Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Procesory

rozwiń
Strona główna Procesory News Samsung rozpoczyna produkcję 10-nm układów SoC!

Koreańczycy wyprzedzili firmę Intel.

Samsung rozpoczyna produkcję 10-nm układów SoC!

No i stało się. Koreańska firma Samsung potwierdziła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję 10 nanometrowych układów scalonych w procesie technologicznych FinFET. Jakie konkretnie układy?

 

Tego już Samsung nie chciał uściślić. Spekuluje się jednak, że Koreańczycy mogli uruchomić dzisiaj masową produkcję procesorów Qualcomm Snapdragon 830. Oczywiście równie prawdopodobnym jest, że Samsung rozpoczął produkcję swoich nowych Exynosów - w końcu obie jednostki prawdopodobnie trafią do nadchodzącego Galaxy S8.

 

Na razie jedyne co wiemy na temat nowych układów to to, że dzięki zastosowaniu tranzystorów 3D poprawiono efektywność energetyczną o 30%, wydajność wzrosła o 27% a zapotrzebowanie na energię spadło o 27%. Jednym słowem - będą szybsze i mniej wymagające dla baterii.

 

 

 

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 92.3.198.* 2016.10.17 23:55
A kto nie powiedzial iz nie jest to nowy Apple A11?
KASA ROBI WSZYSTKO - a Samsung jej NAPRAWDE potrzebuje - a woli "wrobla w garsci" (czyli 100% kase od Apple) niz ryzykowny nowy Galaxy (ktorego nie wiedza ile sprzedadza po ostatnich cyrkach)
binary
binary 2016.10.18 00:23
@up
Galaxy ma zawsze premiere w lutym lub marcu a iPhone na jesien, wiec raczej pierw zobaczymy ten nowy procesor w Samsung'u
Gość IP: 78.156.162.* 2016.10.18 08:48
Człowieku - takie kontrakty na produkcję zawiera się nie na kilka dni przed jej rozpoczęciem. Myślisz że polecieli do Apple lizać im tyłki o produkcję czipa, bo im z Note poszło kiepsko - litości. Jeżeli są dogadani z ogryzkiem to zapewne już byli zanim "Nouty" zaczęły się jarać.
Gość IP: 37.47.24.* 2016.10.18 08:54
intel mógłby pójść ich śladami, a nie ciagle wydawać niemalże identyczne procesory pod różnymi nazwami.
Gość IP: 79.79.82.* 2016.10.18 11:19
@Gość IP: 78.156.162.* 2016.10.18 08:48

KIEPSKO POSZLO IM Z Note7?!?!?!?

CZLOWIEKU DOWIEDZI SIE ILE DZIESIATEK MILIARDOW $$$$ poszlo im sie walic!!!!

A to tylko poczatek gory lodowej - dowiedz sie o stratach z utraty SWIATOWEGO wizerunku!!!

Gdyby bylo to np. Sony to bylby BANKRUTEM!!!!
Gość IP: 89.68.7.* 2016.10.18 14:29
10nm?buhahahahahah

to kit i pic na wodę - to zwykły proces 14nm jak nie wiekszy
Gość IP: 90.209.246.* 2016.10.18 23:23
A skąd ty możesz to wiedzieć czy ma 10 czy 14. Co zadzwonili do ciebie i ci to powiedzieli? lol
Gość IP: 94.254.243.* 2016.10.19 21:47
dlaczego karmicie trolle ? Jestem za całkowitym zablokowaniem komentarzy pod newsami
szok_i_niedowierzanie
szok_i_niedowierzanie 2016.10.21 20:15
lamerzy śmiejcie się dalej z SAMSUNGA !

SAMSUNG to GIGANT !
Gość IP: 62.157.91.* 2016.10.24 09:45