Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Microsoft przeprasza za tancerki na konferencji GDC

Dyskryminacja kobiet to kiepska reklama.

Microsoft przeprasza za tancerki na konferencji GDC

Kontynuując tradycję zatrudniania młodych, ładnych dziewczyn, jako hostess na imprezach branżowych, pracownicy Microsoftu, zajmujący się przygotowaniem stoiska firmy na konferencję GDC w San Francisco zapewnie nie spodziewali się ogromnego skandalu, jaki wywołają.

A tu proszę. Skandal wybuchł i to na całkiem pokaźną skalę. Pozwólcie, że przybliżymy wam w skrócie o co chodzi. Podczas Game Developers Conference, czyli imprezie dla twórców gier komputerowych, Microsoft wynajął hostessy, żeby zachęcały do odwiedzenia stoiska giganta z Redmond. I jak to z hostessami bywa, te też miały na sobie całkiem seksowne stroje, co wystarczyło, żeby kilka kobiet zajmujących się tworzeniem gier poczuła się obrażona takim widokiem.

 

Jennifer Scheurle, europejski twórca gier napisała: W taki sposób przemysł gier wideo wyklucza kobiety: przez udawanie, że nie istniejemy i robienie imprez dla deweloperów ze striptizerkami.

 

Microsoft zareagował na skandal oczywiście błyskawicznie, szef Xboxa, Phil Spencer opublikował już długi list z przeprosinami i wygląda na to, że nie będzie to afera, o której będziemy mówić przez kolejny miesiąc. Ciekawe co stało się z osobami, które zatrudniły te tancerki?

 

 

 

Gość IP: 83.26.155.* 2016.03.20 12:49
Czasy Inkwizycji widzę wracają. Święta Polityczna Poprawność została obrażona. Na stos z winnymi! Zabić ich!

xxx
Gość IP: 188.146.138.* 2016.03.20 13:04
Wystarczyło zatrudnić też striptizera :)
Gość IP: 77.253.87.* 2016.03.20 13:06
"europejski twórca gier napisała" :D
Gość IP: 37.249.89.* 2016.03.20 13:08
ktos broni dziewczynom robic wlasne imprezy? zamiast sie cieszyc wolnoscia, to narzucaja swoja prawde innym. kobiety stworzcie system/konsole/gry etc. nikt wam sie nie bedzie wcinal prawdopodobnie ;) moze nie bedzie zlosnikow.
Gość IP: 46.166.173.* 2016.03.20 14:16
...A to tylko jeden z argumentów na to, że współcześnie w krajach pierwszego świata ruchy feministyczne to idiotyzm.
Gość IP: 83.8.7.* 2016.03.20 14:24
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.30.105.* 2016.03.20 14:48
A czy ktoś je zmuszał siłą by paradowały na tej imprezie? Jest oferta i były zainteresowane pełnoletnie dziewczyny które nie mają kompleksów więc o co chodzi?

Tak samo można powiedzieć że alkochol sprzedawany na CPNach prowadzi do jazdy na podwójnym gazie i każdy kto tankuje samochód jest potencjalnym nietrzeźwym za kółkiem.
Gość IP: 37.190.234.* 2016.03.20 15:52
No wystarczyło by zatrudnić, ale nie striptizerów tylko opiekunów gości.

Feministek się nie czepiam, ale mogły by się skupić na zbrodniach popełnianych na dziewczynkach i młodych kobietach w krajach muzułmańskich, na obszarach ogarniętych konfliktami zbrojnymi, klęskami humanitarnymi, czy skrajnym ubóstwem.

Zdrowia psychicznego życzę a poniżej linki dla tych co poważnie podchodzą do poprawności, ale językowej. :)

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=991:host-hostman-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

http://sjp.pwn.pl/slowniki/hostessa.html
Gość IP: 83.4.129.* 2016.03.20 18:37
Laski chcą zarobić i iść do domu, ostatnią rzeczą o której marzą, to bzykać się z takimi łajzami.
Gość IP: 95.49.126.* 2016.03.20 19:07
Widzę, że większość osób piszących komentarze nie rozumie o co chodzi. No, ale cóż nikt za Was myślał nie będzie.
Gość IP: 192.42.116.* 2016.03.20 19:55
@ Tomasz Domański


"co wystarczyło, żeby kilka kobiet zajmujących się tworzeniem gier poczuła się obrażona takim widokiem."

Jedna kobieta poczuła się obrażona? Czy kilka kobiet tak się poczuło?



"Jennifer Scheurle, europejski twórca gier napisała: "

A może Jennifer jest europejską twórczynią?

acomp
acomp 2016.03.20 21:09
Microsoft zachował się dobre przeprosił a nie poczuwa się do winy.Jeszcze nikomu nie zaszkodziły dobrze przygotowane imprezy
Gość IP: 89.228.100.* 2016.03.20 22:13
Są takimi zwolenniczkami islamizacji? Nie ma sprawy - częściowo można wprowadzić ;)
Gość IP: 77.252.45.* 2016.03.20 23:41
Szkoda, że nie daliście fotek tych kobit co to obrażone się poczuły - założyłbym się, że to wyjaśniłoby powód ich obrażalstwa. Według mnie, takie zachowania to wynik głównie zawiści i zazdrości. Żyj i daj żyć - jedna lubi rybki, druga banana - i nikomu nic do tego. A na imprezach najczęściej to dziewczyny są jedyną atrakcji... i mogłoby tak zostać.
Gość IP: 77.252.45.* 2016.03.21 00:48
@UP Brak edycji, poprawiam:

ą - atrakcją
Gość IP: 88.156.14.* 2016.03.21 06:01
I to wlasnie odróżnia kobiety od mężczyzn, gdyby wystąpili półnadzy tancerze żaden facet by się nie poczul obrażony, tylko by tam nie poszedł....
Gość IP: 88.156.14.* 2016.03.21 06:01
I to wlasnie odróżnia kobiety od mężczyzn, gdyby wystąpili półnadzy tancerze żaden facet by się nie poczul obrażony, tylko by tam nie poszedł....
Gość IP: 178.62.216.* 2016.03.21 07:31
@88.156.14.*
Kobiety od mężczyzn odróżnia to, że ci drudzy nie są całe życie narażeni na seksualizację i mają czterokrotnie mniejszą szansę zostania zgwałconym, co jest napędzane właśnie uprzedmiotawianiem kobiet.
Ups, za trudne dla niektórych.
Mozej
Mozej 2016.03.21 08:47
Pani Jennifer Scheurle, która to jest jakąś tam projektantką gier... czy czego tam - to jej nie przeszkadza jak w co drugiej grze babeczka ma uwydatniony biust czy wypięty tyłek? Może to kwestia gustu, ale może to zazdrość kipi z jej strony? Może realnym świecie faceci się nią nie interesują?
Może dla równouprawnienia było trzeba postawić obok kilka podestów i na nich ustawić facetów, np. murzynów, cyganów, islamistów, skośnookich, czerwonoskórych, gejów, lesbijki, gender... wszędzie poprawność, tolerancja.
Nikt tych dziewczyn nie zmuszał, aby pokręcić tyłkiem. Miały chęć, miały ochotę w taki sposób zarobić to ich sprawa. Z tego co wiem to obrońcy praw kobiet i walki o równe traktowanie także maczali w tym palce. Dlaczego na siłę chcą "naprawiać" kobiety. Tworzą jakieś szkoły dla kobiet, towarzystwa wspólnej adoracji, instytucje czysto kobiecie. Cały ten teatrzyk jedynie może utwierdzać, że piękna płeć jest upośledzona i nie potrafi samodzielnie podejmować decyzji. Mądre kobiety takimi góvvnami się nie przejmują.
Gość IP: 198.208.159.* 2016.03.21 15:11
W przyszłości wiec zamiast dać dziewczynom zarobić feministki spowodują, że parę tancerek wykonujących zawód z własnej woli będzie bezrobotna na utrzymaniu jakiegoś faceta. Z drugiej strony chyba ze dużo wymagam aby feministki przejwaiały zdolność do logicznego myślenia.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 20.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft xbox one
ŹRÓDŁO: neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 18161
CENEO Kup Najtaniej
MICROLAB SOLO6C 2.0 Stereo Speakers System (SOLO6C NEW) MICROLAB SOLO6C 2.0 Stereo Speakers System (SOLO6C NEW)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica MEBI 7542 AA Amica MEBI 7542 AA
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Thrustmaster T.Flight Hotas X Stick (PC, PS3) Thrustmaster T.Flight Hotas X Stick (PC, PS3)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon PIXMA MG3650 Canon PIXMA MG3650
Dostępny w 36 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Marantz NR1504 + UD5007 Marantz NR1504 + UD5007
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu