Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Uber wprowadzi w Polsce przejazdy międzymiastowe

Usługa zadziała podobnie jak w USA.

Uber wprowadzi w Polsce przejazdy międzymiastowe

Aktualnie działalność Ubera w Polsce ogranicza się do pięciu miast - Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta. Wkrótce do tej listy dołączy jeszcze Łódź i Szczecin, ale to nie jedyne nowości, które wprowadzi firma w naszym kraju.

Amerykańska firma planuje tuż przed wakacjami wprowadzić do swojej oferty usługę przejazdów międzymiastowych. Na początek będziemy mogli skorzystać jedynie z połączenia między Łodzią, a Warszawą, ale jeśli oferta spotka się z dużym zainteresowaniem, Uber wprowadzi podobne połączenia w innych miastach - podobnie jak  ma to miejsce w USA.

Oprócz powiększenia liczby obsługiwanych miast o kolejne dwa - Łódź i Szczecin - Uber planuje także wdrożyć w ciągu kilku tygodni osobną ofertę dla klientów korporacyjnych.

W Polsce z Ubera korzysta już ponad 200 tysięcy użytkowników, co czyni nasz kraj trzecim największym rynkiem europejskim.

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 37.123.112.* 2016.02.16 11:47
a jak to jest prawnie rozwiązane?? kto odpowiada i płaci odszkodowanie w przypadku wypadku i roszczeń klienta???
odpowiada kierowca czy uber???
Gość IP: 194.120.84.* 2016.02.16 12:21
Odpowiadając pytaniem na pytanie.

A kto odpowiada jak podwozi Cię brat lub sąsiad do pracy?
Zawsze możesz rościć sobie prawa z OC kierowcy.
acomp
acomp 2016.02.16 14:30
Jak na razie Uber kocha w Polsce parę dużych miast ale to nie cała Polska!
Gość IP: 91.226.23.* 2016.02.16 14:39
@acomp 2016.02.16 14:30
Inne miasta nic nie traca. Przykladowo w Krakowie ceny przejazdow Uberem nic sie nie roznia od taxi. Moze ma to sens w metropoliach na zachodzie gdzie taxowki sa naprawde drogie. U nas to niewypal.
Gość IP: 89.77.10.* 2016.02.16 14:48
W Trójmieście UBER jest już od dłuższego czasu. Jak wejdziemy na stronę uber.com/pl/cities/gdansk/ to zobaczymy dokładny cennik. Niestety w praktyce jest tak że, gdy przejedziemy dokładnie tą samą trasę kilka razy w środku nocy, bez korków to, za każdym razem opłata będzie inna. Różnica do 15 zł. Bezczelnym cwaniactwem jest też, to rozdawanie promocyjnych przejazdów. Służą one chyba tylko temu by zagmatwać klienta i nie dociekać rozbieżności w opłatach na tej samej trasie.
Gość IP: 78.11.45.* 2016.02.16 16:20
@Gość IP: 194.120.84.*
I tu nie zaczynają się schody.
Czemu upadła idea stopa???
Bo w świetle prawa podwożąc kogoś za 2zł świadczę usługę przewóz osób i ja odpowiadam materialnie za roszczenia pasażera.
Uber umyje ręce a ja zostanę z długami???
DZIĘKUJĘ za taki układ.
Dlatego pytam, może ktoś wie a nie napala się na parę zł od ubera.
Gość IP: 83.29.133.* 2016.02.16 16:52
Warto spróbować ubera z darmowym przejazdem. Przy rejestracji polecam wpisanie kodu "cch9wue" - otrzymasz wtedy darmowy przejazd o wartości 25zł. Kod można też wpisać bezpośrednio w aplikacji Uber w zakładce "Zniżki".
Gość IP: 109.157.247.* 2016.02.16 23:46
Ale Uber nie wygrywa konkurencja cena, tylkojakoscia uslugi.Nie korzystalem jeszcze w Polsce, ale tu w UK najbardziej mi pasuje, ze moje konto Uber mam polaczone z Paypal - zero problemu z platnoscia itp. Zamawiam taxi w aplikacji, zwykle nie zajmuje dluzej niz 10 minut (Sobota w nocy, wiec taki natezony ruch) - od razu znam dane kierowcy, samochodu i przyblizona cene. Kierowcom zalezy na Twoim zadowoleniu, bo mozesz im wystawic opinie. Dojezdzam na miejsce i po prostu wysiadam i dziekuje - reszta jak platnosc dokonuje sie automatycznie, a mnie tylko przychodzi faktura na maila. Po prostu pieknie.

P.S. - dane kierowcy i trase mozna szybko wyslac do znajomych, ktorzy moga sledzic nasza podroz - chyba bardzo przydatne dla kobiet wracajacych w pojedynke. Nie wsiadaja do taxi z niewiadomo kim.
Gość IP: 83.5.192.* 2016.02.21 13:49