Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Apple też pracuje nad VR, ale to wielka tajemnica

Nikomu nie mówcie.

Apple też pracuje nad VR, ale to wielka tajemnica

Czy poufne źródła redkacji Financial Times i tym razem okażą się wiarygodne, a sama wiadomość prawdziwa? Wydaje nam się, że tak - to o czym piszemy poniżej jest tak bardzo w stylu Apple, że ciężko byłoby w to nie wierzyć.

 

Według informacji do których dotarła redakcja Financial Times, Apple nie chwaląc się za bardzo nikomu, złożyło zespół bardzo utalentowanych ludzi, którzy obecnie zajmują się (podobno) tworzeniem technologii z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości dla firmy Apple.

 

Cóż, nie tak dawno temu Wielkie Jabłko zgłosiło kilka "podejrzanych" wniosków patentowych, które jasno sugerowały, że Apple nie ignoruje do końca nowych zabawek spod znaku AR i VR, jednak do tej pory firma twierdziła, że samo zgłaszanie wniosków patentowych jeszcze nic nie znaczy. Poszlak jest jednak więcej - Apple nabyło niedawno startup Flyby, który wcześniej współpracował dość blisko z firmą Google, przy tworzeniu technologii pozycjonującej dla środowisk 3D, która powstała z myślą o Projekcie Tango. Apple zatrudniło też Douga Bowmana, jednego z największych ekspertów na świecie, jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość. Nie zapominajmy również, że firma odpowiedzialna w dużej mierze za stworzenie Microsoft Kinect, PrimeSense również została wchłonięta przez Apple.

Coś z pewnością jest na rzeczy. Co? Wygląda na to, że Apple może mieć jakiś sprytny plan na połączenie rozszerzonej rzeczywistości z tą wirtualną. Gigant z Cupertino potrafił w przeszłości zmodyfikować istniejące już rozwiązania w taki sposób, że stawały się... modne. Może to samo zrobi z VR i AR?

Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 83.10.16.* 2016.01.30 10:34
Prawda jest taka, że to wszystko to wyssane z palca, apple pracuje nad TV, apple pracuje nad samochodem, apple pracuje nad gogalmi VR, gówno prawda, wszystko to są brednie wysysane z palca, żeby później jak zaczną nad czymś naprawdę pracować wtedy ktoś będzie mógł powiedzieć, a nie mówiłem???

Hhahahhahahahha...
acomp
acomp 2016.01.30 14:06
Zgadzam się z przedmówcą.Co chwile informuje się nas że Apple wykupiło pomysł,patent czy nowy program mający na celu opracowanie czegoś nowego.Wygląda to na celową marketingową robotę specjalistów od PR
Gość IP: 5.60.170.* 2016.01.30 16:05
Apple czeka az ktos zrobi tanie i dobre gogle i wtedy wprowadzi swoja kopie.
Gość IP: 77.255.41.* 2016.01.31 19:44
Ciekawe, kiedy zgniłe jabłko zacznie się sądzić z innymi o vr bo ma patenty. Chora firma.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 29.01.2016
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1537
CENEO KUP NAJTANIEJ
Światła do jazdy dziennej okrągłe Światła do jazdy dziennej okrągłe
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ferplast Klatka Casita 80 Ferplast Klatka Casita 80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Camry CR1240 czarny Camry CR1240 czarny
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Casio AMW-705D-1A Casio AMW-705D-1A
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu