Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Posiadacze Maków chętniej randkują

Jabłkowa miłość.

Posiadacze Maków chętniej randkują

Z okazji walentynek Kaspersky Lab zbadał specyfikę romantycznych zachowań na portalach społecznościowych. Okazuje się, że użytkownicy, którzy uzyskują dostęp do Internetu głównie za pośrednictwem komputerów Mac, wyróżniają się większym okazywaniem miłosnego nastawienia na portalach społecznościowych.

Związki zaczynają się od przedstawienia się sobie. Według badania posiadacze komputerów Mac wiodą niekwestionowany prym pod tym względem wśród użytkowników różnych urządzeń: 14% z nich przyznaje, że korzysta z portali społecznościowych, aby znaleźć osobę, z którą może się umówić, podczas gdy 11% szuka partnera seksualnego. Jest to dwukrotnie więcej niż wynosi średnia dla wszystkich respondentów (odpowiednio 8% i 5%). Nie dziwi zatem fakt, że aby osiągnąć swój cel, zwolennicy Maków w większym stopniu ujawnią na portalach społecznościowych, czy są w związku, czy nie (83% w porównaniu z 63%) oraz jaka jest ich orientacja seksualna (70% w porównaniu 44%).

Ponadto użytkownicy Maków mają większą skłonność do mówienia o swoich romantycznych zachowaniach na portalach społecznościowych — decyduje się na to 31% badanych. Średnia dla tego parametru wynosiła nieco ponad 16%.

W jaki sposób portale społecznościowe wpływają na życie prywatne osób, które mają już partnera? Niemal połowa respondentów (46%) stwierdziła, że ich związek skorzystał dzięki portalom społecznościowym. Użytkownicy komputerów Mac są najbardziej zadowoleni również pod tym względem — udział takich osób w tej grupie wynosi 68%. Może to wynikać z faktu, że użytkownicy Maków preferują komunikację ze swoimi partnerami za pośrednictwem portali społecznościowych: 45% z nich wybiera ten sposób komunikowania się z ukochaną/ukochanym, podczas gdy średnia dla wszystkich respondentów wynosi zaledwie 36%.

Zachowanie wirtualne ma ogromny wpływ na nasze życie, w tym na związki romantyczne. Naturalnie, w niektórych sytuacjach portale społecznościowe to prawdziwe błogosławieństwo: pozwalają nam częściej komunikować się z osobami, z którymi nie zawsze możemy być w kontakcie fizycznym. Z drugiej strony nie powinniśmy zapominać o zagrożeniach związanych z tego rodzaju komunikacją: portale społecznościowe mogą zepsuć, a nawet zniszczyć związki, dlatego powinniśmy być bardzo ostrożni wobec tego, co udostępniamy swoim znajomym, i zastanawiać się, jak to może na nich wpłynąć — powiedział Andriej Mochola, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania dla konsumentów, Kaspersky Lab.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 86.159.197.* 2017.02.15 09:44
Maja wiecej czasu! Windowsiarze musza walczyc z Windowsem i malo im czasu zostaje na reszte zycia. Poza tym Windofsiarze sa czesto zli, smutni i sfrustrowani - gdzie im do randkowania?
Gość IP: 89.78.222.* 2017.02.15 10:22
A na czyn ten czas zyskują? Chyba na tym, ze na Maca nie ma fajnych gier i na takowe nie marnuja czasu. Jak ktos nie potrafi poslugiwac sie sprzętem to "musi walczyc z Windowsem" - normalnyn uzytkownikom system pomaga, a nie przeszkadza
Moneetor
Moneetor 2017.02.15 10:23
A ja mam inną teorię. Użytkownicy Makówek to pokryte pryszczami rurkowce, co to potrafią tylko na Pejsbuku siedzieć, bo już zadzwonić normalnie to już nie potrafią.
Gość IP: 85.255.235.* 2017.02.15 11:39
Uzytkownicy Mac sa bardziej bogaci i stac ich na randki
Gość IP: 31.0.66.* 2017.02.15 14:04
Stać ich na to by wzbudzić zachwyt swoim bogactwem wśród wiejskich lasek.

Eee szybciej i taniej wyjdzie pójście do jakiejś z telefonu niż jakieś podchody.
Gość IP: 79.184.147.* 2017.02.15 18:46
Dane są nie pełne nie podano ilu jest użytkowników PC a ile MAKÓW, jeżeli użytkowników PC było 2000 do 100 tych drugich to z tego wynika jedynie że użytkowników PC jest więcej ale procentowo mniej. gdyż aby zdobyć 80% ze 100 wystarczy 80 użytkowników a w przypadku 2000 potrzeba ich znacznie więcej. Czytając artykuł nie jesteśmy w stanie stwierdzić dokładnie których jest więcej po procencie który został podany gdyż nie ma ilości z jaką mamy do czynienia. Jeżeli robi się takie badania wypadało by podać ilu respondentów brało udział i ilu z nich używało jednej platformy a ilu drugiej i w tym przypadku można mówić o sensowności badań a w takim wypadku jest to bezużyteczna informacja. nie mówię że jest ona użyteczna :) jednak podając wszystkie dane było by czyściej i przejrzyściej. tak jest ze wszystkimi statystykami procentowymi jakie są podawane np. 80% regionów wiejskich będzie głosowało na ... a w miastach tylko 40%, podaj ile osób mieszka na wsi a ile w mieście!!!!
acomp
acomp 2017.02.16 09:06
No nie każdy zadowala się swoim sprzętem w taki wyszukany sposób jak wyznawcy tej sekty ;)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.02.2017
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: Kaspersky Lab
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 928

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Lenovo Y700-15 (80NV00D5PB) Lenovo Y700-15 (80NV00D5PB)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Navitel MS 700 LIFETIME EU RU Navitel MS 700 LIFETIME EU RU
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Faber West Energy 90 C7 Biały Faber West Energy 90 C7 Biały
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lark Ultimate 8i WIN 16GB Wi-Fi Czerwony Lark Ultimate 8i WIN 16GB Wi-Fi Czerwony
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu