Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Data premiery i cena Playstation 4,5 wyciekły do sieci

Coś jest na rzeczy.

Data premiery i cena Playstation 4,5 wyciekły do sieci

Zaledwie w zeszłym tygodniu pisaliśmy o pogłoskach, które pojawiły się podczas konferencji Game Developers Conference na temat nowej konsoli Sony. Okazuje się, że japoński producent ma już ustaloną datę premiery nowego sprzętu.

 

Najnowszy przeciek pochodzi z YouTube, z kanału "The Know", którego twórcy twierdzą, że udało im się ustalić następujące rzeczy: PS 4,5 powstaje, PS 4,5 będzie kosztować 400 dolarów, Ps 4,5 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, w okresie przedświątecznym.

 

Sami deweloperzy nazywają nową konsolę Sony Playstation 4,5 albo Playstation 4K. Wynika to z tego, że nowa konsola ma jakoby być na tyle mocna, że będziemy mogli na niej pograć w rozdzielczości 4K. Oznacza to, że nowy sprzęt Sony będzie w stanie wyświetlić na ekranie czterokrotną liczbę pikseli, w porównaniu do obecnie dostępnej na rynku Playstation 4.

Już teraz podobno powstają gry, które mają wykorzystywać nowe możliwości PS 4,5. Co ciekawe, te produkcje będziemy mogli rzekomo uruchomić na "zwykłej" Playstation 4, tyle że z nieco gorszymi ustawieniami graficznymi.

 

 

bzz
bzz 2016.03.28 23:58
Zagramy w Quake (1) w 4k YAAAY
Bo na lepszą jakość ciężko liczyć w konsoli na 4k...
Gość IP: 176.221.122.* 2016.03.29 00:15
to oszustwo ze strony sony co z tymi którzy kupili ps4
Gość IP: 79.79.93.* 2016.03.29 00:15
wow - teraz procek bedzie 2x mocniejszy od...... Snapdragon 820 (tak jest! polecam dowiedziec sie jaka ma moc ten w obecnym PS4)
Gość IP: 94.254.163.* 2016.03.29 02:35
Cytuję :
"... PS 4,5 powstaje, PS 4,5 będzie kosztować 400 dolarów, Ps 4,5 ..."
Wyjątkowy ubogi słownik musi mieć autor żeby 3 razy użyć tego samego określenia w bardzo krótkim tekście.
binary
binary 2016.03.29 08:01
Niedługo będzie jak z telefonami i co roku będą wydawać nową konsolę
Gość IP: 193.193.181.* 2016.03.29 09:40
No to teraz chyba trzeba czekać na analogiczny ruch m$ (szczególnie skoro xbone już mocno odstaje od ps4).

Ciekawe tylko jak będzie wyglądała sprawa z optymalizacją gier...
Gość IP: 79.79.74.* 2016.03.29 09:42
@Gość IP: 94.254.163.* 2016.03.29 02:35

WIZYTOWKA GAZETY Chip!!! :/
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.29 11:59
Rewelacja! Miałem kupić PS4 teraz... ale skoro niebawem będzie w 4K to jak najbardziej wytrzymam do świąt...

Świetne posunięcie Sony również wobec posiadaczy konsoli PS4 - z tego co czytam wciąż będą mogli grać we wszystkie tytuły... tylko tak jak było do tej pory - w 1080p a nie w 4K.

Mam nadzieję że faktycznie nic tutaj nie zawiedzie i to marudzenie obecnych posiadaczy konsol nie zniweczy doskonałych planów Sony na nadanie "nowego życia" tej platformie.
Gość IP: 176.221.122.* 2016.03.29 12:09
"Świetne posunięcie Sony również wobec posiadaczy konsoli PS4 "

No rzeczywiście cudowne posunięcie stuknij się w głowę. Ludzie wydali spore pieniądze na konsolę tylko po to żeby po roku wyszła druga lepsza konsola. Swietne posunięcie to by była wymiana obecnych ps4 na ps4,5. Jeśli chcą coś zmieniać niech wypuszczą to w formie przystawki do ps4 podnoszącej jej możliwości a nie drugiej konsoli

Gość IP: 89.69.252.* 2016.03.29 12:16
Gość IP: 79.79.93.* 2016.03.29 00:15
"wow - teraz procek bedzie 2x mocniejszy od...... Snapdragon 820 (tak jest! polecam dowiedziec sie jaka ma moc ten w obecnym PS4)"

Zlituj sie z tym Snapdragonem laiku. Jego moc zostanie na zawsze na papierze, bo w zadnym telefonie nie dobije do niej, jak bedzie pracowal z jej polowa to bedzie dobrze. Telefon po prostu za mocno sie rozgrzeje przy maksymalnej wydajnosci, do tego bateria z dlugo nie popracuje. Owszem uklad z komorek ma mocna grafike, ale CPU to kleska i nawet nie ma co go przyrownywac do 8 rdzeni Jaguar i o takim GTA V lub grach o podobnych wymaganiach dla jednostki centralnej mozna zapomniec na tego typu ukladach. Gdyby bylo inaczej, Sony zlepiloby duzo wiecej cudownych rdzeni ARM i dolaczylo ta sama grafike. Tylko ze to jest poroniony pomysl, ktory i tak nie da zakladanego efektu.
Gość IP: 159.205.181.* 2016.03.29 12:39
PS4 jest na podzespołach AMD, PS3 na Nvidia, był to dla mnie oczywisty sygnał żeby się wstrzymać z zakupem PS4, gdyż jest to sprzęt budżetowy i technologicznie postarzeje się bardzo szybko, zwłaszcza że nie ma tam nic czego nie było w PS3 (blu-ray, full HD)
Gość IP: 83.238.161.* 2016.03.29 13:06
Chyba ktoś oszalał, jak myśli, że konsola za 400 dolarów będzie obsługiwała gry w 4K. Taaa, jasne, jedyne co bedzie obsługiwane to pewnie filmy w 4K, a gry zyskają pewnie trochę lepszą grafikę, ze względu na mocniejsze podzespoły. Na gry w 4K bym nie liczył, bo konsola musiałaby kosztować 800-1000dolarów i być większa od obecnej generacji ze względu na układ chłodzenia karty graficznej...
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.29 13:31
"Ludzie wydali spore pieniądze na konsolę tylko po to żeby po roku wyszła druga lepsza konsola"

Typowe polskie cebulactwo odezwało się w Tobie? Przecież skoro dałeś już te pieniądze to ciesz się z rozgrywki i nie marudź niepotrzebnie!!! Co w tym złego że wychodzi coś nowego i lepszego?!! Jak chcesz - to kup. Jeśli nie masz ochoty kupować nowszej konsoli to graj w te same wciąż doskonałe tytuły (tylko w nieco niższej rozdzielczości). Nie kumam tego marudzenia... Jak małe dzieci: "Buuuu!!! Tato! Jak chcę takie same klocki jak ma Jasiu! Buuuu!! Czemu mi nie kupisz?!!! Buuuu!!!"
Tragedia jak się czyta takie komentarze....
Gość IP: 83.3.162.* 2016.03.29 14:18
To urzuwki ps4 będą po 700-800 zł.
świetne posunięcie SONY kto ma tv full hd zyska niższą cenę zakupu.
Gość IP: 83.3.162.* 2016.03.29 14:18
To używki ps4 będą po 700-800 zł.
świetne posunięcie SONY kto ma tv full hd zyska niższą cenę zakupu.
Gość IP: 83.3.162.* 2016.03.29 14:18
To używki ps4 będą po 700-800 zł.
świetne posunięcie SONY kto ma tv full hd zyska niższą cenę zakupu.
Gość IP: 178.214.138.* 2016.03.29 14:44
Śmieszą mnie komentarze typu "tyle wydałem na konsole" 1700zł To nie dużo w porównaniu z kartami graficznymi w PC. Będzie można sprzedać poprzednią dołożyć i kupić nową.
Gość IP: 81.206.8.* 2016.03.29 19:27
Tak, tak. (Chodzi mi o realia, które można zaobserwować u znajomych i na forach). Kartę graficzną kupię do mojego pc za 1400 ZŁ KOSE procek mam mocny nnowsz. i7 itp.. Ludzie wywalają 1700 na konsole czyli już drożej wychodzi i do dego płaca za gry. NP GTA 5 300 zł a jak ktoś nie gr online? To po co? ściąga za "free" i pyka sobie Ty płacisz. Jak chce online to kupi pudełko albo się mymieni bądź kupi używanego steama. A na konsoli niestety zarabiają najwięcej jak kupujesz grę do tego aby pograć online musisz jeszcze raz kupić plusa. W ciągu roku ja kupię 3 dobre karty graficzne a Ty na konsoli więcej stracisz.
Gość IP: 81.206.8.* 2016.03.29 19:34
P.S. Piszę tak bo mam konsolę sam i niestety robi się haracz. Bo na PC kupiłem COD BO3 B. tanio używka i gram online. Niestety na konsolę żeby pograć to dużo tracę dlatego przestałem już sponsorować to. To co mam to pogram i starczy. Dlaczego nie kupię tej gry na konsolę? Ponieważ pady i Akcja/Strzelanka się gryzie jak fifa i klawiatura. Po drugie kup plusa bo masz oryginał ale i tak nie zagrasz "Pozdrawiamy P.S. Sony;)" a kup cyfrową to nawet się nie wymienisz itp. A nie daj boże jak wyjdzie PS4.5 gry tylko w chmurze....
Gość IP: 176.221.122.* 2016.03.29 21:19
"Typowe polskie cebulactwo odezwało się w Tobie? Przecież skoro dałeś już te pieniądze to ciesz się z rozgrywki i nie marudź niepotrzebnie!!! Co w tym złego że wychodzi coś nowego i lepszego?!! Jak chcesz - to kup. Jeśli nie masz ochoty kupować nowszej konsoli to graj w te same wciąż doskonałe tytuły (tylko w nieco niższej rozdzielczości). Nie kumam tego marudzenia... Jak małe dzieci: "Buuuu!!! Tato! Jak chcę takie same klocki jak ma Jasiu! Buuuu!! Czemu mi nie kupisz?!!! Buuuu!!!"