Przeglądasz: Linux

Linux

OnePlus 3 nieoficjalnym telefonem Ubuntu Phone?

Liczba telefonów z Ubuntu wciąż rośnie, jednak żadnemu z obecnie dostępnych modeli nie udało się zdobyć zbyt wielkiej popularności. Moderzy ze strony UBports.com jednak się nie poddają i zapowiedzieli właśnie, że już wkrótce wersja Ubuntu Phone pojawi się na smartfony OnePlus 3.
Linux

BQ Aquaris M10: pierwszy tablet z… Linuxem!

Dawno nie słyszeliśmy o nowych urządzeniach mobilnych z Linuxem na pokładzie. Na szczęście firma Canonical, która odpowiada za system Ubuntu jeszcze się nie poddała i po smartfonach Aquaris sygnowanych marką BQ, zdecydowała, że przyszedł czas na produkcję tabletu...
Linux

Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

17 marca br. odbędzie się w Warszawie doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie, będąca kontynuacją organizowanych od sześciu lat spotkań Linux Days.
Gry flashowe

Wiedźmin 2 dostępny na Linuxa!

CD PROJEKT RED, twórcy wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo Wiedźmin, mają przyjemność poinformować o debiucie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona, w wersji dedykowanej posiadaczom systemu operacyjnego Linux.
Linux

Ubuntu 14.04 LTS – co nowego?

Ubuntu 14.04 o kodowej nazwie Trusty Tahr został udostępniony niecałe dwa tygodnie, po tym jak Microsoft zakończył oficjalnie wspierać Windowsa XP. Dla Canonical to świetny moment do kontrataku.
Linux

Niemiecki Urząd Pracy przechodzi na Linuksa

Z uwagi na stale rosnące koszty IT, Urząd Pracy w Niemczech zdecydował o przeniesieniu kluczowych aplikacji do środowiska Linuksowego, co pozwoliło ograniczyć koszty inwestycji w sprzęt i zaoszczędzić około 80 procent na serwerach baz danych.
Gry flashowe

Valve dołącza do Fundacji Linuxa

Valve, kultowe wśród graczy studio i twórcy cyfrowej platformy Steam dołączyło właśnie do członków Fundacji Linuxa (Linux Foundation) - organizacji nonprofit, która wspiera rozwój systemów Open-Source.
Linux

Linux od Valve dostępny do pobrania

Steam Box, czyli konsola Valve, którą firma chce konkurować z nową generacją Playstation i X-Boxa już niedługo zadebiutuje na rynku. Premiera może być bliżej niż myślimy: na serwerze SteamPowered.com pojawiły się pakiety oprogramowania, które prawdopodobnie będą preinstalowane na konsoli od Valve.
Linux

Szeregowy Linux melduje gotowość do służby!

Firma SUSE poinformowała o uzyskaniu certyfikatów Common Criteria EAL4 (Evaluation Assurance Level 4) z dodatkiem ALC_FLR.3 (EAL4+) dla systemów SUSE Linux Enterprise Server 11 SP2 z mechanizmami wirtualizacji KVM oraz SUSE Linux Enterprise Server for System z 11 SP2.