Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka Blogi PS4 czy Xbox One? Którą konsolę wybrać?

Ściśle fajne

PS4 czy Xbox One? Którą konsolę wybrać?

Widzieliśmy już wystarczająco wiele, żeby wyrobić sobie własną opinię na temat konsol nowej generacji. Podyskutujmy na ulubiony temat graczy: która maszynka jest lepsza?

 

 

W Sieci pojawi się sporo tekstów tego typu. Większość z nich będzie starało się udowodnić bezsprzeczną wyższość jednej platformy nad drugą. Moim zdaniem wszystko sprowadza się do kwestii waszych indywidualnych preferencji, jednak nie zmienia to faktu, że dobrze jest zorientować się w możliwościach obu konsol przed dokonaniem wyboru. \

Zacznijmy od następującego kryterium:

 

Cena

 

  • Xbox One: 499 euro
  • Playstation 4: 399 euro

 

Sony wygrywa tą bitwę o całe 100 euro (swoją drogą, ciekawe jak ukształtują się polskie ceny obu konsol), jednak diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach. Za dodatkowe 100 euro, Xbox One oferuje nam świetny kontroler ruchowy Kinect. Jeśli chcielibyście powygłupiać się przed ekranem telewizora, do którego podłączone będzie PS4, będziecie zmuszeni dokupić kontroler Move i kamerę Playstation Eye. Dodatkowe koszta z tym związane skutecznie niwelują różnicę w cenie obu konsol. O ile jesteście w ogóle zainteresowani graniem za pomocą kontrolera ruchowego. Większość graczy nadal woli spędzać czas z konsolą siedząc wygodnie na kanapie i grać za pomocą pada. Więcej o kontrolerach ruchowych będzie trochę niżej w tekście.

Pozostaje jeszcze kwestia blokad regionalnych, których Sony nie wprowadziło do swojej nowej konsoli. Oznacza to, że Playstation 4 można zamówić z serwisu Amazon.com za 399 dolarów. Warto o tym pamiętać.

 

Moc i specyfikacja

 

Xbox OnePlaystation 4
GPU AMD Jaguar x86 (8-rdzeni) AMD Jaguar x86 (8-rdzeni)
CPU AMD GCN 768-SPU AMD GCN 1152-SPU
RAM

8 GB DDR3 2133MHz, 32 MB eSRAM

(5 GB dla gier, 3 GB zarezerowane dla systemu)

8 GB DDR5 5500MHz
Pojemność 500 GB HDD, nie można wymienić dysku, można podpiąć dodatkowy 500 GB HDD, można wymienić dysk twardy
Napęd optyczny Blu-Ray, DVD Blu-Ray, DVD
Wyświetlanie obrazu 1080p i 4K 1080p (gry), 4K Media (teoretycznie granie w 4K wydaje się być możliwe, jednak Sony nic o tym nie wspomniało)
Audio 7.1 Surround Sound Brak informacji. Prawdopodobnie również 7.1
Wyjście A/V HDMI, Optical SPDIF HDMI, Optical SPDIF, analogowe
Wejście A/V HDMI brak
Dodatkowy kontroler Microsoft Kinect Voice/Move (wymagany, nie można go wyłączyć) Kontroler Playstation Move + kamera Playstation Eye
Dodatkowy wyświetlacz Dowolne urządzenie z aplikacją Xbox SmartGlass (Windows, Windows Phone, Android, iOS) Dowolne urządzenie z aplikacją Playstation App (Android, iOS) lub Playstation Vita

Jak widać, specyfikacja sprzętowa obu urządzeń jest bardzo podobna. Dlatego też w Sieci znajdziecie zarówno teksty, których autorzy twierdzą, że Xbox One jest szybszy (dzięki 32MB eSRAM), jak i te, w których to Playstation 4 wygrywa jeśli chodzi o moc i wydajność (DDR5 > DDR3). Niestety nigdy nie lubiłem bawić się we wróżenie ze szklanej kuli, więc powstrzymam się ze spekulacjami do czasu, kiedy obie konsole trafią na rynek.

Jedyną potwierdzoną informacją jest to, że Xbox One udostępnia w czasie grania mniej pamięci RAM niż PS4. Wspominali o tym twórcy gry Titanfall, dodając, że 5 GB Xboxa One to i tak dużo i nie musieli wprowadzać do swojej gry żadnych ograniczeń z tego powodu. Przynajmniej na razie. Pamiętajmy o tym, że tytuły, które ukażą się za 5-7 lat będą wykorzystywać o wiele więcej zasobów systemowych. Wtedy Microsoft będzie musiał się zastanowić, jak uwolnić dodatkowe gigabajty pamięci.

Nie zapominajmy też jednak, że część obliczeń na Xboxie dokonywana będzie w chmurze, na serwerach Microsoftu. Sony nie pochwaliło się analogicznym rozwiązaniem, ale należy pamiętać, że producent Playstation kupił Gaikai - serwis specjalizujący się graniem w chmurze, więc stworzeniem podobnych mechanizmów dla PS4 nie powinno być trudne. Tym samym hardware w nowych generacjach nie jest aż tak ważnym czynnikiem podczas wyboru platformy. Dzięki chmurze i przeniesieniu do niej części obliczeń, ważniejszą kwestią staje się... szybkość naszego łącza.

 

Gry, używki i ograniczenia

 

Żeby cieszyć się trybem rozgrywki multiplayer na obu platformach, gracze będą zmuszeni do opłacenia abonamentu. W tej cenie jednak, oprócz możliwości rozgrywki sieciowej, zarówno Sony, jak i Microsoft oferować będą darmowe gry do pobrania. Obecnie roczny abonament Xbox Live Gold kosztuje 139,90 zł, jednak nie oferuje darmowych tytułów. Roczna opłata za PSN+ to 195 zł. Tyle wiadomo na chwilę obecną. Spodziewam się, że abonament xboksowy nieco podrożeje i ceny obu usług będą porównywalne.

Playstation 4 nie wymaga jednak podłączenia do Sieci. Xbox One – jak najbardziej. Konsola musi łączyć się z serwerami Microsoftu co 24 godziny, bo jeśli nie jest w stanie tego uczynić, nie zezwoli na uruchomienie jakiejkolwiek gry. Microsoft wprowadził też odgórne ograniczenia, jeśli chodzi o pożyczanie gier i zakup używanych tytułów. Gry pożyczycie tylko od tych znajomych, którzy dodali was do specjalnej grupy, zdolnej pomieścić maksymalnie 10 osób. Jeśli nie będziecie na tej liście, pożyczony tytuł nie zadziała.

Sprzedawanie używanych gier też obłożono ograniczeniem. Tytuł "przekazać" będzie można tylko osobie, która znajduje się od (co najmniej) 30 dni na naszej liście znajomych. Oprócz tego używane gry będzie można sprzedawać w sieciach sklepów, które podpiszą umowę z Microsoftem.

Sytuacja Playstation 4 w tej kwestii wygląda o wiele lepiej. Przynajmniej w teorii. Kupujecie grę na płycie – jest wasza, możecie robić z nią co chcecie. Jest jednak kilka wątków, które pominięto podczas oficjalnej prezentacji konsoli. Sony przyznało, że producenci gier będą mogli wprowadzić dowolne mechanizmy blokujące odsprzedawanie swoich tytułów. Ciężko mi uwierzyć, że nikt z wydawców nie skorzysta z tej opcji, jednak biorąc pod uwagę fakt, że PS4 nie wymaga połączenia z Siecią, większość ograniczeń skupi się na opcjach rozgrywki sieciowej.

Kolejną kwestią są gry niezależne, które były mocnym punktem zarówno prezentacji Microsoftu, jak i Sony. Japończycy zdecydowali się na umożliwienie niezależnym twórcom publikowania gier na PS4 bez konieczności podlegania pod jakiegoś wydawcę. Microsoft nie zaryzykował i nadal wymaga od twórców podpisania umowy z wydawcą. Patrząc na rozwój gier niezależnych na pececie, większość ich twórców już dawno przestało polegać na pośrednikach. Jeśli sytuacja powtórzy się na konsolach nowej generacji, to więcej "indyków" trafi na konsolę Sony.

Na koniec zostają ekskluzywne tytuły. Obie firmy mocno starają się zapewnić swojej platformie jak najwięcej hitów na wyłączność. Na chwilę obecną wygląda to następująco:

  • Xbox One: Dead Rising 3, Halo (5), Forza Motorsport 5, Killer Instinct, Plants vs. Zombies: Garden Warfare, Quantum Break, Ryse: Son of Rome.
  • Playstation 4: Killzone: Shadow Fall, Infamous: Second Son, Kingdom Hearts III, Final Fantasy XV czy The Order: 1886.

 

I znów, wybór "lepszej" platformy zależy od waszych indywidualnych preferencji. Oddani fani Halo kupią Xboxa, choćby nie wiem co.

 

Usługi dodatkowe

Do Xboxa podłączymy dekoder telewizyjny. Nie wiadomo tylko, jak ta usługa działać będzie w Polsce (możliwe, że w ogóle nie będzie działać). Na chwilę obecną wiemy, że Microsoft pamięta o Europie i stara się, żebyśmy mogli oglądać telewizję na Xboxie. Na Playstation 4 z pewnością pooglądamy kilka z naszych rodzimych stacji internetowych (np Iplę). Na obu konsolach dostępne będą przeglądarki internetowe i aplikacje YouTube. Sony dodatkowo oferować ma na swoich maszynkach zasoby wytwórni filmowej Sony Pictures (ponad 150 tysięcy filmów i seriali) oraz muzykę od Sony Music Entertainment (ponad 20 milionów utworów)

Obie konsole oferować będą rozmowy wideo. Na Xboxie odbywać się to będzie za pośrednictwem Skype'a, dzięki czemu konsola Microsoftu wydaje się bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o strumieniowanie obrazu z gier, to obie firmy podpisały umowy partnerskie z dostawcami tych usług. Gry z Xboxa pooglądamy na Twitch.tv, transmisje z PS4 wylądują w serwisie Ustream.tv. Twitch na chwilę obecną jest o wiele bardziej popularnym serwisem.

Na Playstation 4 dostępne będzie również opcja grania w chmurze dzięki serwisowi Gaikai. Oznacza to, że posiadając odpowiednio szybkie łącze internetowe, będziemy mogli zacząć cieszyć się naszym nowo nabytym tytułem, zanim ten zdąży się zainstalować na naszym dysku. Dema gier również dostępne będą natychmiastowo, bez konieczności instalacji na dysku. Do tego dochodzą również takie opcje jak przejęcie sterowania w grach naszych znajomych bez potrzeby wychodzenia z domu (przejdziesz mi tego bossa?)

Xbox One oferuje z kolei świetne sterowanie głosowe dzięki Kinectowi. Minusy tego rozwiązania to: Kinect musi być zawsze włączony, co w teorii oznacza, że konsola Microsoftu słyszy wszystko, co dzieje się w pokoju, w którym stoi konsola. Jeśli planujecie zamach na prezydenta, radzę planować go w kuchni albo wyciągać wtyczkę od Xboxa... No i jak na razie Kinect reaguje tylko na polecenia wydawane po angielsku. Patrząc jednak na świetnie działające sterowanie głosowe w języku polskim dostępne na smartfony z Windows Phone, mam nadzieję, że nasz język ojczysty pojawi się również na konsoli Microsoftu.

 

Podsumowanie

Wybierając konsolę, proponuję odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Czy interesują Cię kontrolery ruchowe? Chcesz ćwiczyć przed konsolą? Tańczyć? Celować do telewizora z atrapy karabinu? Przeszkadza Ci trzymanie kontrolera w ręku?
  • Czy istnieje jakiś tytuł gry lub kilka tytułów, w które musisz koniecznie zagrać? Sprawdź, czy dostępny jest na twoją platformę
  • Na którym kontrolerze gra Ci się wygodniej? To ważniejsze niż myślicie. Najlepiej gdybyście przed zakupem spędzili po kilka godzin zarówno z padem od Xboxa, jak od Playstation
  • Na jakiej platformie grają Twoi znajomi? Lubicie się na tyle, żeby pożyczać sobie gry?
  • Czy kupujesz sporo gier używanych?

 

I na koniec, ankieta:

 

 

 

 

Opinie wyrażane przez autorów blogów są ich prywatnymi sądami.
Gość IP: 195.150.224.* 2013.06.12 00:34
co za xboxem przemawia do kinect i ma ladniejszy pad,
reszta jest po stronie soniaka,
prawdopodobnie miesiac po premierze xbox bedzie w cenie ps4 bo inaczej pojda z torbami
Gość IP: 83.27.219.* 2013.06.12 01:07
@195.150.224.*:
Ja powiedziałbym, że tylko Kinect. Pad to raczej kwestia gustu i/lub przyzwyczajenia.
Posiadam X360 i jeżeli będę chciał kupić konsolę "nowej generacji", to mój wybór z pewnością padnie na PS4. Chyba, że Microsoft przestanie świrować z tym wymaganym połączeniem z internetem (to bym przebolał, ale nie z Kinectem) i kwestią pożyczania/sprzedawania gier.
maqmba
maqmba 2013.06.12 01:10
zapewne masz rację. To z łączeniem z internetem też pewnie szybko zmienią.... Trzeba będzie wyciągać wtyczkę z gniazdka
Gość IP: 81.190.240.* 2013.06.12 01:17
X box leży i kwiczy nie mają szans na wygraną ja już wiem że moja nowa konsola to ps4
nonameforever
nonameforever 2013.06.12 01:51
Kupno podsłuchu na własne życzenie raczej mija się z celem, mowa o xbox. Tylko czekać aż ktoś wymyśli wtyczkę do kontaktu sterowana głosem wyłączającą xboxa :)Mam obecnie obie konsole i nex genach pady pozostaną mniej więcej takie same. Jedyną rzeczą w której xbox one będzie przewyższał ps4 to pad. Szacun dla działu marketingu Sony!!! Nie pokazując w lutym konsoli wyczekali M$ aż odkryje karty i zrobili wszystko odwrotnie SZACUN! Chyba wyrażę nie tylko moją opinie ale jest już pozamiatane!!! Oczywiście znajdą się osoby które kupią ten magnetowid. Jakoś umkną mi news że xbox będzie maił blokadę regionu a ps4 nie, kolejny strzał w stopę M$ ?! Raczej nie bo oni już mają pusty magazynek i teraz pozostaje im się tylko wykrwawić!!!
Gość IP: 193.106.129.* 2013.06.12 07:52
Jak wiadomo, kolejna generacja konsoli Sony PlayStation będzie korzystała z jednostki AMD, a kolejne przecieki potwierdzają podobną specyfikację konsoli Microsoft Xbox. Silnik fizyczny Havoka działa natomiast na układach graficznych zarówno od AMD, jak również od NVIDII. Zapowiedziane oprogramowanie zużywa podobno znacznie mniej zasobów sprzętowych, a szczególnie pamięci z utylizowanej gry ze wsparciem OpenGL w PS4 :-) Xbox1 korzysta tylko DX11.1 co powoduje zasobozernosc i obciazenie gry z zasobami sprzetowymi :-)

Plusem dla PS4 jest Havok i zapowiedział najnowszą generację swojego oprogramowania, które jest ponoć efektem pięcioletniej ciężkiej pracy deweloperów. W piętnastoletniej historii firmy jest to trzecia duża generacja silnika fizycznego. Produkt Havoka to spora konkurencja dla technologii NVIDIA PhysX.
Zanim po internecie rozlały się domysły, firma wystosowała oświadczenie prasowe czego możemy się spodziewać. Nowa wersja silnika Havok została bardzo zoptymalizowana, potrzebuje dużo mniej pamięci, oferuje większą wydajność i jest lepsza w użytkowaniu. Postęp ma być co najmniej dwukrotny, a zużycie pamięci - aż 10-krotnie mniejsze.Próbkę nowej wersji mieliśmy już w trakcie pokazu PlayStation 4 w ubiegłym miesiącu. Brawoooo Sony ....PS4 Havok górą! :-) AMD kusi Sony :-)

Gość IP: 82.160.23.* 2013.06.12 07:54
Bardzo rozsądne podsumowanie.
Rzeczywiscie wybor to kwestia mocno indywidualna. Ja akurat wybralem nie wzięte tutaj pod uwagę Wii U z racji uniwersalności i rewelacyjnego kontrolera z 6,2 " ekranem dotykowym.
Gość IP: 81.210.11.* 2013.06.12 08:06
Podłączenie do internetu trochę boli... Nie podoba mi się to, że ktoś musi mieć konieczny dostęp do mojej konsoli praktycznie non stop. Postawiłbym na Xbox'a (Usługi MS na 90% będą świetnie zintegrowane z ich różnymi usługami gdyby nie to, że PS nie będzie mi się mieszać w moje prv dane, a ja naprawdę cenię sobie swoją prywatność:D Stallman ma dużo racji z tą całą prywatnością, chmurkami itp.

Pozdrawiam
Gość IP: 83.27.121.* 2013.06.12 08:22
Wydaje mi sie ze w tabelce jest blad... CPU i GPU sa na odwrot :P
Gość IP: 83.3.198.* 2013.06.12 08:54
Teraz to USA będzie miała nie tylko podsłuchy ale i ciągły przekaz audio-wideo( przez Kinect ) z prywatnych domów i jak tylko ktoś podskoczy za wysoko albo naciśnie na odcisk to załatwią go video w dobrej jakości.
Pewnie i tak znajdą się ciołki co będą twierdzić że mogą sobie ich nagrywać
Gość IP: 193.106.129.* 2013.06.12 08:55
Trzeba poprawić :-) Sony to jest pewniak :-) GCN DDR5 5500mhz . dopiero jak gry będą optymalizowane pod openGL i openCL wtedy poczujemy w nim ogromny potencjał aż dwukrotnie niż na PC. Bardzo z tego się cieszę że Havok wie co robi :-)....
tomiga
tomiga 2013.06.12 10:05
Final Fantasy nie jest exclusivem (wyjdzie tez na Xbox One) Z kolei w exa na PS4 zapomnieliscie o DriveClub.
Gość IP: 149.156.96.* 2013.06.12 10:07
A gdzie Pan Gajewski, Pan Główny redaktor CHIP, i Nazir- piewcy microsoftu?
No popatrzcie wasza wspaniała firma znów wpadła na chory pomysł, któremu przyklaskujecie, znów hejterzy wchodzą na CHIP.pl i obrażają m$ nie wiedząc co dla nich dobre.
Gość IP: 193.106.129.* 2013.06.12 10:22
Wiemy jednak jak konsole obsługują systemy xbox1 3 systemy (Xbox OS + Windows 8 Kernel + Virtualization OS)korzysta tylko DX11.1 co powoduje zasobozernosc i obciazenie gry z zasobami sprzetowymi :-) tylko jako multimedia.

PS4 z kolei korzysta PlayStation 4 OS z optymalizacją gier OpenGL i OpenCL Filmy, muzyka, strumieniowanie, zdjęcia pozwala PlayStation Store (strumieniowanie gry podczas pobierania)30-dniowy limit, 1 wymiana na grę bez ograniczeń i gry Gry muszą pochodzić od autoryzowanych sprzedawców bez ograniczeń z dodatkiem exy dla graczy PlayStation Plus (50 dolarów/rok): gry online, wczesny dostęp do wersji Beta, kolekcja gier (12 od razu + 1 co miesiąc) zaletą konsoli mamy Obsługiwane - Ustream (aktywowane poprzez przycisk "Share", interkatywne strumieniowanie na żywoz funkcją przewijania czego nie ma takiej funckji jak Xboxone. Nowa wersja silnika Havok została bardzo zoptymalizowana, potrzebuje dużo mniej pamięci, oferuje większą wydajność i jest lepsza w użytkowaniu. Postęp ma być co najmniej dwukrotny, a zużycie pamięci - aż 10-krotnie mniejsze, szybsze i bardziej zoptymalizowana do gier pod kątem nowego silnika Havok aż dwukrotnie mocniejsze niż na PC

Specyfikacja jest mocniejsza AMD GCN 1152-SPU, 1,84 TFLOPS w cenie 399.99 euro
Gość IP: 77.255.34.* 2013.06.12 11:19
NIe rozumiem jak ktoś może pisać że xbox ma lepszy pad. Przecież PS4 pad to REWELACJA! Ma wbudowany PAD, LED który pokazuje konsoli gdzie ijak trzymamy pada i głośnik. TO daje dużo większe możliwości.
Gość IP: 91.150.216.* 2013.06.12 11:31
Nie zrozumiesz bo nie miałeś w dłoni pada z Xboxa
Co wy tak na tego Xboxa jedziecie przecież Xbox abonament gold koszt 130 zł nowe PS network 240 zł (i kto wygrywa) Xbox w cenie abonamentu 2 nowe gry na miesiąc, PS dwie nowe gry na rok, Xbox Kinect w zestawie, PS brak kontrolera w zestawie, Xbox obsługa 4 k w grach, PS niestety 4 k tylko w w filmach, Xbox świetne usługi sieciowe Xbox live, centrum multimedialne w jednym urządzeniu i sterowanie głosem, PS tylko gry niestety, Obydwie konsole mają grę przez sieć w cenie abonamentu więc tu się nie wyróżniają.
Gość IP: 80.48.211.* 2013.06.12 11:35
Artykuł choć bardzo stara sie byc obiektywny to ewidentnie faworyzuje ps4. Filmy z Sony Universal bedą ,,spolszczone"? Napewno? W dniu premiery? Moc konsoli w tym wypadku tez nie ma większego znaczenia, tutaj bedą wygrywać tytułami ekskluzywnymi na wyłączność. Nikt kto kocha Halo czy Gear of wars nie kupi ps4, tak jak fani uncharted xboxa. Co do inwigilacji kinekta to tez nie jest tak, no ale ok. Ja osobiście wybrał bym xboxa że względu na exclisiwy i bardziej multimedialny kompletny system. Natomiast wiem, że kupie ps4. Dlaczego? Bo zapewne bedzie na naszym rynku szybciej niz xbox i w dodatku w okresie Świątecznym. Rozumiem licencje itp ale Microsoft bedzie przegrywał na rynkach które ,,olewa". I tyle.
Gość IP: 91.150.216.* 2013.06.12 11:42
Jak ktoś oglądał prezentacje na E3 odnośnie Xboxa to tam był pokazany cały nowy live i osobiście nie opisaliście wszystkich nowych funkcji mimo że jest ich kilkakrotnie więcej niż w PS, a gdzie o grach w chmurze Microsoft Azure co?? A gdzie o bezpłatnych grach 2 na miesiąc bodajże najpierw to ma być Assasin Creed i jeszcze jakaś?? Faworyzujecie PS a wszelkie rzeczy w którym Xbox wygrywa przemilczacie, ot co np. piszecie przy Xboxie że będzie dysponował 8 gb ramu ale dostępnych będzie tylko 5 gb ze względu na system, chciałem zauważyć że w PS jest dokładnie podobnie na 8 gb dostępnych będzie ok 6 Gb ale o tym już przemilczane, co Sony wam płaci czy co. O wydajności też nic, pierwsze pobieżne przyjrzenie się specyfikacji pokazuje że wydajność będzie identyczna no może różnica będzie dopiero na 9 miejscu po przecinku o tym też nic. Krytykujecie Kinecta a jednocześnie nie napisaliście że nowy jest tak dokładny że ma zero lagów, nawet na konferencji o tym Microsoft mówił.
Gość IP: 88.220.176.* 2013.06.12 12:30
Nie bądź fanbojem - z tego się wyrasta. Mam Xboxa 360 (podobnie jak PS2 i Xboxa1) i na tę chwilę bez względu na bajery klocka biorę PS4. Bogiem a prawdą gry będą między dwiema platformami wyglądały podobnie, funkcjonalności również, do płacenia na Golda jestem przyzwyczajony ale polityka wymaganego łącza do internetu przy grze offline w dodatku przy niemozliwości wyłaczenia kinecta (opowieści: "jesteśmy dobrą firmą która nic złego nie ma na myśli" mnie nie przekonują) plus ograniczenia prawa do dysponowania swoją własnością (gry) sprawiają iż jeśli to się nie zmieni to nowemu XBoxowi podziękuję. Jeszcze mam wybór.
Gość IP: 91.150.216.* 2013.06.12 13:42
No ale to połączenie to tylko raz dziennie i to na kilka minut, nie przesadzajmy każdy ma w obecnych czasach neta, i tak zawsze miało się podłączoną konsolę, robicie z igły widły, tyle wam powiem, a co do konsol Sony w cale nie jest święte, mogliby wreszcie Open GL zastąpić czymś lepszym bo dla programisty takiego jak ja to prawdziwa katorga i wolę biblioteki Directx.
Ściśle fajne
Autor: @tentomasz
https://www.facebook.com/toscislefajne
Liczba postów: 52
Liczba komentarzy: 509
Liczba wyświetleń: 507791
Data postu: 12.06.2013, 00:15
Liczba wyświetleń: 257995

 

 

CENEO Kup najtaniej
Reebok buty CL Leather Ultralite PKBL (V58489) Reebok buty CL Leather Ultralite PKBL (V58489)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS C100 Mark Canon EOS C100 Mark
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung Electronics Polska Bęben Samsung Mlt-R309 (MLT-R309) Samsung Electronics Polska Bęben Samsung Mlt-R309 (MLT-R309)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Video
nowe filmy