Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy AMD i Associated Press zaprezentują nowy model dziennikarstwa dzięki VR!

Wirtualna rzeczywistość pozwoli urzeczywistnić najbardziej znaczące momenty ludzkości!

AMD i Associated Press zaprezentują nowy model dziennikarstwa dzięki VR!

Firma AMD (NASDAQ: AMD) rozpoczęła współpracę z The Associated Press (dalej: AP), aby sformować nowy kanał informacyjny prezentujący treści w formie wirtualnej rzeczywistości i tym samym stworzyć zupełnie nowy model dziennikarstwa. Na mocy tej współpracy AP wykorzysta technologię kart graficznych AMD Radeon™, aby renderować rzeczywiste środowisko VR służące do ilustrowania informacji i materiałów dokumentalnych. Firma AMD zapewni platformy sprzętowe, oprogramowanie i wiedzę z zakresu VR, które posłużą do wsparcia Associated Press w rozwijaniu dziennikarstwa bazującego na treściach VR i wideo 360.

To zupełnie nowa era, ponieważ od teraz dziennikarstwo VR może pozwolić niemal wprost doświadczyć tego, co stanowi treść informacji i przenieść odbiorcę niemal do samego serca wydarzeń, które kształtują naszą rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość pozwala zaznać tego, jak to jest być w innym czasie i miejscu dokładnie tak, jakby się tam rzeczywiście było. Od krzyków i płaczu po radość i parady, dziennikarstwo VR daje niezwykłą możliwość zaznania świata, ponieważ przenosi odbiorcę w sam środek opisywanej rzeczywistości.

 

„Wirtualna rzeczywistość może pomóc ludziom tak dalece zaznać opisywanych spraw, że mogą niemal poczuć, jak to jest być tam, gdzie to wszystko się dzieje" — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD. — "Technologia może pozwolić nam wirtualnie kroczyć w butach innych osób, co prowadzi do lepszego zrozumienia opisywanych spraw i większej empatii. The Associated Press to jedno z najbardziej zaufanych źródeł niezależnych informacji, a AMD jest wiodącą firmą w zakresie innowacji komputerowych oraz wizualizacji. Karty graficzne AMD Radeon zostały zaprojektowane, aby napędzać najbardziej realistyczne doznania, jakie są tylko możliwe do uzyskania. Wraz z Associated Press będziemy pracować nad tym, żeby ekosystem VR dalej się rozrastał.”

Rok Wirtualnej Rzeczywistości

Wg wielu opinii rok 2016 będzie tym rokiem, kiedy wirtualna rzeczywistości stanie się… rzeczywistością. Sprzęt i treści VR będą niebawem dostępne publicznie w wielu miejscach, takich jak właśnie nowy kanał VR Associated Press. Ludzie dzięki temu zaczną eksplorować wirtualną rzeczywistość i jej niemal nieograniczone możliwości, w tym takie, które pozwolą przenieść się wirtualnie do innego świata. Karty graficzne AMD Radeon, napędzająca je architektura Graphics Core Next i ekosystem programowy AMD LiquidVR™ zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić spektakularne doznania VR i tym samym jeszcze mocniej zaangażować odbiorców zarówno emocjonalnie jak i intelektualnie.

Technologia AMD LiquidVR pozwala uzyskać znakomite możliwości w środowisku VR przy zachowaniu właściwego komfortu i jest zaprojektowana tak, aby działała od razu po podłączeniu zestawów VR. Oprogramowanie AMD dla kart graficznych, takie jak właśnie LiquidVR, a także podsystemy sprzętowe, jak układy graficzne AMD Radeon, pozwalają deweloperom i twórcom treści na opracowanie rzeczywistych środowisk VR, które daje poczucie obecności na przedstawianym wirtualnie miejscu.

Redakcja AP będzie miała całkowitą kontrolę nad treściami przedstawianymi na nowym kanale VR napędzanym przez karty graficzne AMD Radeon. Kanał ten startuje już dziś na stronie: www.bigstory.ap.org/VR360. Nowe informacje i doznania AP i AMD zapewnią już w trakcie nadchodzących wydarzeń.

Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 89.74.255.* 2016.02.18 09:33
W jakim celu podajecie symbol NASDAQ? poważnie pytam..
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 17.02.2016
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1271
CENEO KUP NAJTANIEJ
Tarcza hamulcowa TRWDF4036 Tarcza hamulcowa TRWDF4036
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Overmax Newbase Iii Blue 7" Overmax Newbase Iii Blue 7"
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SILTECH ST-18 iQ 1m (WBT110Cu) SILTECH ST-18 iQ 1m (WBT110Cu)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Funsports System zawieszania teł mini atelier (STXMA) Funsports System zawieszania teł mini atelier (STXMA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux ENN 31650 Electrolux ENN 31650
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu