Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Kolejne liczne zwolnienia w mobilnym dziale Microsoftu

Nie wpłyną one jednak na prace nad telefoniczno-tabletowym Windows 10

Kolejne liczne zwolnienia w mobilnym dziale Microsoftu

Zwolnienia w dziale telefonicznym Microsoftu są liczne, ale nie dotyczą nikogo z technicznego personelu. Zamiast tego zwalniany jest stacjonujący w Finlandii personel odpowiedzialny za marketing.

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft redukuje inwestycje w Windows 10 dla telefonów i małych tabletów. Przestaje w niego inwestować wielkie pieniądze, nie zamierza też go już wciskać na siłę, jak do tej pory. Mobilny Windows 10 będzie nadal rozwijany i oferowany, tak jak telefony Lumia. Jednak na znacznie mniejszą skalę, a przynajmniej do momentu, w którym Microsoft rozgryzie jak go skutecznie sprzedawać użytkownikom końcowym.

Teraz obserwujemy kolejną konsekwencję tej decyzji. Przez fińskie biura działu marketingu mobilnego Windows przeszła fala zwolnień, choć dokładna ilość osób która pożegnała się ze swoimi stanowiskami nie jest jeszcze znana.

W ubiegłym kwartale Microsoft zdołał sprzedać zaledwie 4,5 miliona telefonów Lumia.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 80.111.103.* 2016.02.11 21:02
jeszcze w grudniu na stronie MS pisalo ze aktualizacje do 10 wiekszosc Lumii dostanie na poczatku styczna. mamy polowe lutego i aktualizacji do 10 dalej nie ma. Nie ma juz nawet info na stronie MS kiedy bedzie dostepna. Chyba MS zauwazyl ze to niewypal jak Win RT
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.11 21:08
No chwilka, to oni jeszcze nie zaczęli tego rozdawać za darmo? No przecież darmowy Windows 10 schodzi jak ciepłe bułeczki. Już go ma zainstalowane jakieś dwanaście procent populacji tej planety! Za cztery lata pewnie wzrośnie do szesnastu! Niech zaczną rozdawać te telefony to może wyściubią z rynku nieco więcej niż garść trocin.
Gość IP: 94.78.137.* 2016.02.11 21:16
@Gość IP: 80.111.103.* 2016.02.11 21:02
To, że system jest mniej popularny niż Android, czy iOS, nie oznacza, że to niewypał. Jak dla mnie Lumie są REWELACYJNE (brak wirusów, płynne działanie, synchronizacja z moim PC-tem itp), szkoda tylko, że nie mają tyle programów, co Android, ale to zupełnie inna sprawa. To co mnie interesuje, na Lumie jest.
Gość IP: 89.64.13.* 2016.02.11 21:25
"Przez fińskie biura działu marketingu mobilnego Windows przeszła fala zwolnień"

To może oznaczać tylko jedno: łajba idzie na dno.
Gość IP: 84.203.35.* 2016.02.11 23:45
Mam Lumie 930 i jest super. Po poltora rolu pracy nadal smiga plynnie. android po 6 miesiacach uzytkowania jest zatkany jak stary kibel. Zacina sie okrutnie.
Gość IP: 178.216.143.* 2016.02.12 10:21
Osobiście również nie rozumiem niechęci do Windows Mobile. Mam Lumię 1020, od wielu miesięcy pracującą na Windows 10 Tech. Preview, wcześniej 8.1. Telefon działa wyśmienicie, nie brakuje mi żadnej aplikacji czy funkcjonalności, telefon służy mi do pracy i komunikacji, brak milionów gier na jedno kopyto zupełnie mi nie przeszkadza.
Nie pojmuję ludzkiej niechęci to tego przyjaznego systemu.
Gość IP: 88.156.178.* 2016.02.12 13:24
Bo windows 10 to nieintuicyjne guano (na lumii 950: 1. Brak czytania sms (bo kortana) 2. Zacina sie przy podlaczeniu do blutooth 3. Resetuje sie co jakis czas 4. Zacina sie 5. centrum notyfikacji nie zawsze sie pojawia 6. nie potrafi liczyc pakietu internetowego po czym blokuje (mimo odznaczonej opcji) transfer 7. funkcja logowania przez hello dziala wolno i trzeba przyblizyc twarz do telefonu 8. Nawigacja jest dziadowa (jedyna dobra rzecz to traffic) 9. Nie zawsze działa PASTE w Edgu - najbardziej wkurzajaca rzecz na swiecie 10. Nie wszystkie aplikacje z WP8 dzialaja na WP10
acomp
acomp 2016.02.12 16:34
Jeśli ogranicz się ekspansję to idą za tym zwolnienia w marketingu. Normalna rzecz!
Gość IP: 91.234.127.* 2016.02.12 16:48
Dla mnie to niezrozumiałe. Przeniosłem się z Androida na Windows z Lumią i jestem bardzo zadowolony. Nie jest prawdą, że brak aplikacji, to ściema i fałszywa propaganda. To co trzeba jest i w dodatku lepiej działa i lepiej wygląda niż dla Androida. Bardzo szybki i o wiele bezpieczniejszy system niż dziurawy i nieaktualizowany Android. Dlatego się przeniosłem. Martwi mnie, że fala bojkotu obejmuje tak dobry system.
Gość IP: 89.76.218.* 2016.02.12 17:14
@91.234.127.*: Jest to takie gadanie pokroju Microsoft-boyów. Nie ma co się oszukiwać. WP8 był dobrym systemem. WP10 to porażka totalna. Odradzam wszystkim zakup Lumii, chociaż sam posiadam 920, 930 i 950. 950 skłoniła mnie żeby opuścić team-Microsoft
Gość IP: 89.65.73.* 2016.02.12 18:47
ja tam bym nie zwalnialniał dział marketingu ale developerow. Po dobrze zapowiadającym się windows phone 8.1 ktory miał jakąś duszę przyszły 10 - kopiowanie androida i pappla, nic nie dziala, shajs typu edge, zero intuicji tu nie dziala, tam nie dziala,tu nie dorobione, tam nie spojna logika... 8.1. byl super i podejrzewam ze wroce jednak do tego systemu, bo oprocz latarki w notyfikacjach nie widze zadnego + a wiele minusow (chocby laczenie WIFI.... masakra)
Gość IP: 80.47.5.* 2016.03.01 13:19
posiadam win 10 i jestem zadowolony na trzech komputerach. zawsze nowy system był zły wychodzila vista po xp ojoj jaki to zly system potem bylo tak juz z kazdym systemem. Jaka zła była win8 te kafelki to tragedia teraz 10 ale zly system aby system byl ok to potrzebuje troszke czasu i wtedy jest ok cierpliwości posiadam tez lumie i jestem zadowolony
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 11.02.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: ZDNet
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2363
CENEO Kup Najtaniej
Koniec Świata - Oranżada (Digipack) (CD) Koniec Świata - Oranżada (Digipack) (CD)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mio MOOV M410 Europa Mio MOOV M410 Europa
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Trust GXT 215 (19866) Trust GXT 215 (19866)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica FK321.6 GBDFAA Amica FK321.6 GBDFAA
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Latitude E7440 (51978391) Dell Latitude E7440 (51978391)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu