Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Cyfrowy sponsoring

Kiedy randka kończy się… pustym kontem.

Cyfrowy sponsoring

Zwodzeni miłymi wyznaniami użytkownicy portali randkowych mogą być niestety łatwym celem dla oszustów. Ci uwodzą w serwisach randkowych, by po jakimś czasie poprosić o… wsparcie finansowe.

Portale randkowe pomagają wielu osobom znaleźć „druga połówkę”. To pragnienie znalezienia partnera próbują wykorzystać oszuści. Jak działają? Najczęściej zakładają fałszywe profile w serwisach randkowych, posługując się fałszywymi danymi. Całość uwiarygadniają dodając wykradzione z sieci zdjęcia innych osób. Następnie zaczepiają swoje potencjalne ofiary i próbują zdobyć ich zaufanie, pytając o zainteresowania, rodzinę. Budują w ten sposób więź. Gdy znajomość zaczyna rozkwitać i przychodzi czas na spotkanie w „prawdziwym świecie”, oszuści informują, że mieszkają daleko i nie mają pieniędzy na bilet lotniczy czy na pociąg. Ofiara kierowana chęcią spotkania się z „drugą połówką” chętnie przesyła pieniądze i wpada w sidła oszusta. Mimo przesłania pieniędzy na dojazd spotkanie nie może się odbyć z kolejnego powodu – wypadku, śmierci bliskiej osoby, ciężkiej choroby itd. Za każdym razem wymówce towarzyszy prośba o pieniądze na pokrycie różnych kosztów. Po pewnym czasie adorator lub adoratorka i pieniądze znikają bez śladów.

Prawdopodobnie właśnie w taki sposób działał niespełna 40-letni mężczyzna, który wyłudził na portalach randkowych ponad 800 tysięcy złotych od swoich ofiar. Wpadł w ręce policji w zeszłym roku. Za idealnego towarzysza życia chciał uchodzić także 34-letni Słowak podający się za… Włocha. Od swojej 40-letniej narzeczonej poznanej na portalu randkowym wyłudził już w „prawdziwym świecie” dwa mieszkania, pieniądze i biżuterię.

Warto zachować zdrowy rozsądek i ograniczyć zaufanie do nowo poznanych w sieci osób. W Internecie bardzo łatwo zmienić tożsamość i podawać się za zupełnie inną osobę. Nie wysyłaj pieniędzy osobie, którą znasz tylko w świecie wirtualnym. Jeśli znajomy mówi, że nie ma pieniędzy na bilet, zaproponuj spotkanie w jego miejscu zamieszkania.

Dodaj komentarz 2 komentarze
jakub_1986
jakub_1986 2017.02.14 20:10
Jak ktoś jest na tyle głupi to zawsze znajdzie się drugi który spróbuje to wykorzystać.
acomp
acomp 2017.02.15 21:50
Niestety ludzie zapomnieli że nie trzeba wierzyć obietnicom przypadkowych ludzi a tym bardziej nieznajomym z portali społecznościowym
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 13.02.2017
ŹRÓDŁO: Eset
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1352

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Oral-B Professional Care 1000 Pink Oral-B Professional Care 1000 Pink
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Moc twoich dłoni Moc twoich dłoni
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG H6200 SAMSUNG H6200
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Accuphase E-460 Accuphase E-460
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
COOLGATE CG420 COOLGATE CG420
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu