Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Umowy i fuzje Apple traktuje wirtualną rzeczywistość coraz poważniej

Kupuje kolejne firmy specjalizujące się w tworzeniu rozwiązań VR.

Apple traktuje wirtualną rzeczywistość coraz poważniej

Facebook ma swojego Oculus Rifta. Microsoft na razie eksperymentuje w laboratoriach z wirtualną rzeczywistością, rynkowi proponując w zamian rzeczywistość rozszerzoną. A Apple? Firma Tima Cooka udała się na zakupy.

Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, wyraża coraz bardziej otwarcie swoje zainteresowanie wirtualną rzeczywistością, nie omieszkał o tym przypomnieć przy okazji publikacji ostatniego sprawozdania finansowego swojej firmy. I bez większego rozgłosu, wykorzystując potężny zapas finansowy swojej firmy, kupuje kolejne startupy zajmujące się rozwiązaniami VR.

Najnowszym zakupem Apple’a jest firma Flyby Media, która współpracowała z Googlem podczas prac nad Project Tango, czyli rozwiązaniu pozwalającemu urządzeniu mobilnemu „zrozumieć” otaczającą je przestrzeń i wymiary pomieszczeń i obiektów w niej się znajdujących.

Apple zatrudnił też niedawno Douga Bowmana, profesora informatyki specjalizującego się w badaniach nad wirtualną rzeczywistością. Na razie jednak firma nie chce komentować tych przejęć i angaży.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 77.176.254.* 2016.01.31 10:48
VR to na pewno przyszłość ale moim zdaniem nie tak bliska. Po pierwsze potrzebne są małe wyświetlacze wysokiej rozdzielczości przynajmniej 4K na jedno oko inaczej jest pikseloza. Po drugie potrzebne są duże ilości klatek na sekundę bo inaczej jest dygawica co oznacza że potrzebne są mocne procesory graficzne które takie rozdzielczości obsłużą. Wtedy można mówić o wirtualnej rzeczywistości. Przy obecnych wyświetlaczach nędzna jakość cały czas przypomina że że jest to może wirtualna ale na 100% nie rzeczywistość. Myślę że na VR z prawdziwego zdarzenia w cenie dla Kowalskiego musimy poczekać jeszcze z jakieś pięć lat.
Gość IP: 87.206.24.* 2016.01.31 11:06
@Gość IP: 77.176.254.* 2016.01.31 10:48
Tylko to właśnie idzie wszystko swoim torem. Moc potrzebna jaką wypisałeś można sobie wyliczyć kiedy będzie, rozwój procesorów jest mniej więcej stały (wyliczalny). Do tego czasu trzeba opracować rozwiązania i software. Wiec pewnie za kilka lat wszystko się zejdzie i będziemy mieć VR z prawdziwego zdarzenia.
acomp
acomp 2016.01.31 20:57
Zgadzam się z moim przedmówcą.Miejmy jednak nadzieję że potężne pieniądze które inwestują producenci przyspieszą tempo prac nad VR
Gość IP: 87.115.231.* 2016.02.01 00:14
ot Apple NIE jest glupie (nie chce skonczyc jak Nokia ktora przespala ekrany dotykowe)

A jako iz Apple ma 203 MILIARDOW $$$ w gotowce too.......
Gość IP: 83.9.253.* 2016.02.01 02:00
ALE DLACZEGO ajpel kupuje firmy, zamiast z nimi współpracować?

"Firma Tima Cooka udała się na zakupy" zakupy?

określenie "na polowanie" było by... khm! trafniejsze!

na zakupy. Jak ładnie nazwany, akt ucywilizowanego barbarzyństwa!


jestem po 4h polskiej kroniki filmowej. lata 48-89.

agresor jest ten sam. zmienił się TAMAT w metodzie.
niwolnictwo, feudalizm, komunizm, socjalizm, demokracja, teraz terroryzm państwowy -- jednej nacji.. nawet nie nacji.. plemienia dreptaków pustynnych i sprzedawczyków ludzkości za 144000 miejsc. a może nawet tylko 144.

strach jest podstawowym uczuciem każdego zwierzęcia. każde go zna i jest potężne.
jeśli chodzi o możliwości do manipulacji :D

a straszy się wszystkim. la la!

dobra. dobranoc.

starchy na Lachy!
Gość IP: 83.9.253.* 2016.02.01 02:04
@ acomp 2016.01.31 20:57
Zgadzam się z moim przedmówcą.Miejmy jednak nadzieję że potężne pieniądze które inwestują producenci przyspieszą tempo prac nad VR

> skąd kopiujesz komentarze? z twittera?
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.01 15:26