Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Produkcja iPhone'a 5 wstrzymana!

Tysiące pracowników fabryki Foxconn ogłosiło strajk.

Produkcja iPhone'a 5 wstrzymana!

Dwa tygodnie po zamieszkach w fabryce Foxconn, która według China Labor Watch produkuje podzespoły iPhone’a 5, wybucha ponowny strajk. Tym razem mniej brutalny.

 

Strajk w Foxconnie
Strajk w Foxconnie

Według China Labor Watch, cztery tysiące pracowników fabryki Foxconn Zhengzhou uczestniczy w strajku. Większość z nich pochodzi z działu wewnętrznej kontroli jakości. Z uwagi na ich strajk, wstrzymano prace na kilku liniach technologicznych zajmujących się produkcją iPhone’a 5. Jak twierdzą protestujący, szefostwo fabryki oraz Apple mają zbyt wysokie wymagania dotyczące jakości samego urządzenia, które są w praktyce podobno nie do spełnienia. Oliwy do ognia dolał brak urlopu dla pracowników w związku z miejscowym świętem. Foxconn ani Apple jak dotąd nie wystosowały żadnego oficjalnego komentarza.

 

 

 

 

benzene
benzene 2012.10.06 13:15
Wysłać im Wałęsę żeby wyjaśnił im plusy dodatnie i ujemne strajku a potem naszego Foresta Gumpa z Belwederu żeby połączył się w bulu i nadzieji ze skośnookim KJ-otem. I niech nie wracajom.
vh
vh 2012.10.06 13:49
Powinni przenieść produkcję do nas. W Polsce od jakiegoś czasu koszty pracy są niższse niż w Chinach. Wiwat Druga Irlandia!
Gość IP: 87.206.33.* 2012.10.06 13:51
...bo to zła fabryka była...
Gość IP: 89.68.145.* 2012.10.06 14:07
ja pierd...a ten kretyn dalej o Apple - Apple może sobie mieć wymagania jakie tylko zechce!!!!!

to fabryka ma je spełnić a jak nie to znajdzie się inna

weź się redaktorku ogarnij bo żałosne twe pieprzenie
jacenty
jacenty 2012.10.06 14:23
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.236.* 2012.10.06 14:25
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 79.184.89.* 2012.10.06 14:46
Ostatnio zgarnęli uczniów z pobliskiej szkoły, żeby plan wyrobić. Za jakąś tam pensję. Wyżywienie i nocleg uczniowie sami musieli sobie opłacić. Draka była, bo zamiast się uczyć w szkole, to zasuwali w fabryce. Dyrektor szkoły przesunął rozpoczęcie roku o parę tygodni.

A rodzice byli spokojni o dzieci. Przecież się uczą i śpią w internacie.

Było o tym głośno i różne serwisy o tym pisały. Ale Chip.pl jakoś nie wspomniał o tym.
Może nie podchodziło pod tekst sponsorowany?

Ludzie, którzy tam pracują, muszą utrzymać siebie i swoje dzieci. Jeśli każe im się pracować od rana do wieczora w stresie a nie idzie za tym odpowiednie wynagrodzenie, to nie dziwota, że strajk.
Skoro ktoś skąpi kasy, to tak jest.
Gość IP: 95.48.219.* 2012.10.06 14:49
@Gość IP: 89.68.145: Po pierwsze to za taką cenę Apple powinno robić swoje produkty chyba gdzie indziej. No ja nie mogę: najdroższy smartfon na rynku i jako jedyny ma tyle problemów: brak sygnału, wybuchające baterie, pogorszoną optykę (w stosunku do poprzedniej wersji) itp.

Po drugie: Masz rację: Wiek użytkownika internetu można w przybliżeniu ocenić po stylu pisania: jest odwrotnie proporcjonalny do liczby wulgaryzmów...
Gość IP: 83.4.116.* 2012.10.06 15:42
Zdjęcie przypomina więzienny spacerniak a nie jedną z największych fabryk podzespołów i elektroniki na świecie.
Jeżeli chodzi o jakość to da się wszystko usprawnić lecz kosztem wyższej ceny, inaczej NASA już dawno skolonizowałaby kilka planet.
Szemot
Szemot 2012.10.06 15:44
@Gość IP: 95.48.219.* 2012.10.06 14:49

Miałem się nie wypowiadać, miałem ale przez Ciebie tego nie zrobię. Bo widzę kolejny naczytawszy się newsów myli kilka pojęć lub przyjmuje plotkarski news Pana Gajewskiego jako wyznacznik prawdy. Baterie w iPhone nigdy nie wybuchały. Jeśli piszesz o ostatnim przypadku to było to w SGSIII i najprawdopodobniej wybuchła nie z winy telefonu tylko ładowarki lub samego użytkownika (ale news pokazywał, że SGSIII to syf, jak wiadomo tak nie jest). Optyka jest lepsze niż w poprzednich wersjach. Telefon miał gubiący się zasięg w pierwszych partiach iPhone4. Potem problemu nie było. Zapomniałeś dodać o nieżółciejących ekranach w iPhone4 które też występowały w 1 na 100 000 telefonów i wymieniali to bez problemu w serwisie Appla. A czemu o tym słyszałeś? No bo nic nie podnosi tak pozytywnie lub negatywnie ciśnienia jak firma Apple. Dlatego każdy chce pisać tylko o tym. Przejrzyj tematy z zeszłego tygodnia czy miesiąca i sprawdź jaki % stanowiła ta firma. Jakby telefony LG raziły prądem użytkowników lub byłyby radioaktywne to pewnie byś nawet o tym nie słyszał bo who gives a fuck about LG. Sam mam problem w SGAce z zasięgiem który skacze z 0 na 100% a nie mają tego osoby w tej samej sieci mające telefon obok, tyle że inny telefon. Słyszałeś żeby SGAce miał problemy? No nie bo w ogóle co to za telefon? Nikogo to nie obchodzi. Słyszałeś o tym żeby najczęściej sprzedawany telefon w 2010 roku czyli SGAce nie miał video rozmów albo żeby nie dało się wysłać czy odebrać MMSa bez włączania internetu? No nie bo jakiego redaktora obchodzi SGAce. Ale na pewno słyszałeś o różowej poświacie która wystąpiła rzekomo u jednego z użytkowników czego nie potwierdzają dziesiątki serwisów testujących ten telefon pod względem aparatu w zestawieniu z innymi telefonami. I wolisz wierzyć jednemu przypadkowi który nie wiadomo skąd się wziął i przyglądając się zdjęciu nawet ktoś kto się nie zna może stwierdzić, że coś jest nie w porządku.
Szemot
Szemot 2012.10.06 15:45
c.d.
Ale wybierasz wierzyć w jednostkowe negatywne opinie niż masowe pozytywne. Czemu? Przez najgenialniejsze zdanie jakie usłyszałem w tym roku. "iPhone - thing that we love to hate"

P.S. @Korea nie interesuje mnie co będziesz miał do powiedzenia na temat tej wypowiedzi.
Gość IP: 79.186.1.* 2012.10.06 15:57
Najbogatsza firma IT, którą stać byłoby na produkowanie sprzętu w swoim rodzimym kraju i danie pracy tysiącom Amerykanów robi to najniższymi kosztami w Chinach współpracując z tym nieludzkim Foxconnem...
Samsung przynajmniej ma fabryki w Korei i daje Koreańczykom pracę za co najmniej przeciętne pieniądze.
Gość IP: 79.186.1.* 2012.10.06 16:04
Sorry za brak przecinków, jakoś tak wyszło.
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2012.10.06 16:14
No to niezłego Szemot dostał gula... ;) A tak poważnie - jak by moderatorzy blokowali obraźliwe posty, zwłaszcza ad personam - żyło by się dużo lepiej ;).

Wracając do tematu. Gdzieś tam ostatnio (nie wiem czy nie w chip'ie) czytałem, że w Foxconn'ie zarabia się lepiej niż w niejednej fabryce w Polsce ;).

Tak na chłopski rozum - apple chce by jak najtaniej wyprodukować jej telefony. Właściwie to chce je jak najtaniej "kupić", by później drożej sprzedać - nie ma w tym nic dziwnego, prawda?

Foxconn przyjmuje zlecenie. Mówi - zrobimy to za tyle i tyle, w takim a takim czasie. Oczywiście w interesie firmy też jest by koszt produkcji był jak najniższy - bo to przecież ich zysk.

Oczywiście Foxconn mógłby zatrudnić większą ilość pracowników na linie z iPhone'ami. Pewnie mógłby przestawić inne linie produkcyjne, innych produkowanych tam sprzętów. Ale najwyraźniej mu się nie opłaca. W efekcie po d... dostają pracownicy.

Co na to apple? Mogło by więcej płacić Foxconn za każdy wyprodukowany egzemplarz, ale przecież nikt nie zagwarantuje, że przełoży się to na sytuację pracowników. Apple może tylko nieformalnie naciskać na Foxconn w sprawie warunków pracy. Albo znaleźć innego dostawcę...
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2012.10.06 16:24
Gość IP: 79.186.1.* 2012.10.06 15:57

"Samsung przynajmniej ma fabryki w Korei i daje Koreańczykom pracę za co najmniej przeciętne pieniądze."

http://www.bbc.co.uk/news/technology-19504381 - BBC News - "Samsung faces fresh claims on Chinese factory workers. A campaign group has accused Samsung of "illegal and inhumane violations", days after the firm promised to widen its own checks on its factories in China."
Gość IP: 195.88.115.* 2012.10.06 16:28
Nie będę się zagłębiał ale to tak jakby ktoś wam kazał wejść w zakręt 150km/h z szklanką wody na dachu ale jednocześnie zapowiedział za każdą rozlaną kroplę za każde wychylenie, zapiszczenie samochodu lub wyjście po za pas poobcina wam premie i zarobki....
mgajewski
mgajewski 2012.10.06 17:56
@Gość IP: 89.68.145.* 2012.10.06 14:07:

Przepraszam, ale nie rozumiem o co chodzi.
taerarenai
taerarenai 2012.10.06 18:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Szemot
Szemot 2012.10.06 18:29
@taerarenai

No i o tym mówię. Jest kilka przypadków więc o tym wiesz jako wrogo nastawiony wyłapujesz to tym bardziej. I nie mów, że nie jesteśwrogo nastawiony bo po to Cię kiedyś prosiłem żebyś sie zarejestrował żeby można było takie rzeczy mieć czarno na białym ;-) Ale np jeśli Sony Vaio w lapkach miało wybuchające baterie to już nie powiesz. Oczywiście argumentm będzie, że nie mówimy tu o Vaio. Tyle, że w Vaio nie były to pojedyncze baterie tylko po prostu była bardzo wadliwa seria więc prodycent nie chciała musiał wymienić 200 000 laptopów. Pewnie nawet o tym nie słyszałeś a mnie nie dziwi to wcale. Bo Sony to nie Apple więc nikogo to nie obchodzi a zarazem Sony Ci pewnie wali a Apple już nie bo jesteś jakoś emocjonalnie negatywnie ustosunkowany. I tylko o to mi chodzi. Że każdemu się zdarzają tylko jakoś ludzie nie potrafią do tego podejść z dystandem. Jak wyjdzie nowy iPad i serwis testujący stwierdzi, że to najlepszy wyświetlacz w tabletach jaki powstał to od razu będzie, że jaki ich jak to Samsung produkował. Ale jak będzie news, że ekrany żółkną to mimo iż tez Samsung je robił to już będzie, ze gówniana Apple. Nieco więcej dystansu i obiektywności. Tylko o to mi chodzi. A jeśli Ty albo ktoś inny zaraz mi będzie chciał zarzucić brak dystansu to się najpierw zastanów, a jak to już napiszesz to przeczytaj jeszcze raz i zobacz czy jest to jad czy coś co ma ręce i nogi. I jeśli już to proszę - argumenty, nie opinie i żale.
Gość IP: 89.73.30.* 2012.10.06 18:48
Nie ma to jak artykuł o złym traktowaniu ludzi i zaraz pod spodem w sklepie chipa....przedmiotyaplle'a.....ech :)
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 06.10.2012
Tagi: rynek, smartfony
Tagi producenckie: apple, foxconn
ŹRÓDŁO: china labor watch
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7823
CENEO Kup Najtaniej
Różni Wykonawcy - Przeboje Mini Disco (Cd+Piłka) Różni Wykonawcy - Przeboje Mini Disco (Cd+Piłka)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
IP Man (DVD) IP Man (DVD)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HAMA FOLIA DO SAMSUNG GALAXY TAB 3 10,1. (123506) HAMA FOLIA DO SAMSUNG GALAXY TAB 3 10,1. (123506)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A-DATA SH93 500GB USB 2,5cala (ASH93-500GU-CRD) A-DATA SH93 500GB USB 2,5cala (ASH93-500GU-CRD)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu