Przeglądasz: Umowy i fuzje

Smartfony

Nokia i Xiaomi dzielą się patentami

Chiński producent telefonów i gadżetów elektronicznych udzielił Nokii licencji na własne patenty dotyczące rozwiązań telefonii komórkowej. Firmy będą także wspólnie pracować nad VR, sztuczną inteligencją oraz Internetem Rzeczy.
Umowy i fuzje

Renault przejmuje dział badawczy Intela

Inteligentne auta są bezpieczne, autonomiczne i ekologiczne. Firmy motoryzacyjne na całym świecie prześcigają się więc w pomysłach i nowych technologiach, które ich samochody mają takimi uczynić. Dlatego Renault zdecydowało się przejąć francuski dział badawczy Intela.
Umowy i fuzje

Polska branża IT już nie tylko dla mężczyzn

Nie jest zaskoczeniem, że branża IT boryka się z problemami kadrowymi. Szczególnie brakuje w niej programistów. Jednak od jakiegoś czasu zauważyć można, że w polskich firmach, miejsca te zaczynają wypełniać kobiety. Coraz śmielej wchodzą one do informatycznego świata, zdawałoby się, zdominowanego przez mężczyzn. To właśnie nowy trend na rynku pracy, który firmy powinny wykorzystać.
Umowy i fuzje

Dlaczego dziewczęta rezygnują z kariery w nowych technologiach?

Młode pasjonatki przedmiotów ścisłych (ang. STEM) wciąż napotykają wiele przeszkód na drodze swojej zawodowej kariery. Jak wskazują najnowsze badania Microsoftu, największe zainteresowanie naukami ścisłymi występuje u dziewcząt pomiędzy 11 a 15 rokiem życia, aby później gwałtownie spaść. Statystyki wskazują, że zaledwie 42 proc. dziewcząt w Polsce wiąże swoją przyszłość z naukami ścisłymi. Co więcej, jedynie…
Umowy i fuzje

Zarobki dla pracowników IT to nie wszystko

Pracownicy IT są drugą, zaraz po członkach zarządów, najbardziej zadowoloną z pracy grupą zawodową w Polsce – wynika z najnowszego raportu firmy Sedlak & Sedlak. Satysfakcję z życia zawodowego deklaruje około 52 proc. informatyków w porównaniu do 33 proc. ogółu Polaków. Trudno się dziwić – w związku z utrzymującym się deficytem kadr z obszaru technologii…
Umowy i fuzje

Intel staje się udziałowcem Here

Firma Intel jest w trakcie zakupu 15 proc. udziałów firmy Here, a więc stworzonego przez Nokię przedsiębiorstwa zajmującego się usługami kartograficznymi. Na razie nie wiemy ile zapłacił za tę przyjemność.
Umowy i fuzje

Onet przejmuje Jakdojade.pl

Grupa Onet-RAS Polska nabyła 69 procent udziałów należących do spółki City-Nav Sp. z o.o., operatora aplikacji jakdojade.pl – największej wyszukiwarki połączeń komunikacji miejskiej w Polsce.
Umowy i fuzje

Samsung przejmuje Harmana za 8 mld dolarów

Koreański producent sprzętów elektronicznych szuka nowych obszarów wzrostu. Dzięki przejęciu Harman International Industries, Samsung nie tylko stanie się właścicielem ponad 20 marek audio (m.in. Harman Kardon, JBL, Becker, BSS). Zyska także grono specjalistów, którzy pomogą w projektowaniu lepszych rozwiązań audio do własnych produktów m.in. smartfonów i telewizorów.