Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Gry symulacyjne nowym narzędziem rekruterów

Przychodzisz na rozmowę o pracę i... grasz w gry.

Gry symulacyjne nowym narzędziem rekruterów

Dla jednych - strata czasu. Dla innych - wciągające hobby. Okazuje się, że granie nie zawsze musi kończyć się tylko na rozrywce.

 

Gry symulacyjne to nowość na rynku pracy. Za ich pomocą rekrutujący mogą szybko sprawdzić kompetencje przyszłych pracowników. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, animowane postacie coraz bardziej przypominają „prawdziwych” ludzi, a kreacja otoczenia sprawia, że w trakcie rozgrywki możemy poczuć się, jakbyśmy faktycznie uczestniczyli w spotkaniu biznesowym, albo negocjowali kontrakt w  biurze.
fot.skillgen.eu
fot.skillgen.eu
- Chodzi o to, żeby pracownik miał szansę przećwiczyć się w typowych sytuacjach z jego pracy. Użytkownik wciela się w bohatera, eksploruje świat, wchodzi w interakcję z postaciami, a przede wszystkim podejmuje decyzje i odczuwa ich konsekwencje. Gry są oparte na realnych sytuacjach problemowych, a każda decyzja użytkownika wywołuje reakcję świata symulacji. Po zakończeniu rozgrywki generuje się automatyczny raport pokazujący błędy użytkownika. Wierzymy, że taki system pozwoli kursantom lepiej przygotować się do stawiania czoła podobnym sytuacjom w prawdziwym życiu i da im unikalną szansę rozwoju osobistego – wyjaśnia Paweł Rut, twórca startupu skillgen.eu.

Największym zainteresowaniem cieszą się programy związane z kontaktowaniem klientów w celach sprzedażowych, ale oferta elektronicznych gier symulacyjnych jest bardzo szeroka. Z poziomu pracodawcy możemy nauczyć się, jak poprawnie komunikować trudne decyzje, wydawać skomplikowane polecenia, a nawet przetestować optymalny sposób nagradzania pracowników. Tymczasem pracownicy lub kandydaci na dane stanowisko, zależnie od typu wybranego produktu, otrzymują możliwość sprawdzenia swojej biegłości w komunikacji międzyludzkiej, umawianiu spotkań, asertywnej odmowie i wielu innych. Na szczególną uwagę zasługują gry odtwarzające warunki nerwowych, czy wręcz kryzysowych sytuacji. Ciężko jest wykreować takie okoliczności bez rzeczywistego angażowania się w konflikt. Uczestnicząc w elektronicznej sytuacji, gracz ma pewność, że nauka na błędach nie pociągnie za sobą negatywnych konsekwencji i w żaden sposób nie wpłynie na jego realne relacje ze współpracownikami.

Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 14.03.2016
ŹRÓDŁO: Newsrm.tv - materiały prasowe
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3842

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ASRock H81M-VG4 R3.0 (H81 PCI-E DDR3) ASRock H81M-VG4 R3.0 (H81 PCI-E DDR3)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sharp SJ-T1227M4W Sharp SJ-T1227M4W
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Z51-70 (80K6014RPB_8G1THW10) Lenovo Z51-70 (80K6014RPB_8G1THW10)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Printe 10N0026 Lexmark (AL26) Printe 10N0026 Lexmark (AL26)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mastercook KC 7234 X Mastercook KC 7234 X
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu