Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Ten londyński teatr ma pomysł na niepokornych widzów

Nie umiesz obejrzeć spektaklu bez sięgania po smartfona? Tu dostaniesz nauczkę.

Ten londyński teatr ma pomysł na niepokornych widzów

Uzależnienie od serwisów społecznościowych i dostępu do sieci potrafi popsuć nam nie tylko rodzinny posiłek czy romantyczną kolację we dwoje, ale też i spektakl w teatrze czy film w kinie.

Nie wiem czy Wy też macie takie szczęście, ale zawsze gdy ja idę do kina, to któryś z sąsiadów w trakcie seansu odczuwa nieodpartą potrzebę sprawdzenia powiadomień na smartfonie i bez wstydu świeci ekranem psując okolicznym widzom wrażenia. W teatrze oczekuje się większej kultury od widzów, zwłaszcza, że takie światło potrafi rozproszyć aktorów znajdujących się na scenie - mimo to zawsze znajdzie się ktoś, kto ignoruje prośby pracowników.
W Chinach mają już na takich ignorantów sprawdzony sposób. Gdy pracownik kina lub teatru dostrzeże osobę korzystającą ze smartfona podczas seansu czy przedstawienia oświetla ją laserowym wskaźnikiem. Osoba, która nagle znajduje się w centrum uwagi pracowników, widzów i aktorów okrywa się rumieńcem wstydu i dostaje nauczkę na przyszłość. Teraz Jermyn Street Theatre w Londynie także zapowiedział stosowanie tej samej metody. Wcześniej przed przedstawieniem puszczano montaż dzwoniących telefonów, jednak nie był on tak efektowny jak chińskie lasery. Miejmy nadzieję, że takie rozwiązanie dotrze też w końcu do Polski.
Gość IP: 213.205.251.* 2016.03.19 12:28
Kiedy będą w kościołach?
Gość IP: 89.13.182.* 2016.03.19 12:41
A nie prościej zakłócać? W moim mieście w Saturnie po prostu zakłócają. Podwód jest prosty. Bo ludzie sprawdzali ceny w internecie a potem próbowali się targować.
Gość IP: 83.6.123.* 2016.03.19 13:00
Chiński zamordyzm powoli dociera i do europy.
Gość IP: 79.79.71.* 2016.03.19 13:23
@UP

Z tego wlasnie powodu WIELU popiera Chiny i wielu jest im przeciwne - nazywa sie to byc KONTROWESYJNYM

Chiny sa BARDZO DOBRYM krajem i BARDZO ZLYM JEDNOCZESNIE

Powinniscie zobaczyc jak tam sie kryminalistow traktuje - jakby takie samo traktowanie byloby w Europie to MOMENTALNIE przestepczosc spadlaby do 2%. O terroryzmie NIE WSPOMINAM - bo to ZADNEMU Chinczykowi przez mysl nie przechodzi - bo wie ze jakby przezyl to przez takie tortury by przeszedl ze dekiel urywa!

Ot temu wielu kocha za to Chiny i wielu (czesto tych zlych osob) nienawidzi ten kraj
Gość IP: 83.3.205.* 2016.03.19 13:55
Zakłócanie sygnału jest niezgodne z prawem, a wystawianie na pośmiewisko - nie. Bardzo dobra metoda. Komunistyczny zamordyzm miał swoje dobre strony - za czasów komuny nocą można było bez obaw chodzić ulicami - teraz to proszenie się o poważne problemy. Kiedyś szumowiny lądowały w lesie 20 km za miastem z kilkoma pałami na plerach na rozpęd - teraz nocą żądza "miastem". W teatrze była cisza, że makiem zasiał i nie tylko dlatego, że wtedy nie było smartfonów. Tak - za niektórymi aspektami poprzedniego ustroju trochę tęsknię, co nie znaczy, że chciał bym jego powrotu - cena namiastki wolności. Teraz mam pomarańcze nie tylko na święta i mógł bym wyjechać za granicę nie tłumacząc się po co ;)
jacenty_M
jacenty_M 2016.03.19 14:52
@Gość IP: 79.79.71.* 2016.03.19 13:23

Skąd wiesz, jaki jest procent przestępczości w Chinach? Z ich oficjalnego raportu? Prędzej zaufam sforze dzikich psów. :) Ja sądzę, że przestępczość w Chinach jest na dość wysokim poziomie i wcale nie odbiega od światowych "trendów". Różnica polega na tym, że Chińskie władze nie "certolą" się z przestępcami.
Gość IP: 89.228.44.* 2016.03.19 17:08
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 79.79.71.* 2016.03.19 19:49
@jacenty_M 2016.03.19 14:52

Myslalem ze cos z ciebie za informatyk - myslalem ze chociaz wiesz co to jest Google :/ to bys sie dowiedzial - a nie mnie PONIZASZ I OSMIESZASZ :/

Przykro mi - NIE ZNIZE Sie do twojego NISKIEGO poziomu szczeniaka :/
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.19 20:06
światło lasera jest szkodliwe pismaku - wystarczy ze ktoś ci poswieci po oczach i masz prawo wzywac policję - i glupio to będzie teatrowi a nie widzowi
jacenty_M
jacenty_M 2016.03.19 20:11
@Up
W którym momencie Cię ośmieszyłem i poniżyłem? :O :O :O
Chyba masz problem rozumienia tekstu pisanego. :) No offense, ale wyrażanie wątpliwości odnośnie jakiś danych podawanych przez kogoś, nie jest obrazą. Nie poparłeś swoich słów danymi. Podaj swoje dane na ten temat, tak żeby nie było wątpliwości.
Ja tymczasem, podam swoje dane:
https://skosnymokiem.wordpress.com/2010/02/27/drastyczny-wzrost-przestepczosci-w-chinach/
Tak, użyłem Google zanim napisałem swój komentarz.
Gość IP: 37.47.61.* 2016.03.19 20:24
Nie wolno całować laserem w ludzi i zwierzęta. Jest to niebezpieczne, a za każde użycie klient będzie mógł domagać się odszkodowania odbtwateu za narażanie jego wzroku na uszkodzenie.
Gość IP: 83.4.131.* 2016.03.19 20:43
Zamiast świecenia po oczach laserem, zakłócania sygnału BTS-ów, itp. niezbyt legalnych wybryków, najprościej byłoby po prostu zaekranować salę kinową/teatralną. Metoda pewnie najbardziej kosztowna (jeśli nie liczyć ew. kar i odszkodowań za ww. "alternatywy"), ale prosta i skuteczna.
binary
binary 2016.03.19 20:44
@Gość IP: 89.13.182.* 2016.03.19 12:41

A co bedzie jesli ktos w kinie lub teatrze bedzie potrzebowal szybkiej pomocy medycznej i pogotowia?
Zreszta tak jak tos juz wczesniej napisal, zagluszanie jest nie zgodne z prawem.
Gość IP: 37.47.61.* 2016.03.19 20:47
Nie wolno całować laserem w ludzi i zwierzęta. Jest to niebezpieczne, a za każde użycie klient będzie mógł domagać się odszkodowania odbtwateu za narażanie jego wzroku na uszkodzenie.
matyslubin
matyslubin 2016.03.19 23:03
Laserem nie można bo niezgodne z prawem i ktoś pójdzie z płaczem na policje, zakłócać nie można bo coś tam... To co powiecie na krok dalej i montowanie mini paralizatorów w fotelu :D ..taki elektryczny pastuch dobrze działa na krowy to może na takich "uzależnionych" również ?
Gość IP: 83.3.205.* 2016.03.19 23:11
Ktoś wspominał, że świecą po oczach? Ja czytam, że oświetlają laserem, a nie oślepiają laserem - to chyba ZASADNICZA różnica - nieprawdaż?
Gość IP: 94.40.45.* 2016.03.20 00:15
+matyslubin A może od razu ustawić żołnierza z karabinem koło każdego fotele żeby pilnował?
Gość IP: 89.68.242.* 2016.03.20 08:35
@jacenty_M
Przestępczość zarówno w Chinach jak i Japonii może być niższa, bo sposób wychowania w krajach tak silnie kolektywistycznych jest zupełnie inny niż u nas, gdzie to jednostka i jej dobro jest najważniejsze. Tam popełniają przestępstwa z nieco innych powodów niż my i parę razy się nad tym zastanowią, bo raz utracone zaufanie społeczności skazuje na ostracyzm, a dla nich jest to niemal jak śmierć publiczna.
rawicz
rawicz 2016.03.20 09:10
@Up
Za odstrzałem nie jestem, ale jak patrzę na zachowanie w kinie, teatrze, na koncertach, tego rodzaju ludzi, który śmiało można nazwać "bydłem" (nie obrażając bydła oczywiście), to myślę sobie, że pomysł z paralizatorem nie jest głupi.
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.20 10:21
Bardzo dobry pomysł. Tylko trzeba go ulepszyć Niech używają lasera dużej mocy, celować w baterie telefonów.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 19.03.2016
ŹRÓDŁO: Ubergizmo
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7550
CENEO Kup Najtaniej
Puma koszulka LARGE LOGO TEE 817025-28 Puma koszulka LARGE LOGO TEE 817025-28
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Liebherr CUP 3503 Liebherr CUP 3503
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pojęcia Jak reprezentujemy i kategoryzujemy świat Pojęcia Jak reprezentujemy i kategoryzujemy świat
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Terraillon Coach One Terraillon Coach One
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu