Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Chmura napędzi innowacje w 2016 roku

Nie zapominajmy też o Internecie rzeczy.

Chmura napędzi innowacje w 2016 roku

Cloud computing, Big Data i IoT to technologie, które będą stały u podstaw cyfryzacji polskich przedsiębiorstw w 2016 roku – mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

Z badań IDC wynika, że do 2020 roku technologia cloud computing przyczyni się do wzrostu unijnego PKB o 1,1 proc. rocznie. W Polsce natomiast w 2016 roku rynek chmury osiągnie wartość 213 milionów dolarów, czyli wzrośnie o ok. 30 proc.

„Jestem przekonany, że najbliższe lata na polskim rynku będą należały właśnie do cloudu. I choć sama technologia nie jest nowością, to w dobie cyfrowej transformacji biznesu liczy się elastyczność i szybkość wdrażania zmian. Firmy muszą rozwijać się w kilku obszarach jednocześnie, z których każdy jest równie ważny. To natomiast wymaga dużej mocy obliczeniowej. Szansą na realizację tej strategii jest cloud” - wyjaśnia Leszek Hołda. Oprócz usług z chmury, w opinii prezesa Integrated Solutions przyszły rok przyniesie także wzrost zainteresowania zaawansowaną analityką. Według Cisco, w 2014 roku za pośrednictwem globalnych sieci mobilnych przesłano blisko 30 eksabajtów danych. Za pięć lat wartość ta ma przekroczyć 292 eksabajty.

„Szybkie tempo przyrostu danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane informacje” – dodaje Leszek Hołda.

Kolejne eksabajty danych to zasługa m.in. postępującej technologii Internetu Rzeczy (IoT). 40 proc. przedsiębiorstw zapytanych przez Gartner przyznało, że w ciągu trzech lat, IoT będzie miał znaczący wpływ na ich działalność. Przyniesie nowe źródła dochodów lub pozwoli na pozyskanie oszczędności.

Coraz większy udział technologicznych innowacji w przedsiębiorstwach sprawi, że ewoluuje także rola dyrektorów IT. Część z nich wspierając proces wdrażania nowości przyjmie funkcję CDO (Chief Digital Oficer), łącząc kompetencje inżynierskie z wiedzą o potrzebach biznesu– stwierdza Leszek Hołda.

Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 89.78.85.* 2015.12.28 13:09
„Szybkie tempo przyrostu danych tworzy nowe wyzwania przed działami IT, jak właściwie przechowywać, zabezpieczać i skutecznie wykorzystywać pozyskane informacje” - Ja myślę, że przede wszystkim trzeba się zastanowić co zapisywać i resztę odrzucać. No ale to koszty, bo trzeba analityków na początek zatrudnić, a tak pewny dupochron jest.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 25.12.2015
ŹRÓDŁO: Integrated Solutions
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1397
CENEO KUP NAJTANIEJ
Steiner SkyHawk Pro 8x32 Steiner SkyHawk Pro 8x32
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch S5 12V 54Ah 530A Bosch S5 12V 54Ah 530A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch KGV39VW31E Bosch KGV39VW31E
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ETA 1260 90010 Linty ETA 1260 90010 Linty
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu