Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Foto

rozwiń
Strona główna Foto News Fotograficzny bestseller na Amazonie? Film

To tyle w kwestii "dominacji technologii cyfrowych".

Fotograficzny bestseller na Amazonie? Film

Amazon pochwalił się, jakie produkty w różnych kategoriach sprzedawały się najlepiej. I to w nie byle jakim okresie, ale przed Świętami, kiedy kupujących ogarnia prawdziwy zakupowy szał.

Naszą uwagę zwrócił dział określony jako "Camera", czyli aparat fotograficzny. Nazwa jest trochę myląca, bo oprócz aparatów Amazon zalicza do tej kategorii również akcesoria fotograficzne, a także kamery i kamerki sportowe. Intuicja wskazywałaby jednak na to, że to właśnie któryś ze współczesnych aparatów cyfrowych powinien sprzedawać się najlepiej przed Świętami Bożego Narodzenia, wędrując później do ładnie zapakowanych prezentów i torebek umieszczanych w skarpetach czy pod choinką.

Otóż nie. Żaden aparat cyfrowy nie zajął pierwszego miejsca w tej kategorii, ani nawet nie znalazł się na drugim czy trzecim. Zaś absolutnym bestsellerem okazał się tradycyjny, oparty na chemii materiał filmowy.

No dobra, może nie do końca tradycyjny, bo chodzi o tak zwany materiał natychmiastowy. Ze wszystkich produktów fotograficznych dostępnych przed Świętami na Amazonie najlepiej sprzedawał się dwupak zawierający dwa wkłady (każdy po 10 kart) Fujifilm Instax Mini Instant Film, kosztujący niecałe 15 dolarów. Wsadzamy taki wkład do aparatu, naciskamy spust migawki i zaraz wyłania się z niego biały kartonik wielkości karty kredytowej, na którym w "magiczny sposób" stopniowo pojawia się zarejestrowany obraz. Zero elektroniki, matryc cyfrowych, procesorów obrazowych, pamięci – czysta, tradycyjna chemia reagująca na światło!

Dla porządku: drugie miejsce zajęła kamerka GoPro Hero4 Silver, natomiast na trzecim znalazł się pasek do mocowania kamerek GoPro na głowie. Jeśli ktoś zastanawiał się, jakie trendy są obecnie najsilniejsze w świecie fotografii, to ma tutaj ciekawą podpowiedź...

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 91.237.138.* 2015.12.31 12:46
Tak! Analog is still alive! :)
acomp
acomp 2015.12.31 15:56
Czyżby powrót do pięknej analogowej fotografii?
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 31.12.2015
Tagi producenckie: fujifilm
Tagi modelu: fujifilm instax
ŹRÓDŁO: corporate-ir.net
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2980
CENEO Kup Najtaniej
ADAX CA-006 HDMI cable ADAX CA-006 HDMI cable
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS X553MA-XX490V ASUS X553MA-XX490V
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sennheiser PC 333D Sennheiser PC 333D
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toflesz OK4 Mini Sandy Island Czarny Toflesz OK4 Mini Sandy Island Czarny
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brevi Komoda Kąpielowa Lindo Brevi Komoda Kąpielowa Lindo
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu