Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Nowa generacja Nvidia Shield: granie w 4K i sztuczna inteligencja

W całkiem niezłej cenie.

Nowa generacja Nvidia Shield: granie w 4K i sztuczna inteligencja

Firma NVIDIA przedstawiła dziś na targach CES nową wersję NVIDIA SHIELD TV – opartego na otwartej platformie urządzenia strumieniującego, które wykorzystuje najnowocześniejsze techniki obliczeń graficznych, zapewniających świetną wydajność strumieniowania, gier oraz sztucznej inteligencji.

 

Zestaw zawiera urządzenie SHIELD w nowej, smukłej obudowie, pilot zdalnego sterowania oraz kontroler do gier, dzięki czemu stanowi najlepsze i kompletne rozwiązanie do rozrywki w salonie.

 

Nowy SHIELD zapewnia obsługę formatu 4K HDR oraz trzykrotnie większą wydajność niż jakiekolwiek inne urządzenie strumieniujące tego typu na rynku. Dzięki obsłudze usługi Amazon Video zawierającej materiały w formacie 4K HDR SHIELD zapewnia użytkownikom dostęp do najobszerniejszego katalogu materiałów w niesamowitej jakości 4K, a także do serwisów Netflix, YouTube, Google Play Movies i VUDU.

Flagowa aplikacja YouTube dla telewizorów będzie dostępna na urządzeniach SHIELD w ciągu kilku miesięcy, zapewniając dostęp do materiałów wideo nagranych w technologii 360 stopni.

Możliwość obsługi gier oraz rozmiar biblioteki gier dostępnych na urządzeniu SHIELD TV wyróżniają je na tle innych urządzeń strumieniujących. Biblioteka tytułów, w jakie można grać na urządzeniach SHIELD liczy już tysiące pozycji. Wkrótce dołączą do nich hity ze studia Ubisoft, w tym Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, For Honor i wiele innych. Nowe gry Ubisoft będą udostępnianie w dniu ich premiery na komputery PC.

Również natywnie działające gry będą regularnie dodawane do oferty SHIELD. Wśród nich pojawią się m.in. takie tytuły jak The Witness, Tomb Raider i Shadowgun Legends.

Sztuczna inteligencja w domu

 

W nadchodzących miesiącach urządzenia SHIELD TV zostaną wzbogacone o nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją, które odmienią sposób korzystania z domowej rozrywki.

 

 

  • Po raz pierwszy na telewizorach sterowana głosem funkcja Asystent Google. Funkcja Asystent Google została zoptymalizowana pod kątem ekranów telewizorów – dzięki niej największy ekran w domu wyświetla odpowiedzi graficzne uzupełniające odpowiedź dźwiękową. Komendy głosowe zastępują pilota, umożliwiając wyszukiwanie treści, pauzowanie, a także przewijanie do przodu i do tyłu. Sztuczna inteligencja Google może także usprawnić wyszukiwanie materiałów rozrywkowych i odpowiadać na pytania.
  • Funkcja SmartThings Hub natychmiastowo zmienia urządzenie SHIELD w inteligentne centrum obsługi domu, które potrafi połączyć się z setkami różnych domowych urządzeń.
  • NVIDIA SPOT, dodatkowy mikrofon do obsługi funkcji sztucznej inteligencji sprawia, że SHIELD staje się podstawą inteligentnego domu, kontrolując wszystkie urządzenia w jego obrębie.

 

Ceny i dostępność

Urządzenia SHIELD TV są już dostępne w przedsprzedaży i jeszcze w styczniu trafią do rąk klientów w Polsce, kilku innych wybranych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem wynosi 999 zł. Wyłącznym sprzedawcą w Polsce jest x-kom. Również w tym miesiącu do sprzedaży trafi zestaw SHIELD Pro i będzie zawierać urządzenie z pamięcią masową o pojemności 500 GB, kontroler oraz pilota z gniazdem do podłączenia zestawu słuchawkowego. Oddzielna wersja urządzenia SHIELD z oprogramowaniem zoptymalizowanym dla odbiorców z Chin zostanie udostępniona później w tym roku. Mikrofon NVIDIA SPOT będzie sprzedawany za 49,99 USD.

Funkcje zaplanowane dla nowych urządzeń SHIELD TV pojawią się na dotychczasowych urządzeniach SHIELD w ramach aktualizacji oprogramowania, która zostanie opublikowana w styczniu.

 

 

 

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 84.203.102.* 2017.01.05 13:41
Chciałem kupić poprzednią wersję konsoli, ale okazało się, że nie jest dostępna. Poszperałem w sieci i wyczytałem pogłoski, że nie jest już produkowana, bo szykuje się następca. Nie wiedziałem, że tak szybko wyjdzie nowa wersja. Będę brał :)
Gość IP: 79.189.67.* 2017.01.05 14:05
Super, że w końcu zaczyna się coś ruszać w sprawie Smart Home. W ciągu 20 lat samochody przeszły przemianę jak ze średniowiecza do Starwars, za chwilę mają same kierować, a w domach od 50 lat niewiele się zmieniło. W Polsce też jest kilka ciekawych firm z branży Smart Home, które warto obserwować np. www.grenton.pl
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 05.01.2017
Tagi producenckie: nvidia
Tagi modelu: nvidia shield
ŹRÓDŁO: informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3463

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
ASUS VX239H ASUS VX239H
Dostępny w 40 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS VE208N ASUS VE208N
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grande Meble DA-15 Grande Meble DA-15
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Religie Multimedialna Encyklopedia Pwn (Płyta Cd) Religie Multimedialna Encyklopedia Pwn (Płyta Cd)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
KraftMann KM-083 KraftMann KM-083
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu