Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Rozrywka
rozwiń
Strona główna Rozrywka Testy Fantec 3DFHDL - filmy 3D

Fantec 3DFHDL - filmy 3D - Testy Chip.pl

Fantec 3DFHDL - filmy 3D
Fantec 3DFHDL - filmy 3D
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Fantec 3DFHDL
Ocena POWER: 97
0   100
Ocena ECONO: 16
0   100
Oceń produkt: 78
0   100
Ceneo dostępny w:
2 sklepach
Sprawdź cenę

Podsumowanie o Fantec 3DFHDL - filmy 3D

Nowoczesny odtwarzacz z interfejsami HDMI 1.4, Gigabit Ethernet oraz USB 3.0 i kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 1,4”. W obudowie można zainstalować wewnętrzny dysk twardy 3,5”. Urządzenie odtwarza m.in. filmy 3D.

Opis Fantec 3DFHDL - filmy 3D

Jeden z najnowszych odtwarzaczy multimedialnych marki Fantec nazwany 3DFHDL to nowoczesne urządzenie, które wyróżnia się m.in. możliwością odtwarzania filmów 3D. W obudowie wykonanej z metalu można zainstalować wewnętrzny dysk twardy 3,5”. Źródłem plików multimedialnych mogą być nośniki zewnętrzne (dysk twardy lub pendrive) lub sieć lokalna. Wyposażenie standardowe stanowi interfejs sieci Gigabit Ethernet, natomiast adapter bezprzewodowej sieci WLAN można dokupić opcjonalnie. Wśród złączy audio-wideo można znaleźć wyjście HDMI 1.4, komponentowe i kompozytowe oraz wyjścia audio (cyfrowe optyczne i elektryczne oraz parę analogowych wyjść stereo). Zewnętrzny nośnik danych można podłączyć do jednego z dwóch złączy USB typu A. W przeciwieństwie do prostszego modelu 3DS4600 zabrakło czytnika kart pamięci, lecz za to jest niewielki, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,4”.

Pilot na podczerwień jest raczej przeciętny, a jego klawisze nie świecą w ciemności, lecz są rozmieszczone całkiem poprawnie i w logiczny sposób. Menu ekranowe jest przejrzyste, dzięki czemu poruszanie się po nim nie powinno sprawiać problemów. Ciekawym pomysłem jest opcja ręcznego uruchomienia systemu Android 2.2 (osobna pozycja w menu głównym). Z naszego doświadczenia wynika, że słabo nadaje się on do tego typu urządzeń, więc dobrze, że nie ustawiono go jako systemu domyślnego. Można go od czasu do czasu włączyć, żeby skorzystać z jakiejś aplikacji na tej platformie, co tylko wzbogaca funkcjonalność urządzenia.

 

 

Wszystkie testowane przez nas formaty plików audio-wideo są prawidłowo obsługiwane. To kolejny z wciąż nielicznych odtwarzaczy kompatybilnych z plikami wideo 3D, stąd obecność wyjścia HDMI w standardzie 1.4. Duże zdjęcia w formatach BMP i JPG są szybko wyświetlane. Odczytywane są napisy do filmów w formatach ASS, SMI, SRT, SSA, SUB i TXT. Polskie znaki diakrytyczne są prawidłowo wyświetlane. Urządzenie może pełnić funkcję serwera i klienta Samba, serwera FTP oraz klienta BitTorrent i jest zgodne z DLNA. Przeglądarkę internetową najwygodniej obsługiwać po podłączeniu klawiatury i myszy. Odpowiednie pozycje w menu umożliwiają szybki dostęp do serwisów takich jak Picasa, Flickr, Dailymotion czy YouTube, a także do radia internetowego.

Odtwarzacz uruchamia się przeciętnie długo w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Trwa to ok. 32 s. Pobór mocy jest przeciętny i wynosi  8 W w menu głównym i 9,7 W, gdy odtwarzany jest film HD. Prędkość kopiowania przez sieć to jedynie ok. 10 MB/s, chociaż urządzenie wyposażono w interfejs sieciowy w standardzie Gigabit Ethernet. Również kopiowanie plików z komputera przez interfejs USB 3.0 jest zdecydowanie zbyt wolne, gdyż prędkość transferu nie przekracza 33 MB/s.

Fantec 3DFHDL to stosunkowo drogi odtwarzacz z tak unikalnymi funkcjami jak odtwarzanie filmów 3D czy osobne uruchamianie systemu Android. Bardzo dobrze radzi sobie z licznymi formatami plików multimedialnych i został w wyposażony w komplet wyjść audio-wideo. Mamy nadzieję, że w kolejnych wersjach firmware’u zostanie wyeleminowany problem zbyt wolnego kopiowania plików z komputera przez złącze USB 3.0.

Marek Grzybowski

Fantec 3DFHDL

PLUSY:

Interfejsy Gigabit Ethernet, HDMI 1.4 i USB 3.0
Możliwość zainstalowania dysku twardego 3,5”
Odtwarzanie filmów 3D

MINUSY:
Brak czytnika kart pamięci
Wysoka cena

Porównywarka produktów

Wybierz 2 lub 3 produkty do porównania

Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3

Porównaj

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 78.53.125.* 2012.07.18 09:45
Osobiście mam Fantec R2650. W sumie dobry odtwarzacz z tunerem DVB-T. Jednak jeżeli chodzi o aktualizacje firmware to jest naprawdę cienko. Po ostatniej aktualizacji która była prawie rok temu odtwarzacz przestał odtwarzać filmy z Youtube w rozdzielczości HD i nie wygląda na to że pojawi się następna aktualizacja. Jeżeli komuś nie przeszkadzają słabe funkcje internetowe to w zasadzie mogę polecić. Przede wszystkim bardzo wysoka jakość obrazu i dla tego obrazu warto ten odtwarzacz kupić.
Gość IP: 78.53.125.* 2012.07.18 09:47
Zapomniałem dodać że odtwarzacz ma problemy z odtwarzaniem polskich liter z plików txt.
Producent: fantec
Data aktualizacji: 17.07.2012
Liczba wyświetleń: 4649
Cena: 980.00 PLN
Dostawca: Fantec

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Nike Performance AIR EFFECT V Obuwie treningowe czarny Nike Performance AIR EFFECT V Obuwie treningowe czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Oral-B Końcówki choinkowe do Interdental 6 szt Oral-B Końcówki choinkowe do Interdental 6 szt
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba R840-1C5 (PT429E-08Q00RPL) Toshiba R840-1C5 (PT429E-08Q00RPL)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Whirlpool BLF 8121 OX Aqua Whirlpool BLF 8121 OX Aqua
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu