Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Google kontra Isis

Google chce indoktrynować początkujących terrorystów.

Google kontra Isis

Sympatycy i początkujący, islamscy ekstremiści szukają informacji na temat Isis i grup terrorystycznych tam gdzie wszyscy - w wyszukiwarce Google. Jak wyglądałby świat, gdyby każdemu początkującemu dżihadyście wyszukiwarka zwracałaby nieco zmodyfikowane, bardziej pokojowe wyniki?

 

Dr Anthony House, senior executive Google'a zaprezentował właśnie dwa programy "anty-radykalne", które zostaną wdrożone na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Pierwszy polegać będzie na podmienianiu wyników wyszukiwania. Oznacza to, że jeśli ktoś zechce wyszukać jeden z internetowych poradników, przygotowywanych i udostępnianych przez ISIS, na temat konstrukcji bomb i innych tego typu działalności, wyszukiwarka Google'a zamiast tego wyświetli odnośniki do stron potępiających terroryzm i radykalizm.

O ile w miarę podoba nam się powyższa idea, drugi pomysł Google'a wygląda na kolejną furtkę, dzięki której władza będzie inwigilować internautów. O co chodzi? Każdy, kto szuka "radykalnych" treści w wyszukiwarce giganta z Mountain View będzie zgłaszany odpowiednim służbom. Nie znamy oczywiście szczegółów dotyczących tego mechanizmu, obawiamy się jednak, że może okazać się, że trafienie na listę "obserwowanych" będzie o wiele prostsze, niż zakłada to pierwotny plan Google.

Jest to również kolejny sposób na inwigilowanie internautów.

 

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 46.112.111.* 2016.02.03 19:27
ISIS to akronim, a zatem powinien być pisany tak: ISIS lub tak: I.S.I.S. - na pewno nie tak: Isis
Jeśli nie uczą tego na studiach dziennikarskich, to na pewno w ogólniaku.

Chip - magazyn poprawnej polszczyzny
Gość IP: 151.226.2.* 2016.02.03 22:40
Googiel jest stworzone do manipulowania wynikami wyszukiwania i robienia sieczki z mózgu, niedługo będziemy się pytać jak się wysrać za przeproszeniem. LOL
Gość IP: 83.22.171.* 2016.02.04 06:32
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.20.233.* 2016.02.04 08:02
Tak. ISIS to akronim. I zdaje się, że drogi Gościu zawaliłeś lekcje języka polskiego. W języku polskim akronimy pisze się bez kropek. USA a nie U.S.A, PRL a nie P.R.L, ONZ a nie O.N.Z itd. Kropki pomiędzy literami to przypadłość języka angielskiego.
Bardzo serdecznie pozdrawiam. Bardzo serdecznie. :-)
Gość IP: 213.199.250.* 2016.02.04 10:47
83.20.233.* 2016.02.04 08:02

Zawaliłeś drogi użytkowniku lekcję czytania ze zrozumieniem.
Gość IP: 83.9.252.* 2016.02.04 10:48
Ja tam lubię podpadać najwyższym władzom partyjno-państwowym, więc będę wpisywał w wyszukiwarkę! Niech mają co przetwarzać, to jedyna skuteczna linia obrony.
acomp
acomp 2016.02.04 21:41
W Polsce zrobiono to w sposób legalny więc wszyscy będziemy podsłuchiwani zgodnie z wytycznymi naszego rządu !
Gość IP: 77.65.89.* 2016.02.05 08:27
Isis to dla mnie od wielu lat taka kapela postmetalowa. I co, teraz nagle jeśli będę szukał informacji o nowej płycie, to mnie google doda do bazy potencjalnych terrorystów?
Poza tym szczerze współczuję tej kapeli, chyba będą zmuszeni zmienić nazwę, przez jakąś zgraję niezrównoważonych arabów.
Gość IP: 94.240.55.* 2016.02.06 00:17
Internauci to jacyś nadludzie? Jakaś uprzywilejowana grupa społeczna której się należą jakieś specjalne prawa? Co ktoś pierdnie o "zaczepieniu" internautów to zaraz płacz i krzyk. co się tak boicie tej inwigilacji... Nie konstruujcie bomb to nie będziecie się mieli czego obawiać! Tu chodzi o wyższe dobro. A, zapomniałem... Darmowy soft, muzyka, filmy i książki, wszystko za darmo, internautom się należy, precz z inwigilacją! Obecny internet to kupa gnoju okraszona reklamami, od dawna aż prosi się o jakieś regulacje
Gość IP: 87.101.35.* 2016.02.07 21:38
Jakakolwiek ingerencja w wyniki wyszukiwania jest zła bo skoro można w 1 sprawach to w innych niebawem też będzie można, wszystko już potem kwestii co kto będzie chciał
osiągnąć. A skoro nie można mieć zaufania do wyników to jaki sens szukać ? Lepiej szukać w innym wiarygodnym źródle. Anglicy chyba chcą komunizmu.
Gość IP: 94.240.55.* 2016.02.13 09:37
W jakim Ty żyjesz świecie? Chyba innym niż ja, bo w moim cały czas od dawna się ingeruje w wyniki wyszukiwania, za pomocą sztucznych mechanizmów pozycjonowania, za pomocą kasy (reklamy, sponsorowanie czyli zapłacisz jest wyżej w wynikach) i jeszcze pewnie pare innych. I to wszystko upraszczając... dla pieniędzy! Tutaj rozmawiamy o walce z mordercami...
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 03.02.2016
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: telegraph
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4224

CENEO Kup Najtaniej
OPENOFFICE SOFTWARE OPENOFFICEPL HOME 2013 OEM (OOPL-HM-13-OEM) OPENOFFICE SOFTWARE OPENOFFICEPL HOME 2013 OEM (OOPL-HM-13-OEM)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Jackson JS 32T King V BK Jackson JS 32T King V BK
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Candy CFID 36 WIFI Candy CFID 36 WIFI
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Whirlpool AKR 982 IX Whirlpool AKR 982 IX
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zapalniczka w breloku TRUE UTILITY Zapalniczka w breloku TRUE UTILITY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu