Motoryzacja

autonomiczne auta Motoryzacja

Toyota wie jak zredukować liczbę wypadków drogowych

Zdaniem japońskiego producenta samochodów kierowca powinien mieć możliwość wyboru w jakim trybie chce podróżować. Dlatego autonomicznych autach Toyoty użytkownik będzie mógł skorzystać z dwóch opcji jazdy. Zostaną one wprowadzone już w 2020 roku - pomogą one zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.
Volskwagen Golf Variant Highline 1.4 TSI Motoryzacja

Volkswagen Golf Variant – test z perspektywy technologicznej

Komputery trafiają wszędzie, także do aut. Warto zauważyć, że nie tylko do futurystycznych, drogich modeli - również do tych bardziej zwyczajnych. Najnowsza generacja Volkswagena Golfa Varianta, po liftingu, jest tego przykładem. Sprawdziliśmy jak samochód z Wolfsburga działa od strony komputerowej.
Samochody autonomiczne

Jak to działa: autonomiczne auta

Autonomiczne samochody, czy w ogóle autonomiczne pojazdy to w obiegowej opinii urządzenia, które potrafią same robić to, co robiłyby, gdyby kierował nimi człowiek. To błąd. Potrafią znacznie więcej. Zajrzyjmy do świata autonomicznych wehikułów przez pryzmat najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.
huragan z kosmosu Motoryzacja

Tesla wydłużyła zasięg aut w związku z huraganem Irma

Mieszkańcy Florydy z niepokojem śledzą doniesienia meteorologów o nadciągającym katakliźmie, jednym z najpotężniejszych w historii. Tesla posiadaczom elektrycznych samochodów wysłała update zwiększający zasięg aut, co ma pomóc mieszkańcom w ewakuacji. Jak to możliwe? Wyjaśniamy.