Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Współzałożyciel Apple’a: „to już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniła świat”

Steve Wozniak jest rozczarowany tym, czym stało się jego dziecko.

Współzałożyciel Apple’a: „to już nie jest ta firma, która kiedyś zmieniła świat”

Steve Wozniak, który wspólnie ze Steve’em Jobsem założył firmę Apple, nie jest zadowolony z kierunku, który obrała. Podaje Apple Watch jako przykład zmiany tożsamości na gorsze.

Steve Wozniak uczestniczył w redditowym AMA, gdzie odpowiadał na pytania zadawane przez internautów. Z tej okazji miał okazję podzielić się słowem uznania dla Tima Cooka, który zdaniem Wozniaka jest dobrym nadzorcą, skupionym na oferowaniu produktów jak najlepszej jakości. Wiele rzeczy jednak go martwi.

- Uwielbiam mojego Apple Watcha, ale on przeniósł nad na rynek biżuterii, na którym musimy wydać od 500 dolarów do 1100, w zależności od tego za jak ważną osobę się uważamy. A jedyną różnicą w tych modelach jest bransoletka. 20 zegarków w cenach od 500 dolarów do 1100 dolarów, i tylko opaska? To nie jest firma, którą kiedyś był Apple, która często zmieniała świat. (…). Uwielbiam ich sprzęt i oprogramowanie, nic mnie nie rozczarowuje. Popieram mocno Tima Cooka i nowego Apple’a. Mocno jednak tęsknię za Steve’em Jobsem – twierdzi. Wyraził też poparcie dla Apple’a w kwestii jego konfliktu z FBI.

Dodaj komentarz 16 komentarzy
Gość IP: 195.3.233.* 2016.03.17 13:39
Nie trzeba być Wozniakiem by to wiedzieć - wszyscy mający więcej niż 25 lat wiedzą jaką firmą było Apple, a jaką jest dziś.
Gość IP: 77.178.166.* 2016.03.17 14:11
Nie za bardzo rozumiem co znaczy to że zmieniła świat. Moim zdaniem ich jedyna sztuka to polega na trzepaniu kasiory poprzez wmówienie klientom że przeciętny produkt jest ekskluzywny.
Gość IP: 193.201.167.* 2016.03.17 14:28
jak Steve żył... to Woziak jeździł po nim jak po łysej kobyle... teraz mu go brak.

Nudzi mu się i narzeka.. co mu zostało (ale jakoś nie narzeka, że udziały jakie posiada nadal rosną na wartości)...
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.17 14:59
Czyli gdyby nie zegarek to byłoby cacy? No to koleś ma rację. Gdy dezajnerzy z TC na czele ogłoszą nowość: Apple - bielizna dla panów to też będzie krytykował. No i będzie miał ma racje!
Gość IP: 79.79.74.* 2016.03.17 15:55
NA JAKIM KWASIE JEST TEN WOZNIAK IZ BREDZI iz tylko bransoleta rozni Apple Watch?!?!?!
A szafirowe szklo?! A stal nierdzewna?!?!

Woz pierdyli tylko po to taki kwas by przypomniec o sobie (ze to on utworzyl Apple - by mogl bardziej platna prace dostac obecnie)
Gość IP: 83.4.50.* 2016.03.17 16:36
Woźniak z samych udziałów miesięcznie zgarnia kasę, jakiej ty w życiu nie zobaczysz, dzieciaku. Tak więc z tą pracą to wiesz, najwyżej ty sam... :)
Gość IP: 92.7.181.* 2016.03.17 17:00
@Gość IP: 79.79.74.* 2016.03.17 15:55

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem! Lub dziesiec razy!
Jak nie pomoze to popros mame, moze Ci wytlumaczy.
Gość IP: 94.254.160.* 2016.03.17 17:28
Świat już został zmieniony, teraz czas poznać konsekwencje.
Gość IP: 79.79.74.* 2016.03.17 18:50
@Gość IP: 83.4.50.* 2016.03.17 16:36

Sie dowiedz za ile sprzedal swoje akcje Apple! To ze posiada on BADZIEWNE pare milionow $$ to nie znaczy iz bogaty jest!
Nie bez powodu uwazany jest za NAJWIEKSZEKO frajera WSZECHCZASOW! Jakby sie nie sprzedl - dzis doslownie palilby dolarami w piecu

@Gość IP: 92.7.181.* 2016.03.17 17:00
cyt. "A jedyną różnicą w tych modelach jest bransoletka"

Przeczytalem i co SYNU?! CZEGO SAPIESZ!?!?!
Gość IP: 77.252.178.* 2016.03.17 19:55
Mógł nie pozbywać się akcji.
romil
romil 2016.03.17 22:58
@ up
Jeśli twoim marzeniem jest palić dolarami w piecu to zapewniam cię, że są do tego przeznaczone lepsze i wyżej energetyczne materiały.
A w temacie jego marnych kilku milionów dolarów to zobacz jaką biedak ma wychudzona i zabiedzoną mordę…
Gość IP: 193.78.85.* 2016.03.18 09:23
@romil 2016.03.17 22:58

No... akurat spaść się na olbrzymich i relatywnie niedrogich amerykańskich hamburgerach, to nie jest jakiś szczególny wyczyn...
Gość IP: 83.10.159.* 2016.03.18 10:22
Akurat parę marnych milionów dolarów to jest kwota, żeby do końca życia móc nic nie robić. Nawet w Ameryce.
A ludziom tacy jak Woźniak (faktyczni twórcy przełomowych wynalazków, a nie marketingowcy, jakim był Jobs), do szczęścia nie są potrzebne miliony tylko możliwość spełniania się w pasjach bez zobowiązań. Takie pieniądze wystarczą do tego aż za dość.
Gość IP: 198.208.251.* 2016.03.18 17:14
Świat to akurat zmienił beżowy IBM PC.
Gość IP: 213.25.143.* 2016.03.18 18:22
Gość IP: 77.178.166.* 2016.03.17 14:11
Rozumiem, że dzisiejsze Apple może się komuś nie podobać ale ktoś piszący, że Apple nic nie zmieniło jest albo bardzo młody albo...
Kiedy pojawił się pierwszy iPhone nie było pojęcia smartfonu, ekranu z wielodotykiem obsługiwanego rękoma, nie było żyroskopów w telefonach, nie było auto wyłączanego ekranu przy rozmowach - były nokie na symbianach, BlackBerry i zawieszające się windowsy 6.5.
A co chyba najważniejsze, nie istniało pojęcie ekosystemu umożliwiającego tworzenie i łatwą dystrybucję oprogramowania.
To wszystko co powyżej pojawiło się wraz z premierą jednego produktu, więc myślę, że jest to jednak coś co trochę zmieniło świat.
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.18 20:56
Apple - zegarek? Kretynizm.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 17.03.2016
Tagi: trendy
Tagi producenckie: apple, steve wozniak
ŹRÓDŁO: reddit
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8672
CENEO KUP NAJTANIEJ
Kernau Kgh 6421 Tci B Kernau Kgh 6421 Tci B
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beats by Dr. Dre Powerbeats2  różowo-szare Beats by Dr. Dre Powerbeats2 różowo-szare
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nike Fc Barcelona Home Kit Koszulka Klubowa Niebieski (478311) Nike Fc Barcelona Home Kit Koszulka Klubowa Niebieski (478311)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips 200S4LMB/00 Philips 200S4LMB/00
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K751LJ-TY137H ASUS K751LJ-TY137H
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu