Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News PSVR trafi na... pecety?!

Sami przyznacie, że to genialny pomysł.

PSVR trafi na... pecety?!

I tym razem nie jest to plotka podsłuchana na jakiejś konferencji, tylko wypowied Masayasu Ito, wiceprezesa Sony, który nie wyklucza takiej, że w przyszłości zestaw do wirtualnej rzeczywistości Playstation VR może trafić na pecety.

 

To w sumie całkiem logiczne i do tego genialne. Gogle Sony są obecnie tańsze niż ich pecetowe odpowiedniki - Oculus Rift i HTC Vive, więc japoński producent z pewnością przyciągnąłby niektórych ceną swojego zestawu. Jakość obrazu w PSVR jest nieco niższa niż w Oculusie i Vive, ale nie jest to aż tak wielka różnica, żeby ktoś z mniejszym budżetem się nią nie zainteresował.

 

Ponadto Playstation 4, tak jak i zresztą jego bezpośredni konkurent Xbox One, ma bardzo podobną architekturę do dzisiejszych pecetów do grania, zatem kompatybilność PSVR z "blaszakami" nie stanowi tutaj zbyt wielkiego problemu.

Co więc powstrzymuje Sony od udostępnienia PSVR już teraz na pecety? Dobre pytanie. Na razie japoński producent skupia się w 100% na dopracowaniu swoich gogli z myślą o PS4. I mówimy tu o pełnym pakiecie - oprócz dopracowania samego sprzętu, Sony aktualnie zajmuje się również tworzeniem gier na swoją platformę VR. Dopiero wtedy, kiedy użytkownicy PS4 będą mogli wygodnie, siedząc w swoich goglach przed konsolą wybierać w co chcą zagrać z bogatej biblioteki gier VR, Sony prawdopodobnie zastanowi się nad rozszerzeniem swoich horyzontów. Przynajmniej tak nam się wydaje.

 

 

 

Dodaj komentarz 2 komentarze
torli
torli 2016.03.30 08:32
"Ponadto Playstation 4, tak jak i zresztą jego bezpośredni konkurent Xbox One, ma bardzo podobną architekturę do dzisiejszych pecetów do grania" Gdyby tak było w istocie, nie mielibyśmy portów gier z konsol na PCty, tylko te same wersje działałyby na obu platformach bez większych problemów. Gdyby tak było w istocie nie mielibyśmy kłopotów na PCtach z blokowanymi FPSami i ograniczonymi bardzo parametrami jakości i wydajności. Zdanie jest nieprawdziwe. Powinno brzmieć: "Ponadto Playstation 4, tak jak i zresztą jego bezpośredni konkurent Xbox One, ma dużo niższe parametry i możliwości niż dzisiejsze pecety do grania".
Gość IP: 79.79.91.* 2016.03.30 10:55
@UP

POTWIERDZAM - obecne konsole to nic innego niz PC z..... lekko innym (mocno okrojonym) softem - cos jakby sam DirectX z Windows z jakims media player
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 29.03.2016
Tagi producenckie: sony
ŹRÓDŁO: pcgamer
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3318

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
PreSonus Studio Live 16.4.2 PreSonus Studio Live 16.4.2
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BenQ MX511 (9H.J3R77.33E) BenQ MX511 (9H.J3R77.33E)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NINTENDO Circle Pad Pro NINTENDO Circle Pad Pro
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TRACER Laser Strawberry podkładka pod myszL02 (TRAPAD11393) TRACER Laser Strawberry podkładka pod myszL02 (TRAPAD11393)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu