Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Foto

rozwiń
Strona główna Foto News To zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 milion euro!

U nas obejrzycie je całkiem za darmo ;-)

To zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 milion euro!

Uwaga! Ostrzegamy! To jedna z tych historii, które wzbudzają frustrację u czytających (a także, przyznaję się, u piszącego te słowa). Bo przecież takie zdjęcie ziemniaka to każdy by mógł...

Oto ono. Zdjęcie ziemniaka. Wygląda dosyć zwyczajnie, prawda? Błąd! To jedno z najdroższych zdjęć, jakie kiedykolwiek sprzedano – kosztowało nabywcę równy milion euro. Po dzisiejszym kursie daje to w przeliczeniu niemal dokładnie 4,5 miliona złotych!

Zdjęcie nosi mało oryginalny tytuł "Potato #345 (2010)", zaś jego autorem jest Kevin Abosch, znany raczej z wykonywania zdjęć portretowym sławnym i bogatym biznesmenom zamieszkującym Dolinę Krzemową w Stanach Zjednoczonych. Otóż pan Abosch jest nie tylko dobrym fotografem, ale jest także fotografem, o którym wiadomo na pewno dwie rzeczy: ma swój własny, łatwo rozpoznawalny styl i... jest drogi.

To idealna sytuacja dla kogoś, kto bardzo chce się pochwalić, że nie cierpi na specjalne problemy z gotówką. Udaje się do pracowni pana Aboscha, który wykonuje mu zdjęcie portretowe na charakterystycznym czarnym tle i inkasuje za to od 150 do 500 tysięcy dolarów. Teraz wystarczy powiesić taki portret na ścianie w gabinecie, gdzie przyjmujemy partnerów biznesowych – trudno o czytelniejszą informację, że JESTEM BOGATY. Obrzydliwie bogaty.

Pracownicy studia Kevina Aboscha wspominają jednak, że oprócz fotografowania ludzi pasjami lubi on również uwieczniać na swoich zdjęciach pyry. Widać to zresztą po nazwie sprzedanej fotografii, sugerującej, że wcześniej wykonał on co najmniej 344 inne ujęcia ziemniaka. Jednak to – jak zdradzają współpracownicy – należy do jego ulubionych.

Nic dziwnego, że wycenił je na okrągły milion euro, przy czym cena nie podlegała żadnym negocjacjom. Cóż, nabywca zapłacił bez mrugnięcia okiem, więc jeśli wejdziecie kiedyś do luksusowego gabinetu, w którym na ścianie nie będzie wisiał portret autorstwa Aboscha, ale jakiś zwykły, najzwyklejszy, ordynarny ziemniak (ale na odbitce o wymiarach 162×162 cm), to uważajcie – człowiek zasiadający w tym gabinecie jest jeszcze bardziej obrzydliwie bogaty od innych.

Gość IP: 213.47.229.* 2016.01.22 11:09
Mogl je sprzedac astrononom. Zaraz by trabilil, ze Ziemi zagraza asteroida Space Tomato #345..... aaaaaaaaaaaaaaaarhhhhhhh.... apokalipsa !!!!
Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 11:19
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 5.172.247.* 2016.01.22 11:51
Chyba wiem kto to kupił.
Prezes pewnej partii :)
Powiesi sobie w gabinecie.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.22 13:03
@Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 11:19
a czemu mielibyśmy się śmiać? Nauczyłeś się jak golić kretynów z nadmiarem gotówki i totalnym kuku-na-muniu. Nic tylko pozazdrościć. A co do zdjęcia ziemniaka za milion - phi też coś. Poniższy "obraz" autorstwa Jayson'a Pollock w 2006 roku poszedł za 140 milionów dolarów.

http://cdn.list25.com/wp-content/uploads/2014/02/Slide180.jpg
Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 13:13
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 217.153.177.* 2016.01.22 13:35
@Up

Trzeba być bezgranicznie GŁUPIM aby tak marnować zasoby, a u większości bogatych są to zazwyczaj zasoby wytworzone przez innych ludzi :-(
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.22 14:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.22 15:16
@Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 13:13
To teraz mogę się śmiać bo głupoty piszesz, i to kompletne. Założymy się że ci którzy się sami dorobili nie wydadzą 400 funtów na bardzo stary i prawie bezużyteczny sprzęt elektroniczny? Za to ludzie którzy odziedziczyli pieniądze i jedynie pomnażają majątek właśnie często robią takie idiotyzmy. Jest też oczywiście grupa ludzi którzy bez wysiłku (w sensie szybko) dorobili się kroci i ci potrafią być absurdalnie rozrzutni. Różnica między twoim zasmarkanym macbookiem a tym zdjęciem za milion jest taka że za 10 lat zdjęcie będzie warte 5 milionów a szajsobook wyląduje na śmietniku.
P.S. To ile zarabiam nie determinuje tego kim jestem i co sobą reprezentuje. Jeżeli ty kreujesz sie jedynie wokół pieniądza to cóż powodzenia w życiu. Obyś tych pieniędzy kiedyś nie stracił bo zostanie ci tylko palnąć sobie w łeb z rozpaczy gdy przekonasz się jak wielką wydmuszką jest życie kręcące się wokół mamony.
Gość IP: 84.234.37.* 2016.01.22 16:08
Idioci nie rodzą sie. Stają sie oni idiotami w czasie życia.
Gość IP: 46.76.66.* 2016.01.22 17:34
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.22 14:06

a ten co ma ziemniaka teraz, to nie wydal by tej kasy na nowe miejsca pracy? tylko musi zrobic to fotograf?
zacofanie i bieda w tym kraju? to nie wiesz dlaczego? jestes obcokrajowcem znajacym tylko j.polski?

Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 11:19

nie wszyscy maja zbrukane sumienie, jak szmacic sie to nie za marne 200-400funtow
Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 17:49
@Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.22 15:16

Ale trzaskasz blefami i bzdurami iz nawet niewiem od czego zaczac by ci nie odpowiedziec jedny i pustym slowem - glupi.

A wiec:

1. Dowiedz sie ile jest wart przedpotopowy iPhone 1st gen
2. Przyklad z moim Macbook byl pdzykladem a ty sie przyczepiles jego przeznaczenia
3. Moje stwierdzenie bylo do goscia ktory wyzywa bogaczy od glupich - bylbym niezlym kretynem jesli uwazalbym biednych ludzi za glupich - jesli masz problem z zrozumienie GLEBSZEGO przeslania jaki niusl moj komentaz - popros bede staral sie wytlumacze jak dziecku.
4. Uwiez mi - mam wielka stycznosc z osobami po wylewie - nawet osoby po 30stce - wiem iz moja kasa jest WIELKIE G warta - wykonuje moja prace gdyz ja lubie
Gość IP: 188.252.82.* 2016.01.22 22:06
A ja za zdjecie czosnku i cebuli sprzedalem za 2 mln $
Gość IP: 77.255.104.* 2016.01.22 23:31
No cóż zrobił burak zdjęcie ziemniaka i drugi burak to kupił. Co w tym dziwnego ? A ten artykuł to jest szyty tak grubymi nićmi że aż nie widać szwów .
Gość IP: 88.156.87.* 2016.01.23 01:05
Patrząc dokładnie i z wyobraźnią wyraźnie widać dwie postacie na tym ziemniaku. Może to decyduje o cenie?
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.23 09:43
@Gość IP: 213.205.194.* 2016.01.22 17:49
między 20 a 50 euro zresztą tyle jest wart a i tak jakbym miał mówić szczerze prędzej bliżej dolnej granicy. Co nie zmienia faktu że jest masa oferty gdzie ktoś próbuje wcisnąć ten złom idiotom po 800, 1000 a nawet blisko 2000 euro.
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.23 12:56
UwieRZ !!!
Gość IP: 159.205.206.* 2016.01.23 17:07
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
acomp
acomp 2016.01.23 23:13
Po prostu kupiec został zrobiony w ziemniaka za 1 mln.Bogatemu wolno zgłupieć bo go na to stać a biednemu zostaje tylko się uśmiechnąć na widok tej głupoty
Gość IP: 77.252.44.* 2016.01.24 07:51
@up
To nie jest śmieszne, to jest żałosne...
Gość IP: 176.123.6.* 2016.01.24 10:12
Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego jest warte 1 kartofla :-) Przepłacił frajer i tyle!
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 22.01.2016
Tagi producenckie: kevin abosch
Tagi modelu: kevin abosch
ŹRÓDŁO: petapixel.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 22172
CENEO Kup Najtaniej
McCrypt UM-80 McCrypt UM-80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brunton Powerbank Resync 9000 Brunton Powerbank Resync 9000
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-Data Dashdrive Air Av200 (Aav200-Cwh) A-Data Dashdrive Air Av200 (Aav200-Cwh)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rower górski Kellys Viper 1.0 2012 Rower górski Kellys Viper 1.0 2012
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu