Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Gears of War 4 puchnie w oczach

Pecetowa wersja zajmuje już 100 GB... Auć.

Gears of War 4 puchnie w oczach

Rozdzielczość Full HD powoli odchodzi do lamusa. Gracze oczekują coraz lepszej jakości obrazu, a producenci starają się podążać za nowymi trendami. Rosnące rozmiary tekstur wpływają na rozmiar całej produkcji.

W ubiegłym tygodniu popularna gra akcji - Gears of War 4 - doczekała się dwóch nowych map. Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że gracze zaczęli zwracać uwagę na rozmiar gry. Na ten moment łącznie z przepustką sezonową nowe Gearsy zajmują 101 GB.
Tu dochodzimy do sytuacji, w której niepocieszeni mogą być wszyscy gracze wymieniający ostatnio swoje dyski HDD na szybsze dyski SSD o najczęściej mniejszej pojemności. Jeśli coraz więcej gier będzie zajmowało podobne rozmiary (a przypominamy, że już pojedyncza łatka do Fallouta 4 z teksturami o wysokiej rozdzielczości zajmowała 54 GB), gracze będą zmuszeni inwestować w coraz większe dyski. Jeśli planujecie w bliskiej przyszłości zakup nowego dysku, miejcie na uwadze powyższe informacje.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 37.248.163.* 2017.02.16 14:14
Villy co to jest 100Gb skoro już teraz sprzedaje się kilku terabajtowe dyski 1Tb=1000Gb ja sam kupiłem 1Tb dysk jakieś 4lat temu za 200zł i na owe czasy był jednym z najszybszych dysków w tak atrakcyjnej cenie który służy mi do dzisiaj.

Samsung Spinpoint F3 HD103SJ (1000 GB, 32 MB)

Gość IP: 194.72.47.* 2017.02.16 14:23
Ja kupilem ssd 512GB ktory mam tylko i wylacznie na instalki gier :) nie mam czasu grac w ogole ale to inna sprawa :)
Gość IP: 85.255.233.* 2017.02.16 15:11
@UP

Brzmisz jak ja - nie mialem (nie mam) czasu na gry bo... REALNE zycie mnie dopadlo!

A kiedys gralem jakos 8h jak chodzilem do szkoly i jakos 15-18h w wolne!!!
Gość IP: 85.255.233.* 2017.02.16 15:13
P.S. smieszne gdyz kiedys nie mialem kasy na zadne czesci do PC - a teraz moge miec KAZDY PC i konsole jaka chce razem wziete... ale ZERO czasu na gry :/
kowgli2
kowgli2 2017.02.16 15:29
@up x 3
Widzę, że nie jestem osamotniony :)

Nie wspominając o tym, że gry mnie zdecydowanie szybciej nudzą niż kiedyś.
Gość IP: 217.96.55.* 2017.02.16 15:51
Po przeczytaniu artykułu wlazłem na alegro i zakupiłem za 35 zł :)
Gość IP: 109.173.210.* 2017.02.16 15:58
Dysk zew. 1TB pod USB3 i każda gra chodzi normalnie. SSD jest pod system...
Gość IP: 178.214.138.* 2017.02.16 16:02
Do tych co nie mają czasu. Wasza wina. Trzeba scedować więcej obowiązków na żonę ewentualnie też dzieci i teściową. Przychodzę z pracy, palę konsolę i czekam na obiad :D. Potem gram do wieczora bo mam pełny brzuch. Potem kolacja i znowu gram. Mam 33 lvl na razie w wiedźku.
Gość IP: 82.160.88.* 2017.02.16 19:06
ale szenada dobsze sze nie gram w najnowrze gry:D
jakub_1986
jakub_1986 2017.02.16 20:09
Ciekawe kiedy rozmiar gry po instalacji dobije do 1TB.
Gość IP: 212.139.243.* 2017.02.16 22:09
Mysle iz wielu tu komentujacych mysli iz wiara pakuje HDD so konsol - lecz tu sie rozchodzi o masochistow co pakuja SSD!

Gość IP: 178.214.138.* 2017.02.16 16:02

Niezle je wytrenowales ;)

Ale jesli tylko ty zarabiasz - to w sumie zasluzone masz :)
Gość IP: 83.17.146.* 2017.02.17 09:17
@Gość IP: 109.173.210.* 2017.02.16 15:58
>Dysk zew. 1TB pod USB3 i każda gra
>chodzi normalnie. SSD jest pod system...

Dla mnie SSD jest pod system i wszystkie programy których używam + pliki z których często korzystam.

Talerzowiec na USB3 to się nadaje na archiwum, bo jest dosyć wolny i dosyć głośny (co słychać, jak ktoś nie jest głuchy i ma na tyle cichy komputer, że go nie zagłusza). Zaletą talerzowców jest duża pojemność w stosunku do ceny. Dzisiaj talerzowiec o pojemności kilka TB to standard.
Gość IP: 51.171.14.* 2017.02.17 11:16
@Gość IP: 85.255.233.* 2017.02.16 15:11
'Brzmisz jak ja - nie mialem (nie mam) czasu na gry bo... REALNE zycie mnie dopadlo!
A kiedys gralem jakos 8h jak chodzilem do szkoly i jakos 15-18h w wolne!!!'

Nasuwają się dwa spostrzeżenia - po pierwsze: jak zdolałeś skończyć szkołę?
Po drugie - jeśli realne życie to druga połowa/potomstwo - to jek ją poznałeś i kidy zdołałeś spłodzić?! :-)

Ja też grywałem - na ZX Spectrum (taki stary jestem), ale poza tym w liceum: pracowałem, w każdy niemal weekend jeździłem w góry, opiekowałem się młodszym rodzeństwem, trenowałem 5 razy w tygodniu, miałem własną ciemnię i robiłem zdjęcia etc. A do tego w szkole dwója na koniec roku z jednego tylko przedmiotu oznaczala powtarzanie klasy albo przeniesienie do innej szkoły (i powtarzanie klasy), takimi drobiazgami, jak dysleksja nikt się nie przejmował (nikt nawet tego terminu nie używał) a dwa byki ortograficzne na maturze oznaczły, że się nie zdało... więc kilka godzin dziennie po szkole trzeba było siedzieć w książkach. Gdybym poświecał codziennie po szkole 8 h na granie, to by mnie ojciec z rodziny wypisał a o zdaniu egzaminu na studia (tak, kiedyś zdawało się egzaminy) mógłbym jedynie mieć mokre sny. Ot, czasy...

acomp
acomp 2017.02.17 23:25
Przy takim postępie w produkcji pamięciożernych gier zarobią producenci dysków
Gość IP: 51.171.14.* 2017.02.18 14:05
@ Gość IP: 178.214.138.* 2017.02.16 16:02
'Do tych co nie mają czasu. Wasza wina. Trzeba scedować więcej obowiązków na żonę ewentualnie też dzieci i teściową. Przychodzę z pracy, palę konsolę i czekam na obiad :D. Potem gram do wieczora bo mam pełny brzuch. Potem kolacja i znowu gram. Mam 33 lvl na razie w wiedźku.'

A który level ma sąsiad, ewentualnie listonosz albo hydraulik z twoją żoną?
:-D
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 16.02.2017
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: gears of war 4
ŹRÓDŁO: Kitguru.net
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3680

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Tańcowała żyrafa z szakalem Tańcowała żyrafa z szakalem
Dostępny w 32 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MediaTech MT3536 MediaTech MT3536
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips Series 9000 S9511/31 Philips Series 9000 S9511/31
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ROCCAT KONE PURE LASER 8200DPI (ROC-11-700) ROCCAT KONE PURE LASER 8200DPI (ROC-11-700)
Dostępny w 27 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Roca Victoria A346303007 Roca Victoria A346303007
Dostępny w 111 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu