Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Co piąty młody Amerykanin nie posiada kablówki

Czy Internet kiedyś wygra z telewizją?

Co piąty młody Amerykanin nie posiada kablówki

Telewizja kablowa i satelitarna oferuje masę programów dedykowanych osobom o różnych zainteresowaniach. Mamy kanały dla amatorów gotowania, seriali sci-fi, podróży czy historii. Ale w dzisiejszych czasach mamy to samo w Internecie i to jeszcze - najczęściej - bezpłatnie.

Nic dziwnego, że wiele osób w ogóle nie posiada telewizji w swoich domach. Dane, które widzicie na wykresie powyżej dotyczą co prawda tylko Amerykanów, ale każdy z nas obserwując po gronie swoich znajomych może dojść do wniosku, że jest to ogólnoświatowy trend. 9% Amerykanów w wieku 18-29 lat nigdy nie zdecydowało się na podpisanie umowy z operatorem telewizji kablowej, a dodatkowe 15% zrezygnowało z ich usług. Za najczęściej podawaną przyczynę takiej decyzji uznano zbyt wysokie ceny abonamentu (71%), ale 64% osób zwróciło też uwagę, na obecność tych samych treści w Internecie. 46% osób przyznało także, że nie posiada kablówki gdyż nie ma czasu na oglądanie telewizji.

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Marjanek
Marjanek 2015.12.24 10:53
Ja nie widzę w tym nic dziwnego, bo kto w ogóle ma ochotę oglądać telewizje i brednie jakie tam są, a po drugie czas ?
Gość IP: 89.229.70.* 2015.12.24 12:02
Czyli blisko jedna czwarta nie ogląda tv! To sporo, szczególnie w USA. Jednak to prawda, bo np. na You Tube jest pełno samouczków na najprzeróżniejsze tematy. Można przebierać, wybierać. Ciekawe, czy jest to tendencja wzrostowa.
Gość IP: 89.77.10.* 2015.12.24 13:56
Nie mam kablówki i TV on 2005 i dobrze mi z tym!!!
deedong
deedong 2015.12.24 15:00
Dane trochę mylące bo co z tego, że ktoś nie ogląda telewizji, a jak w internecie ogląda to samo. Np. ogląda seriale amerykańskich stacji, a twierdzi, że w telewizji nic nie ma. Skoro w kablówce jest za drogo to w sieci jest taniej czy po prosty chodzi o piractwo ?!
Dobrze skonstruowane usługi od właśnie operatorów mogłyby dać im zyski - przykład w pewnym sensie HBO.
Zresztą większość w internecie konsumuje papkę podsyłaną przez propozycje YouTube, Google, Facebooka, serwisów streamingowych. Co jest w polecanych ? Tandeta i czołówka list przebojów...opłacana chyba w porozumieniu z szefami wielkich wytwórni. Polecą nam One Direction, Biebera lub Adele ewentualnie hip hop jakiegoś chuderlaka ze złotymi zębami, który piszczy i ma w klipie laski w strojach kąpielowych - ach te internety i niezależność od mediów, telewizji xD Nie oglądam telewizji, ale oglądam Dr House, wielka wytwórnia raperska, która działa identycznie jak Sony czy Warner jest lepsza bo... No właśnie ;)
Gość IP: 77.178.66.* 2015.12.24 20:15
U mnie już wygrał. Mam Netflixa i od miesięcy nie oglądałem telewizji.
hens
hens 2015.12.24 22:20
W Polsce jest odwrotnie, co piąty małolat posiada własny telewizor.
Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.25 16:54
A komu potrzeba kablowka ? W telewizji nic nie ma poza propaganda, zalezna od sily politycznej ktora jest u wladzy.
Gość IP: 82.109.252.* 2015.12.30 13:29
Nie tylko mlodzi, jestem juz po 40stce i tez zrezygnowalem z kablowki, a TV dalem synowi potem on zostawil kumplom jak skonczyl studia. Projektor do filmow i gier, laptot do wiadomosci. Mam wiecej czasu dla siebie i rodziny - wcale nie tesknie za TV i marne szanse zebym jeszcze kiedys wrocil do tradycyjnej telewizji.
hermanx
hermanx 2015.12.30 23:36
Młodzi amerykanie sa jak młode kozy, beczą więcej i telewizji nie rozumieją przez co jej nie posiadają.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 24.12.2015
ŹRÓDŁO: Uberigmo
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1714
CENEO Kup Najtaniej
Światła do jazdy dziennej okrągłe Światła do jazdy dziennej okrągłe
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TCL H32E4413 TCL H32E4413
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LENOVO Ideacentre 900 (90DD003HPL) LENOVO Ideacentre 900 (90DD003HPL)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brother DCP-9010CN Brother DCP-9010CN
Dostępny w 32 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu