Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Na stacjach Orlen już wkrótce pojawią się ładowarki Tesli

Postęp proszę państwa.

Na stacjach Orlen już wkrótce pojawią się ładowarki Tesli

Mamy dobrą wiadomość dla każdego, kogo przed zakupem samochodu marki Tesla powstrzymywała mała dostępność ładowarek na terenie naszego kraju. Sieć stacji paliw Orlen zawarła umowę z Teslą, na mocy której już w styczniu ładowarki do elektrycznych samochodów zagoszczą w styczniu na stacjach Orlenu.

 

Pierwsze ładowarki samochodów Tesla - Supercharger już teraz można zauważyć na niektórych stacjach benzynowych firmy Orlen. Urządzenia tego typu zauważono już w Kostomłotach pod Wrocławiem, niedługo mają pojawić się również w Katowicach.

 

Gdzie jeszcze?

Orlen nie spieszy z informacjami na ten temat, co na chwilę obecną jest jak najbardziej zrozumiałe - oficjalny komunikat prasowy pojawi się prawdopodobnie za kilka miesięcy, kiedy ładowarki Supercharger zainstalowane będą na większej liczbie stacji Orlenu.

Jak na razie ładowarki te dostępne są tylko dla marki Tesla, chociaż prezes firmy - Elon Musk powiedział, że nie wyklucza udostępnienia infrastruktury ładowarek Tesli innym producentom samochodów. Ładowarka Supercharger jest w stanie naładować elektryczny samochód Tesli w 40 minut do 80% pojemności baterii, naładowanie całej baterii zajmuje ok. 75 minut.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 178.212.155.* 2015.12.30 21:35
Pewnie prezes Orlenu ma Teslę :D
Gość IP: 91.232.176.* 2015.12.31 07:39
W końcu cywilizacja będzie i u Nas.
Gość IP: 89.66.226.* 2015.12.31 08:33
a politycy już się zastanawiają jak to opodatkować
SonOfSun
SonOfSun 2015.12.31 08:37
Cywilizacja, tak... A górnik siedzi pod ziemią i kopie węgiel. Jak 100 lat temu.
Gość IP: 91.146.223.* 2015.12.31 09:05
Jestem szarym ludzkiem i szkoda mi by bylo co 300kmsiedzieć 40min na orlenie, a co dopiero biznesmenowi ktory ceni swój czas....te ogniwa powinny byc wymieniane lub max 10min ladowane
artkicz
artkicz 2015.12.31 10:18
warto dodac, ze ladowarki supercharger sa darmowe na calym swiecie dla wszystkich wlascicieli modelu S
Gość IP: 94.254.198.* 2015.12.31 10:18
Ciekawe ile prądu pobierze to coś?
saviano
saviano 2015.12.31 11:11
A ile tesli u nas śmiga? Dużo i często jeżdżę, głównie w okolicach wawki ale jeszcze ani razu tego cooda nie widziałem... No ale pewnie prezes orlenu kupił, więc inwestuje...
teczowy
teczowy 2015.12.31 12:29
Przyjedź do mnie, to będziesz widział raz w tygodniu :)
Fakt mało jest oficjalnie Tesli, ale to nie jedyne samochody tego typu.
Gość IP: 31.128.8.* 2015.12.31 12:52
Jest to przyszłość nawet VW produkuje już UP i Golfa elektrycznego,postęp to tak jak kiedyś telefon i smartfon.
Kwestia czasu jak zostaną udoskonalone akumulatory i czas ładowania i cena będzie akceptowalna dla przeciętnego człowieka.
Jest jeszcze opcja montownia silnika elektrycznego i akumulatorów w zwykłym samochodzie którymi teraz się poruszamy, o kosztach eksploatacji nie wspominam już filtry, oleje, paski ...itp.
Gość IP: 46.182.106.* 2015.12.31 14:05
o dobrze słyszeć, bo myślałem że ot zajmie o wiele dłużej, widzialem ostatnio w wawie jedną tesle chyba jakiś prezes telewizji albo media expert taką też jeździ.
Super auto
jakub_1986
jakub_1986 2015.12.31 16:11
Ciekawy pomysł.
Powinni jeszcze zwiększyć ilość stacji CNG w Polsce.
acomp
acomp 2015.12.31 16:42
A kiedy polskie elektryczne auta w polskiej cenie czyli tanie dostępne dla wszystkich?
Gość IP: 216.39.91.* 2015.12.31 20:07
Lepszy efekt ekologiczny osiągniętoby w Polsce likwidując dystrybutory z ON, bo co drugi tedeik to bez filra jeździ.
Gość IP: 94.40.87.* 2015.12.31 22:09
Ale nic nie zastąpi dźwięku wolnossącego silnika V10 xD
Gość IP: 192.42.116.* 2016.01.02 12:19
prezes media expert tym nie jeździ przypadkiem?
Gość IP: 171.25.193.* 2016.01.03 21:41
ME chyba nie ale może Lisowska sobie takiego włączy ;D
Gość IP: 78.51.106.* 2016.01.03 23:32
a na co komu ten shit elektrycny
Gość IP: 83.24.149.* 2016.01.04 23:15
1. decyzja nie ma nic związanego z tym czym jeździ prezez Orlenu.. a ten został ostatnio zmieniony
to Elon Musk rok temu obiecał, że w Polsce pojawią się stacje ładowania by klienci z Niemiec mogli pojechać na Słowację - stąd stacje będą przy głównych drogach

2. Stacje są wyłącznie dla właścicieli samochodów Tesla.

3. Ładowanie jest za darmo. Stacje są samowystarczalne, prąd generują z paneli solarnych

4. Ładowanie 30 minut zapewnia zasięg ok. 250km ze średnią prędkością <120 km/h

5. Tesli w Polsce jest już kilka - w Warszawie są nimimum 3 samochody, ostatnio tez spotkałem jedną na autostradzie z Poznania. Import opłaca się chyba ze Szwecji - ale i tak nowy pojazd kosztuje min 300 tys zł...
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 30.12.2015
Tagi producenckie: orlen, tesla
Tagi modelu: tesla supercharger
ŹRÓDŁO: bankier
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6959
CENEO KUP NAJTANIEJ
Photoolex Lampa Led Video VL08 4400mAh Photoolex Lampa Led Video VL08 4400mAh
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BEKO CSE 62321 DW BEKO CSE 62321 DW
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Winix P450 Winix P450
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu