Przeglądasz: Pamięci masowe

Pamięci masowe

Intel Optane 16 GB PCIe

Niesamowicie szybki nośnik Intel Optane 16 GB, służący przyspieszaniu działania podsystemu pamięci masowej, został przeceniony z okazji Black Friday o 40 zł.
qnap Dyski sieciowe NAS

QNAP TS-453BT3 – NAS dla wymagających

Do rodziny serwerów NAS pozwalających na stworzenie prywatnej chmury w domu czy biurze dołączyło właśnie nowe urządzenie. QNAP TS-453BT zapewni płynną pracę osobą edytującym i przesyłającym multimedia o dużej rozdzielczości. Urządzenie można obsługiwać z poziomu dotykowego wyświetlacza i dodatkowego pilota.
Taśma magnetyczna jest stosowana między innymi do przechowywania backupów. Pamięci masowe

Taśma 330 TB na dane

IBM połączyło siły z Sony. Efektem tej współpracy jest taśma magnetyczna, na której można zapisać 330 TB danych. Kaseta zawierający kilometr taśmy mieści się na dłoni.
Intel Optane Memory – superszybki dysk za 200 złotych Pamięci masowe

Intel Optane Memory – superszybka pamięć za 200 złotych

Oczywiście, możemy sprawić sobie zarówno szybki, jak i pojemny dysk SSD, jednak na takie urządzenie mogą sobie pozwolić nieliczni, gdyż jest to rozwiązania po prostu drogie. Dlatego lepiej pomyśleć o sprytnym przyspieszeniu działania tradycyjnego dysku talerzowego. A jest takich możliwości wiele, na przykład...
Pamięci masowe

Intel Optane Memory zwiększa wydajność pecetów

Dwukrotnie szybszy start, wzrost wydajności systemu o 28%, ładowanie poziomów gier szybsze o 65%, a to dopiero początek! Nowa pamięć Intel Optane to także krótszy czas uruchamiania i reakcji komputerów w różnych zastosowaniach, od aplikacji inżynierskich potrzebujących dużej mocy obliczeniowej poprzez gry, aplikacje do tworzenia treści cyfrowych i przeglądarki WWW, po codzienne użytkowanie aplikacji biurowych.
Pamięci masowe

Rynek dysków SSD w 2017 – najważniejsze trendy

Obecnie pojemność dysków w komputerach robi coraz mniejsze wrażenie. Ceny tradycyjnych nośników już dawno spadły na tyle, że każdy może zaspokoić swoje wymagania odnośnie potrzebnej pamięci. Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie dysku SSD?
Pamięci masowe

Seagate szykuje 16 TB dysk HDD

Szybki dostęp do Internetu rozpropagował usługi przechowywania danych w chmurze, jednak nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Firmy, które gromadzą wielkie ilości danych bądź są usytuowane w miejscach, w których internet kablowy jest niedostępny, wciąż zainteresowane są nośnikami fizycznymi.