Przeglądasz: Foto-wideo

Foto-wideo

Polaroid to teraz polska marka

Polska firma chce zarobić na fali mody na lata 80. W maju przedsiębiorstwo Impossible Project przejęło markę Polaroid i zaprojektowało nowy aparat analogowy błyskawicznie wywołujący zdjęcia. Sprzedaż nowego modelu o nazwie OneStep 2 ruszy w październiku.
m100 Foto-wideo

Tani i elegancki bezlusterkowiec Canona

Odchylany ekran dotykowy, sensor o rozdzielczości 24 megapikseli, nagrywanie filmów Full HD przy 60 kl./s. i bezprzewodowa łączność, pozwalająca szybko przerzucić zdjęcia do urządzeń mobilnych - oto EOS M100.
Foto-wideo

Test: plecak fotograficzny Thule Perspectiv TPBP-101

Za nami kolejny, wielomiesięczny test praktyczny plecaka fotograficznego – tym razem był to model Thule Perspectiv TPBP-101. Zmienił się plecak, ale nie zmieniła się formuła testu, czyli ostre, bezceremonialne używanie plecaka w bardzo różnych, nieraz mocno wymagających warunkach atmosferycznych i sytuacjach.
Foto-wideo

Test: plecak fotograficzny Case Logic Kontrast

Za nami kolejny kilkumiesięczny test, podczas którego w praktyce, często w bardzo wymagających warunkach, testowaliśmy bardzo ciekawy plecak fotograficzny firmy Case Logic. Nazwa tego modelu – Kontrast – idealnie pasuje do opisania wniosków, jakie mamy po skończeniu testu.
Foto-wideo

Najdziwniejsze projekty fotograficzne poprzednich lat

Jesteśmy już trochę przyzwyczajeni do opisywania projektów związanych z zagadnieniami technologicznymi – często naprawdę nowatorskich, niesamowicie pomysłowych. Ale serwisy zajmujące się finansowaniem społecznościowym to nie tylko branża IT, ale wiele innych dziedzin życia publicznego. Takich jak na przykład fotografia...
Foto-wideo

Warsztaty Photoshopa: Kreatywny portret

Nawet jeśli nie potraficie rysować Photoshop daje duże możliwości jeśli chodzi o tworzenie grafik czy ilustracji. Poniższy poradnik ma za zadanie pokazać Wam w jaki sposób można ciekawie wykorzystać jeden ze standardowych filtrów programu.
Edycja obrazu

TEST PORÓWNAWCZY: Wakacje z zoomami

Przetestowaliśmy ponad 30 aparatów dysponujących naprawdę imponującym zoomem optycznym – co najmniej 20x! Wiele z nich to konstrukcje lekkie i mieszczące się w kieszeni – idealni towarzysze wakacyjnych wojaży.
Foto-wideo

Panasonic Lumix TZ40

Aparat z matrycą 16 Mp, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 20x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.