Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Jedzenie podgrzewane... smartfonami

IKEA ma świetny pomysł na zachowanie kultury przy stole.

Jedzenie podgrzewane... smartfonami

Technologie łączą nas z ludźmi z drugiego końca świata i paradoksalnie oddalają od najbliższej rodziny. Przypomnijcie sobie obiad, w którym żaden z domowników ani na chwilę nie sięgnął po smartfona. Trudne, prawda?

Tajwańska IKEA wpadła na interesujący pomysł. W stoliku jadalnym zainstalowano specjalną płytę grzewczą, która działa jedynie wówczas, gdy położymy pod nią smartfony! Im więcej telefonów - tym większa temperatura. Ponieważ podczas obiadu czy kolacji powinno nam zależeć na ciepłym posiłku, takie rozwiązanie jest świetną motywacją. W efekcie zyskujemy nie tylko smaczny posiłek, ale przede wszystkim pogłębiamy nasze relacje społecznościowe. Niestety nie wiadomo czy IKEA zamierza rzeczywiście wprowadzić taki stół do sprzedaży, czy raczej swoją akcją próbuje tylko zwrócić uwagę na problem dotykający coraz więcej rodzin na świecie.
Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 146.198.162.* 2016.02.03 17:01
I TAK WLASNIE SIE TWORZY NOWOCZESNA REKLAME!!!

NA CALYM SWIECIE W WSZYSTKICH portalach (nawet TV!) i ZA DARMO trabia o tym!

A tak naprawde NIC fizycznie nie zrobiono - ot durny podnosnik garka z waga pod nim!

Tak sie tworzy reklame drodzy pl reklamodawcy - a nie jakies pl DEBILIZMY!
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.03 17:22
temperatura posiłku nie oznacza czy będzie on smaczny
Gość IP: 193.238.171.* 2016.02.03 17:25
"Przypomnijcie sobie obiad, w którym żaden z domowników ani na chwilę nie sięgnął po smartfona. Trudne, prawda?"

Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek ktoś z mojej rodziny używał jakiegoś urządzenia multimedialnego w trakcie jakiego kolwiek wspólnego posiłku.

To że redaktorka używa podczas swojego obiadu smartfona, nie znaczy, że wszyscy tak robią.
Gość IP: 83.24.126.* 2016.02.03 17:50
@ Gość IP: 193.238.171.* 2016.02.03 17:25
"Przypomnijcie sobie obiad, w którym żaden z domowników ani na chwilę nie sięgnął po smartfona. Trudne, prawda?"

Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek ktoś z mojej rodziny używał jakiegoś urządzenia multimedialnego w trakcie jakiego kolwiek wspólnego posiłku.

> ja też nie.

To, że redaktorka używa podczas swojego obiadu smartfona, nie znaczy, że wszyscy tak robią.

> nie nie robią, ale Niemcy jeszcze dobrze pamiętają, jak działa powtarzanie kłamstwa i po co się to robi.. ot, tak z przyzwyczajenia to robią, bo przecież nie stoi za tym żadna głębsza idea.... ;)

nie mają hamulców w tym, sługi jedne... wyluzowana laska.


Gość IP: 89.64.8.* 2016.02.03 20:28
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 91.226.23.* 2016.02.04 20:24
@Gość IP: 146.198.162.* 2016.02.03 17:01
> A tak naprawde NIC fizycznie nie zrobiono - ot durny podnosnik garka z waga pod nim!

Na tej zasadzie to od 60 lat nic nie zrobiono - wszystko to tylko modyfikacje tego co juz bylo. Swoja droga skoro to takie nic to ciekawe czy potrafilbys to zrobic w takiej formie jak widac na filmiku. :) Pewnie jakby przyszlo co do czego to okazaloby sie, ze to sporo wiecej niz garnek i waga.
acomp
acomp 2016.02.04 21:37
Jeśli IKEA w ten sposób chce reaktywować rodzinne obiady i to w dodatku bez telefonów to jestem ZA
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 03.02.2016
Tagi producenckie: ikea
Tagi modelu: ikea phone-less table
ŹRÓDŁO: Time.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2682
CENEO Kup Najtaniej
Ebaterie do kamery JVC GR-DX107 VJV017S (149700) Ebaterie do kamery JVC GR-DX107 VJV017S (149700)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LevelOne SWITCH 24-PORT (GSW-2473) LevelOne SWITCH 24-PORT (GSW-2473)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fossil CH2586 Fossil CH2586
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Olympus OM-D E-M5 Mark II Srebrny Body Olympus OM-D E-M5 Mark II Srebrny Body
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ART STO T-34 ART STO T-34
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu