Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Sony robi wielkie przemeblowanie w PlayStation

Sony Computer Entertainment i Sony Network Entertainment ogłaszają utworzenie Sony Interactive Entertainment.

Sony robi wielkie przemeblowanie w PlayStation

Nowa firma dołącza do podmiotów biznesowych PlayStation, aby dostarczać użytkownikom z całego świata, tu cytujemy Sony, „niezrównanych wrażeń”. Zmiana wchodzi w życie w piątek, 1 kwietnia 2016 r.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) i Sony Network Entertainment International LLC (SNEI) ogłaszają utworzenie Sony Interactive Entertainment LLC (SIE), nowej firmy, która dołącza do wszystkich jednostek biznesowych należących do SCE i SNEI, wliczając w to dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych. Siedziba SIE będzie się mieścić w San Mateo w Kalifornii. Poza tym 1 kwietnia 2016 r. w Tokio i Londynie powstaną także globalne oddziały firmy.

Łącząc siły dostawców sprzętu, oprogramowania, zawartości i usług sieciowych PlayStation, SIE stanie się jeszcze silniejszą jednostką, z jasnym celem, którym jest jeszcze większe przyspieszenie rozwoju PlayStation”, mówi Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment Inc. i dyrektor grupy odpowiedzialny za rozrywkę sieciową w Sony Corporation. „Wraz z partnerami biznesowymi SIE będzie tworzyć pionierskie usługi oraz produkty pobudzające wyobraźnię konsumentów i przewodzące na rynku. Będziemy ciężko pracować, aby przez wykorzystanie lokalnych ekspertyz dostarczać jak najlepsze produkty, koordynując globalne działania biznesowe między San Mateo, Tokio i Londynem”.

SCE zostało założone w listopadzie 1993 r., a w grudniu 1994 r. pojawił się w Japonii system PlayStation, stanowiący zupełną nowość na rynku gier. Założone w kwietniu 2010 roku SNEI dostarczało usługi sieciowe dzięki sieci PlayStation Network (PSN). Do produktów SNEI zaliczają się usługi związane z grami, takie jak sklep PlayStation Store, będący głównym źródłem cyfrowych wersji gier oraz zawartości do pobrania; PlayStation Plus, usługa oparta na subskrypcji, oferująca szeroki zakres funkcji oraz zawartości związanych z grami; PlayStation Now, usługa strumieniowania gier, która umożliwia użytkownikom granie w wiele gier z PlayStation 3 na różnych urządzeniach z funkcjami sieciowymi.

Poprzez utworzenie SIE firmy łączą swoje zasoby z działów sprzętu, oprogramowania, zawartości i szybko rozwijającej się sieci, dzięki czemu firma będzie w lepszej pozycji do dalszej rywalizacji.

Dodaj komentarz 1 komentarz
Gość IP: 80.238.101.* 2016.01.27 16:03
JESLI SKUTKIEM BEDZIE POLONIZACJA WSZYSTKICH TYTUŁÓW TO POPIERAM
ZMIANY
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 27.01.2016
Tagi producenckie: sony
Tagi modelu: sony playstation
ŹRÓDŁO: Sony
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4109
CENEO Kup Najtaniej
Lenovo IdeaPad M30-70 (59428996) Lenovo IdeaPad M30-70 (59428996)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
OK. OTO 500 Miętowy OK. OTO 500 Miętowy
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ActiveJet ACP 1200 ActiveJet ACP 1200
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
DELL 3524 DELL 3524
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu