News

Creative Aurvana Trio Audio i wideo

Słuchawki Creative dla sportowców i audiofili

Czym wyróżniają się singapurskie urządzenia przeznaczone dla miłośników indywidualnego odbioru dźwięków? W dopracowywaniu Outlier Sports pomagają sportowcy, a Aurvana Trio to słuchawki dla osób, które zwracają dużą uwagę na jakość muzyki.
Linux

Najnowsza odsłona Ubuntu

Bionic Beaver to kolejny etap rozwoju jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. To także wersja LTS, a więc o wydłużonym czasie wsparcia technicznego. Co nowego czeka nas w Ubuntu 18.04?
iphone se

iPhone SE 2 z funkcją znaną z iPhone’a X

Od pewnego czasu pojawiają się informacje o bliskiej premierze iPhone'a SE 2. Urządzenie nie będzie miniaturową wersją iPhone'a X, ale będzie mieć jedną z jego najbardziej znanych funkcji - bezprzewodowe ładowanie.
Microsoft Tech Summit Wydarzenia

W Warszawie trwa Microsoft Tech Summit

Dziś i jutro w warszawskim centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego trwa konferencja technologiczna Microsoft Tech Summit. Microsoft zorganizował wydarzenie z dużym rozmachem, zapraszając ponad 2,5 tysiąca uczestników z 23 krajów europejskich, dla których przygotowano 147 sesji tematycznych, 22 warsztaty techniczne czy stoiska partnerów Microsoftu z ich ofertą.
Trendy

Facebook ujawnia publicznie wytyczne dla moderatorów

Niedawne wydarzenia związane z nieetycznym wykorzystaniem danych przetwarzanych przez Facebooka wpłynęły najwidoczniej na transparentność działań serwisu Zuckerberga. Facebook opublikował właśnie dokument przeznaczony dla moderatorów, zawierający wskazówki jakimi mają się oni kierować usuwając z sieci społecznościowej niewłaściwe treści. Takie dokumenty przekazywane są moderatorom od dawna, ale po raz pierwszy Facebook zdecydował się na ich powszechne upublicznienie.
Trendy

CIA zastąpi agentów sztuczną inteligencją

Dawn Meyerriecks, zastępca dyrektora CIA ds. rozwoju technologii, ujawnił na konferencji wywiadowczej w stanie Floryda, że CIA przygotowuje się do nowego sposobu działania wywiadu. W sytuacji naszkicowanej przez Meyerriecksa głównym przeciwnikiem jest maszyna, a nie obcy agent.
Eksplozja nuklearna SI

Sztuczna inteligencja zwiększy ryzyko nuklearnej zagłady

Autorzy raportu przygotowanego przez niekomercyjną instytucję badawczą RAND Corporation nie pozostawiają suchej nitki na pomysłach zastosowania SI w wojsku. Wniosek jest jeden: obecność SI w strukturach militarnych może znacząco zwiększyć ryzyko wybuchu globalnego konfliktu nuklearnego.
sharp 8k RTV

Pierwszy monitor TV 8K już w sprzedaży

Standard 4K jest na dobre się nie zadomowił, a już pojawiają się urządzenia z ekranami o jeszcze wyższych rozdzielczościach. Sharp pod koniec kwietnia wprowadzi do sprzedaży pierwszy 70-calowy monitor telewizyjny z ekranem złożonym z 33 milionów pikseli.