Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Nokia rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii

Świętuje pierwszy dzień działalności po połączeniu z Alcatel-Lucent.

Nokia rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii

Nokia i Alcatel-Lucent świętują dziś pierwszy dzień działalności po połączeniu obu firm w związku z zakończeniem procesu transformacji Nokii i budową światowego lidera w obszarze technologii i usług dla świata połączonego siecią IP.

Nokia przeszła fundamentalną transformację,” mówi  Risto Siilasmaa, Chairman of the Nokia Board of Directors. “Jeszcze trzy lata temu ok. 99% spośród ponad 100 000 naszych pracowników nie nosiło identyfikatora z logo Nokii. Nasze przychody, kapitalizacja rynkowa i możliwości rozwoju zwiększyły się wielokrotnie. Kierujemy się wyraźną wizją ‘Programowalnego Świata’, mamy wybitny zespól zarządzający i wielkie ambicje, aby wprowadzać innowacje i być na czele. Idziemy naprzód z radością, pewnością i zdolnością kwestionowania status quo.”

Nokia President i CEO, Rajeev Suri: “Dzisiejsze tempo zmian technologicznych, napędzane ewolucją do 5G, Internetu Rzeczy oraz chmury, stawia sieciom wyjątkowe wymagania. Nasze połączenie z Alcatel-Lucent przychodzi we właściwym czasie: możemy na samym początku zharmonizować nasze plany produktowe i technologiczne dla następnej generacji technologii, co pozwala nam w pełni wykorzystać nadchodzące możliwości i jeszcze lepiej służyć klientom, takim jak dostawcy usług telekomunikacyjnych, administracja państwowa, firmy internetowe i wielkie przedsiębiorstwa. Nokia jest firmą globalną, pełną innowacji, z całościowym portfolio, co pozwala jej stać na czele zmian, a zarazem rozwijać możliwości połączonego świata dla ludzi.”

Po integracji z firmą Nokia Siemens Networks, sprzedaży działu Devices & Services, działu biznesowego HERE oraz przejęciu Alcatel-Lucent, Nokia skupia się dziś na sprzęcie sieciowym i technologiach bezprzewodowych.

Połączona firma zatrudnia 104 000 pracowników i oferuje kompletne portfolio produktów oraz usług w ramach pięciu grup biznesowych: Mobile Networks, Fixed Networks, IP/Optical Networks, Applications & Analytics and Nokia Technologies.

Nokia jest potentatem w obszarze innowacji zatrudniającym ok. 40 000 specjalistów R&D, z czołowym portfolio patentowym na świecie. W 2014 roku połączone wydatki pro forma na badania i rozwój R&D wyniosły 4.2 miliarda euro. Nokia łączy własne bogate dziedzictwo w obszarze R&D z wieloletnią historią Bell Labs, które otrzymały podczas swej działalności osiem nagród Nobla, a połączone zasoby obu firm to ok. 31 000 rodzin patentowych.

Nokia przygotowuje się obecnie do Mobile World Congress 2016, podczas którego przedstawi więcej informacji o swojej wizji poszerzenia ludzkich możliwości połączonego świata oraz tego, jak obecni i przyszli klienci firmy mogą wykorzystać technologie, aby poprawić życie ludzi.

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 185.25.216.* 2016.01.15 10:17
Czekam na dobre telefony, nawet na androidzie ale z dobrze działającym miłym budzikiem i innymi dobrze ze sobą współgrającymi elementami systemu, jak było to w starych Nokiach. Dawno, dawno temu Nokia 6210 miała te same funkcje, które teraz goszczą w smartfonach. Nawet jeszcze teraz "androidowcom" brakuje tego czegoś ... jak w przypadku budzika (nie znoszę go,w nokiach dział nawet jak tel. był wyłączony !!!!). W nowych modelach Nokii zabrakło dotykowych ekranów i lepszej wydajności.
Gość IP: 37.0.7.* 2016.01.15 11:08
dotykowych ekranow lol...
Gość IP: 185.25.216.* 2016.01.15 23:45
Może się niezbyt precyzyjnie wyraziłem. Pisząc nowe, miałem na myśli te ostatnie przed "współpracą" z MS.

Jako że nie napisałeś/łaś o co Ci chodzi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekran_dotykowy
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.01.2016
Tagi producenckie: nokia
ŹRÓDŁO: Nokia
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7783
CENEO Kup Najtaniej
Manfrotto Befree One czarny Alu Manfrotto Befree One czarny Alu
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brita Elemaris XL Brita Elemaris XL
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony Eye Camera PS3 Sony Eye Camera PS3
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
York X302 York X302
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
EMTEC Płyta czyszcząca do CD/DVD (EKNLECT) EMTEC Płyta czyszcząca do CD/DVD (EKNLECT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu