Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Procesory

rozwiń
Strona główna Procesory News Intel przejmuje Novidiusa! Tylko... po co?

Jak twierdzi, chce rozwijać technologię widzenia komputerowego.

Intel przejmuje Novidiusa! Tylko... po co?

Intel poinformował o trwającej transakcji przejęcia firmy Movidius, producenta układów SoC służących do widzenia komputerowego. Dzięki połączeniu dotychczas posiadanych rozwiązań z technologią Movidius, Intel ma ambicje stać się liderem w obszarze widzenia komputerowego i głębokiego uczenia maszynowego - od urządzeń końcowych po chmurę obliczeniową.

Widzenie komputerowe polega na umożliwieniu maszynom przetwarzania obrazu w celu rozpoznawania otoczenia. Oczami urządzenia są kamery, procesor staje się jego mózgiem, a układ analizy obrazu to kora wzrokowa. Wprowadzenie wykrywających głębię kamer z sensorami Intel RealSense zapoczątkowało technologię pozwalającą urządzeniom widzieć świat w trzech wymiarach. Intel rozwija i przejmuje także technologie z obszarów uczenia maszynowego, głębokiego uczenia (ang. deep learning) i przetwarzania kognitywnego. Celem tych działań jest stworzenie zestawu funkcjonalności, które dadzą komputerom możliwości podobne do tych zapewnianych przez ludzkie zmysły. Da to światu zupełnie nowe perspektywy: od rozpoznawania obiektów po rozumienie otoczenia, od uwierzytelniania po tracking i nawigację. Nowe możliwości wbudowane w układy scalone typu SoC (System-on-a-chip – układy scalone zawierające kompletny system elektroniczny, w tym układy cyfrowe, analogowe – także radiowe – oraz cyfrowo-analogowe) umożliwią podobne do ludzkiego widzenie 50 miliardom połączonych urządzeń, mających funkcjonować na świecie do 2020 roku w ramach Internetu rzeczy.

Wraz z technologią Movidius Intel uzyskuje dostęp do wysokowydajnych platform SoC o małym poborze mocy, które umożliwiają rozwój aplikacji widzenia komputerowego. Tym samym zyskuje też algorytmy dostosowane do głębokiego uczenia, rozpoznawanie głębi, nawigacji i mapowania oraz naturalnych interakcji, a dodatkowo kompetencje w zakresie wbudowanego widzenia komputerowego i inteligencji maszynowej. Technologia Movidius optymalizuje i zwiększa możliwości Intel RealSense.

Zdolność do śledzenia, nawigowania, mapowania i rozpoznawania zarówno całego otoczenia, jak i poszczególnych obiektów przy użyciu wysokowydajnych układów SoC o małym poborze mocy otwiera nowe możliwości w tych zastosowaniach, w których kluczowe są ograniczenie rozmiarów i wydzielania ciepła oraz długi czas życia baterii. Intel zamierza wykorzystać te technologie w szczególności w pracach nad rozszerzoną, wirtualną i połączoną rzeczywistością, dronami, robotyką, cyfrowymi kamerami do monitoringu i innymi dziedzinami.

Przejęcie Movidius przez Intela nie jest jeszcze sfinalizowane.

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 78.10.34.* 2016.10.18 09:58
Panie Macieju, dużo ostatnio literówek. Novidius czy Movidius?
Gość IP: 213.199.250.* 2016.10.18 10:46
Czy tylko mi to "i innymi dziedzinami" zabrzmiało złowrogo?
Gość IP: 5.133.8.* 2016.10.18 21:09
lepiej by się zajęli rozwijaniem procesorów bo postęp w ostatnich latach to dramat.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 18.10.2016
Tagi producenckie: intel, movidius
Tagi modelu: intel realsense
ŹRÓDŁO: Intel
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1689

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Samsung Powerbot VR20J9040WG Samsung Powerbot VR20J9040WG
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Torba na aparat fotograficzny na ramię Ocus Milo szaro-zielona Torba na aparat fotograficzny na ramię Ocus Milo szaro-zielona
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Duracell LR20 Plus Duracell LR20 Plus
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mighty Bright White Miniflex LED Ereader Light Mighty Bright White Miniflex LED Ereader Light
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu