Przeglądasz: Kryptowaluty

Kryptowaluty

Steam rezygnuje z rozliczeń w bitcoinach

Dwa lata po wprowadzeniu takiej możliwości z platformy należącej do Valve znika możliwość płacenia za gry w BTC. Firma tłumaczy, że nie jest w stanie zagwarantować stabilnych cen. Do tego dochodzą coraz wyższe koszty transakcji.
bracia winklevoss Kryptowaluty

W 4 lata zarobili na bitcoinie miliard dolarów

Bliźniacy Cameron i Tyler Winklevossowie w 2013 roku za 11 milionów dolarów kupili 1% wszystkich zarejestrowanych wtedy bitcoinów. Na ogromnym wzroście kyptowaluty zarobili fortunę. I zarabiają dalej. Skąd mieli pieniądze? Z procesu z założycielem Facebooka.
amazon bitcoin Kryptowaluty

Płatności bitcoinami w Amazonie?

Jeden z największych internetowych sklepów na świecie zarejestrował trzy adresy, nawiązujące w nazwach do kryptowalut. Jeśli Amazon rzeczywiście myśli o wprowadzeniu płatności bitcoinami czy ethereum, może to wpłynąć na ich kurs.
Internet i sieci

Strona amerykańskiej TV w tle wydobywała kryptowalutę

W źródle strony telewizji Showtime, należącej do CBS, ktoś umieścił złośliwy kod JavaScript. Został on stworzony przez właścicieli serwisu Coin Hive. Umożliwia obliczanie kryptowaluty bezpośrednio na komputerze każdego, kto wejdzie na zainfekowaną stronę. Zbliżony skrypt niedawno znalazł się też w źródle serwisu The Pirate Bay .
Kryptowaluty

Czy kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze?

W Ameryce 86 procent giełd handlujących kryptowalutami ma licencję na prowadzenie działalnosci. W Europie i Azji mniej niż połowa takich instytucji posiada oficjalne zezwolenie od rządu. Największe "kopalnie" kryptowalut znajdują się w Chinach oraz w Gruzji.