Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Artysta spędził 48h w wirtualnej rzeczywistości

"Za 10 lat nikogo nie będzie to dziwić".

Artysta spędził 48h w wirtualnej rzeczywistości

Każdy kto choć raz miał na głowie headset VR wie, że wirtualna rzeczywistość potrafi być czarująca. Jednak trudno wyobrazić sobie, by można było w niej "przesiadywać" całymi dniami chociażby ze względu na zmęczenie organizmu. Tymczasem dyrektor niemieckiego festiwalu A MAZE po przeprowadzeniu eksperymentu ma zupełnie inne zdanie.

 

Thorsten Wiedemann, założyciel i dyrektor festiwalu A MAZE, na początku stycznia br. wziął udział w eksperymencie o nazwie "Disconnected". W trybie ciągłym, przez 48 godzin przebywał on w berlińskim Game Science Center z założonymi goglami HTC Vive. Przez dwa dni grał w różne dema technologiczne stworzone na tę platformę śpiąc zaledwie 2,5 godziny na dobę. Nawet wówczas jednak nie zdejmował headsetu - w trakcie snu HTC Vive wyświetlał obraz jaskini i nocnego nieba. By zminimalizować częstotliwość korzystania z toalety w czasie eksperymentu ( z założonymi goglami i całym okablowaniem było to niezmiernie trudne) Wiedemann przyjmował tylko posiłki w formie płynów.

Całość była transmitowana przez YouTube na kanale Game Science Center. Po zdjęciu gogli Wiedemann oznajmił, że nie wystąpiły u niego żadne bóle oczu, głowy czy nudności. Przyznał jednak, że w okolicach 25-godziny przeżył atak paniki i bliski był zrezygnowania z eksperymentu. Mimo to Wiedemann uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat kilkugodzinne przebywanie w wirtualnej rzeczywistości będzie standardem - "W 2026 roku będziemy wskakiwać do wirtualnej rzeczywistości by rozmawiać z przyjaciółmi w społecznościowych pokojach VR i przeżywać razem niesamowite przygody".
Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 195.65.87.* 2016.01.28 14:52

Bardziej smutne, niż fascynujące.
Gość IP: 91.208.10.* 2016.01.28 15:53
Świat z filmu "Surogaci" coraz bliżej... :(
Gość IP: 83.24.190.* 2016.01.28 21:49
Toż to prawdziwy sztukmistrz.
acomp
acomp 2016.01.28 22:27
Nie wiem czy to artysta ale na pewno postępuje nieracjonalnie próbując żyć wirtualnie
Gość IP: 79.67.63.* 2016.01.29 08:14
i tego bym chciał mojemu dziecku oszczędzić - dlatego wyciągam ją na spacer czytam jej książki i bawimy się dużo bez tv i komputera
Gość IP: 89.228.44.* 2016.01.29 08:34
"W 2026 roku będziemy wskakiwać do wirtualnej rzeczywistości by rozmawiać z przyjaciółmi w społecznościowych pokojach VR..."

Ten facet w ogóle wie co znaczy przyjaciel? Nie wydaje mi się


Gość IP: 89.228.100.* 2016.01.29 09:29
Jako że współczesna sztuka coraz bardziej mi odjeżdża i zanim nazwany zostanę ignorantem i laikiem, chciałbym spytać się, czy eksperymentator był wcześniej artystą, w trakcie, czy też stał nim się po i na jak długo mu to zostanie ;)
Gość IP: 5.226.93.* 2016.01.29 14:43
do Gość IP: 89.228.100.* 2016.01.29 09:29
komentarz, powiedziałbym, nader celny i zabawny :)
Gość IP: 5.226.93.* 2016.01.29 14:43
do Gość IP: 89.228.100.* 2016.01.29 09:29
komentarz, powiedziałbym, nader celny i zabawny :)
Gość IP: 159.205.12.* 2016.01.29 15:23
Ze 20 lat temu w jakimś teledysku Erosmith też było VR i pewnie też śpiewali, że za 10 lat wszyscy będą w tym siedzieć. I co? 20 lat minęło i nic takiego się nie dzieje!!! I pewnie kolejne 100 minie i nic takiego się dziać nie będzie...
Gość IP: 164.126.37.* 2016.01.29 15:29
Wolę sam wybrać sobie rzeczywistość,tym bardziej jeśli ma być dla mnie lepsza.Poza tym nikt nie wie po co tak naprawdę żyje i co to jest życie.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 28.01.2016
ŹRÓDŁO: Independent.co.uk
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5617
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lorus RM361BX9 Lorus RM361BX9
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PT Ramka na 4 zdjęcia czarna PT Ramka na 4 zdjęcia czarna
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sencor SFP5660PK Sencor SFP5660PK
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Slums Attack - Cno2 (CD) Slums Attack - Cno2 (CD)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BEKO CSE 62321 DW BEKO CSE 62321 DW
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu