynierskie z wiedzą o potrzebach biznesu– stwierdza Leszek Hołda.

Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 89.78.85.* 2015.12.28 13:09
„Szybkie tempo przyrostu danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane informacje” - Ja myślę, że przede wszystkim trzeba się zastanowić co zapisywać i resztę odrzucać. No ale to koszty, bo trzeba analityków na początek zatrudnić, a tak pewny dupochron jest.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 25.12.2015
ŹRÓDŁO: Integrated Solutions
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1387
CENEO KUP NAJTANIEJ
Panasonic PT-AT5000E Panasonic PT-AT5000E
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Safety 1St Mimas 0-13Kg Safety 1St Mimas 0-13Kg
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Makbet Makbet
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AEG DI 7490-M AEG DI 7490-M
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu