Przeglądasz: Systemy operacyjne

Systemy operacyjne

Google udostępniło Androida 8.1 Oreo

8.1 Developer Preview jest wariantem dla programistów. Pomimo że "zwykły" Android 8.0 jeszcze nie okrzepł na rynku, firma z Moutain View już wypuszcza poprawioną wersję - a przynajmniej jej edycję deweloperską, przeznaczoną dla twórców androidowych aplikacji.
Systemy operacyjne

Jesienią nowy Windows 10 Pro

Producent Windowsa odpowiada na apele użytkowników specjalistycznych maszyn i niewielkich serwerów. W wersji 10 Pro for Workstations znajdziecie m.in. elastyczny system plików i szybsze współdzielenie danych. System ma też działać znacznie sprawniej.
ransomware android

Nietypowy ransomware na Androida

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z McAffee ostrzegają przed nowym typem ransomware na system Android. LeakerLocker zidentyfikowano w dwóch aplikacjach ze sklepu Google Play, które zostały pobrane od 6 do 15 tysięcy razy.
Smartfony

Microsoft kończy wsparcie dla Windows Phone

Dziś firma z Redmond kończy wspieranie Windows Phone 8.1., a w konsekwencji całej platformy Windows Phone. Nie dotyczy to oczywiście Windows 10 Mobile - smartfonowej wersji systemu, który znamy z komputerów i laptopów.
Wiedźmin 3

Linux bez Wiedźmina 3

Użytkownicy Linuksa od dnia premiery czekają na port jednej z najlepszych polskich gier wszech czasów. Nic nie wskazuje jednak na to, by życzenia te się spełniły. Wiele tłumaczą słowa byłego programisty CD Projekt RED, które zamieścił na forum Reddit.
Bezpieczeństwo

Windows 10 S nie jest w pełni odporny na ransomware

Windows 10 S jest promowany przez Microsoft jako superbezpieczny system operacyjny. Bezpośrednio po problemach z WannaCry Microsoft ogłosił, że Windows 10 S jest odporny na każdy tego typu atak. Gdy padają takie deklaracje, kwestią czasu jest, kiedy ktoś powie "sprawdzam".

Android ma być szybciej aktualizowany

Po raz kolejny Google obiecuje skończyć z idącymi w lata opóźnieniami lub całkowitą niedostępnością aktualizacji jego flagowego systemu. Rozwiązaniem ma być tzw. modularyzacja Androida, pozwalającą uaktualniać jego poszczególne elementy bez czekania na długotrwałe procedury partnerów.

Android Pay rozpozna twoją twarz

Analiza kodu oprogramowania Android Pay przynosi bardzo interesującą obserwację. Prawdopodobnie w usłudze pojawi się funkcja identyfikacji twarzy użytkownika. Taką frapującą nowinkę odnajdujemy w najnowszej, jeszcze nieoficjalnej wersji aplikacji, oznaczonej numerem 1.22.