Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Procesory

rozwiń
Strona główna Procesory News Intel Core i7-7700K Kaby Lake: wyciekły wyniki benchmarku

Spory wzrost wydajności w porównaniu do serii Skylake.

Intel Core i7-7700K Kaby Lake: wyciekły wyniki benchmarku

Geekbench nie jest może idealnym benchmarkiem do oceniania pełnej wydajności procesora i porównywania go z innymi modelami, ale mimo to dane, które pojawiły się w sieci, wiele mówią. I sporo obiecują.

W trybie pomiaru wydajności pojedynczego rdzenia Intel Core i7-7700K Kaby Lake zdobył 6131 punktów, co oznacza wzrost o ponad 42% w stosunku do modelu i7-6700K (4300 pkt). W trybie wielordzeniowym wynik to 20243 punktów, czyli około 20% więcej od i7-6700K (16700 pkt). Postęp jest zatem wyraźny, ale z ostateczną oceną nowego procesora warto się jeszcze wstrzymać do czasu wykonania na nim większej liczby różnorodnych pomiarów. Niemniej zapowiada się bardzo obiecująco.

Co wiemy o nowym i7-7700K? Będzie wyposażony w 4 rdzenie fizyczne (8 wątków), taktowane z częstotliwością 4,2 GHz (w trybie Turbo Boost 4,4–4,5 GHz). Zachowa przy tym nadal w miarę przyzwoite TDP na poziomie około 95W, przy – miejmy nadzieję – znaczącym wzroście wydajności. Oficjalnej premiery tego i innych procesorów należących do generacji opartej na intelowskiej architekturze Kaby Lake (gniazdo LGA 1151) i wyprodukowanej w udoskonalonym procesie 14 nm+, spodziewamy się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 46.187.150.* 2016.10.04 12:19
To jest nielogiczne by wydajność pojedynczego rdzenia wzrosła ponad 2x bardziej niż w trybie wielordzeniowym. Pachnie fałszem.
Gość IP: 83.84.89.* 2016.10.04 12:30
A teraz zegar w zegar i po "Wspaniały" wzroście Intela.
Gość IP: 217.96.55.* 2016.10.04 13:29
up* IP: 46.187.150.
Procek ma 4 rdzenie a nie 8. 8 ma wątków. 20243:4=5060,75. Wynik jednego rdzenia wyniósł 6131. 6131:5060=~1,2 <- tyle razy lepszy jest pojedynczy rdzeń niż w multi a nie 2 razy.
Gość IP: 79.79.90.* 2016.10.04 14:56
Moj PRZETOPOWY Mac Mini 2012 z ciulowym mobilnym i7 ma 12000 punktow - serio cyt. "sporo obiecuja"?!?!?!?

Temu uwazam iz kupowanie nowych procesorow to PRZEKRET dziesieciolecia!!!


Gość IP: 87.99.60.* 2016.10.04 16:43
Ja już się pogubiłem w tym nazewnictwie i numeracji procesorów Intela. Kiedyś było Pentium, Pentium II, Pentium III, Pentium IV. I wszystko było jasne. Teraz, od przynajmniej 6 lat ciągle Core i7 (tyle lat ma mój komp w robocie). Po co zmieniać jeden i7 na inny i7 ? Czy prawo Moore'a ciągle obowiązuje, czy od 6 lat stoimy w miejscu ?
Gość IP: 80.54.254.* 2016.10.04 17:15
up* IP: 87.99.60.
Myślę że intelowi o to chodzi by klient nie obeznany się pogubił. Jak nazywano serie pentium I, II i tak dalej człowiek świadom był że najnowsza wersja to np. pentium III i starej serii nie kupował bo chciał najnowszą. A teraz cyferki, cyferki i jeszcze raz cyferki i klienci nie odróżniają i wszystkie serie stare czy nowe jakoś się sprzedają.
Gość IP: 89.70.176.* 2016.10.04 17:56
I dobrze, że cos się ruszyło. Narzekacze nie muszą niczego kupować, mogą pozostać przy tym co mają.
Gość IP: 188.146.128.* 2016.10.04 18:12
@Gość IP: 87.99.60.* 2016.10.04 16:43

Nazewnictwo się zmieniło (nieznacznie), bo ilość procesorów ze stajni intela znacząco się zwiększyła. Powinieneś większą uwagę zwrócać na generację procesora (Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Broadwell, Skylake, Kaby Lake), niż na rodzinę (i3, i5, i7, Celeron, Pentium*).
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_microprocessors

*Tak, Pentium jest ciągle produkowany i też, jak i3, i5, i7 jest coraz lepszy.
Gość IP: 79.79.90.* 2016.10.04 19:19
@UP

Zaraz ci UDOWODNIE IZ BZDURY PISZESZ

i tak np. procesor i7 w najnowszym MacBook Air czy MacBook Pro 13" jest.... WOLNIEJSZY od i5 w NAJNOWSZYM iMac 27" - magia?!?!?! NIE - dupcz*nie intel'a!!!!!
jakub_1986
jakub_1986 2016.10.04 20:44
Czyli właściciele obecnych topowych Skylaków mogą już planować przesiadkę.
Gość IP: 188.146.128.* 2016.10.04 22:02
@Gość IP: 79.79.90.* 2016.10.04 19:19
I w ogóle nie rusza cię fakt, że w MacBookach siedzą Broadwelle a w iMacach Skylaki?!

A poza tym to skąd pomysł, że i7 ma być szybszy od i5? Siódemki od piątek różnią się głównie liczbą rdzeni a nie szybkością. To tak jakbyś się upierał, że fiat 126p jest szybszy od fiata 125p. No, bo przecież 126 jest większe niż 125. No przecież to logiczne, że musi być.. no właśnie, jaki? Szybszy? Mniejszy? Bardziej energooszczędny? Mający większą ilość instrukcji?

No i wreszcie, po trzecie, Apple ssie.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.04 23:46
co ty pieprzysz człowieku>wzrost nie przekracza 10% dla poprzedniej generacji i w dodatku przy wyszym zegarze?
w tym gównianym benczmarku 2500K przy 4GHz ma bite 4K na single i prawie 12 na multi

a to procek sprzed 6 lat i kilka generacji w tył!!!!!!!!!!!!!!
Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.04 23:48
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 188.146.128.* 2016.10.05 09:51
@Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.04 23:48

Och! Są i7-ki z 8 rdzeniami i 16 wątkami, jak np. i7-5960X. Są też i5-ki z 2 rdzeniami i 4 wątkami, jak np. i5-4570T.

Więc kto tutaj ćpa?
bzz
bzz 2016.10.05 10:55
Super "wycieki" intel poczuł się zagrożony nowymi zenami i nagle wyciągnął wszystkie możliwe udoskonalenia z szuflady na raz i ot tak sobie nowe CPU wyciekło.
PS Nadal uwierzę jak zobaczę, ale nie był bym zaskoczony widząc wzrost rzędu 15% zamiast typowych 1,5-2%
Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.05 15:26
Gość IP: 188.146.128.* 2016.10.05 09:51

temat tyczy się procka do desktopa a nie mobilnych czy workstation
cos masz nie tak z mózgiem?
Gość IP: 188.146.128.* 2016.10.05 15:50
@Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.05 15:26

Obydwa modele, które podałem, są prockami desktopowymi. Użyj googla Luke.
acomp
acomp 2016.10.05 18:24
Szkoda tylko że często Intel wraz z nowym modelem zmienia też i podstawki procesorów