Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS
Strefa druku
rozwiń
Strona główna Strefa druku Testy Epson Stylus SX435W - niewielkie urządzenie trzy w jednym

Epson Stylus SX435W - niewielkie urządzenie trzy w jednym - Testy Chip.pl

Epson Stylus SX435W
Epson Stylus SX435W
Epson Stylus SX435W
Epson Stylus SX435W
Ocena POWER: 73
0   100
Ocena ECONO: 60
0   100
Oceń produkt: 68
0   100
Ceneo dostępny w:
1 sklepach
Sprawdź cenę

Podsumowanie o Epson Stylus SX435W - niewielkie urządzenie trzy w jednym

Główne cechy tego urządzenia to naprawdę niewielkie gabaryty (small-in-one – jak reklamuje Epson), sieć WLAN i czytnik kart pamięci. Wygodę użytkowania poprawia niewielki, ale całkiem czytelny wyświetlacz. Urządzenie w sam raz dla użytkownika domowego.

Opis Epson Stylus SX435W - niewielkie urządzenie trzy w jednym

Urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX435W to prosty sprzęt z możliwością korzystania z sieci bezprzewodowej. Ten „kombajnik” wyróżniają przede wszystkim niewielkie gabaryty. Wygląda niepozornie, ale mamy możliwość drukowania, skanowania i kopiowania. Tu wszystko jest nieduże nawet wyświetlacz mierzący zaledwie 1,4 cala (3,6 cm). Mała przekątna jednak nie przeszkadza w tym wypadku zanadto, bo jest klarowny, menu jest przemyślane, a wszystko poprawia funkcjonalność. Do dyspozycji użytkownika jest ponadto czytnik kart pamięci.

Urządzenie Epsona dość długo radzi sobie z wydrukowaniem zdjęcia, jakość jest zadowalająca choć od tego producenta można wymagać więcej.
Urządzenie Epsona dość długo radzi sobie z wydrukowaniem zdjęcia, jakość jest zadowalająca choć od tego producenta można wymagać więcej.

Drukarka spisuje się poprawnie pod względem jakości. Grafika i wydruk tekstowy wyglądają bardzo dobrze. Wyraźnie widać czcionki, dobrze widoczne są cienkie linie. Tekst nie rozmazuje się po zaznaczeniu żółtym markerem. Zdjęcie jest poprawne, niewielki raster widać dopiero przy bliższym spojrzeniu. Na jednolitych powierzchniach zauważalny jest delikatny „szum”. W sumie ocena za jakość dość wysoka. Ten sprzęt nie jest demonem prędkości. Szczególnie wydruk zdjęć trwa dość długo. Ponad dziewięć minut poczekamy na zdjęcie w formacie A4 bez marginesów. Także prędkość kopiowania nie jest najmocniejszą stroną tego sprzętu. Jakość kopii wystarczy na dokumenty, na kolorową grafikę także, zdjęcia skopiowane wyglądają tylko poprawnie. Nie mamy też możliwości zmiany jakości kopiowania. Skanowanie to jaśniejsza strona tego urządzenia, choć pod względem prędkości też nie różowo. Mamy za to do dyspozycji standardowy dla Epsona sterownik skanera: wygodny i bogaty w różne funkcje. Wraz z urządzeniem dostajemy także bardzo przydatne narzędzie czyli świetny program do rozpoznawania tekstu (OCR).

Na pocieszenie przy takim rezultacie pozostaje nam dobra rozdzielczość i funkcjonalny sterownik.
Na pocieszenie przy takim rezultacie pozostaje nam dobra rozdzielczość i funkcjonalny sterownik.

Jeśli zachęcił nas niski koszt zakupu tego urządzenia to warto zwrócić uwagę, że jest związany z dość wysokimi kosztami eksploatacji. Za komplet wydajniejszych tuszy zapłacimy niecałe 220 zł. Jeśli zdecydujemy się na mniej wydajne ubędzie nam z portfela ok. 150 zł. Na plus zapisujemy oznaczenia na atramentach. Nie musimy pamiętać kodów typu T1281 lub T1294. Wystarczy skojarzyć - mniej wydajne „lisek”, bardziej – „jabłuszko”. Takie właśnie pismo obrazkowe znajdziemy na opakowaniach.

Epson Stylus SX435W niezbyt szybko kopiuje w kolorze, za to przy czarnobiałych dokumentach pracuje prawie dwukrotnie krócej.
Epson Stylus SX435W niezbyt szybko kopiuje w kolorze, za to przy czarnobiałych dokumentach pracuje prawie dwukrotnie krócej.

Epson Stylus SX435W to naprawdę niewielkie urządzenie wielofunkcyjne do domu, które mimo atrakcyjnej ceny wyróżnia się obsługą  z sieci bezprzewodowej. Jeśli przyzwyczajeni jesteście do produktów innych marek to porównywalne są Canon Pixma MP495 za 210 zł oraz Lexmark Impact S305 kosztujący 240 zł (ZOBACZ PORÓWNANIE)

Robert Dutkiewicz

Porównywarka produktów

Wybierz 2 lub 3 produkty do porównania

Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3

Porównaj

Dodaj komentarz 2 komentarze
acomp
acomp 2012.02.23 15:05
Instalowałem tego Epsona u klienta i całkowicie zgadzam się z opisem z tego testu.Wydruk zdjęcia A4 na papierze foto trwał około dziewięciu minut i efekt nie był zachwycający. Druk tekstu mono bardzo czytelny nawet w szczegółach.Ja nie będę tej drukarki promował u klienta.
Gość IP: 89.73.9.* 2012.06.15 22:40
Mam tego Epsona w domu. To moja pierwsza drukarka, nie używam jej często, trzymam właściwie tylko na wypadek gdyby zaszła potrzeba coś ewentualnie wydrukować (kilka razy się zdarzyło). W moim przypadku prędkość wydruku nie jest najistotniejsza, nie dbam o to czy Lexmark albo inne HP drukuje o 7 sek. szybciej w mono i 47 sek. krócej w kolorze. Ta drukarka ma wszystko czego potrzebuję: wi-fi - nie lubię kabli i mam do niej "podpięte" dwa laptopy (mój i dziewczyny) - skaner i xero. Więcej nie potrzebuję, uzywam oryginalnych tuszy, które kupuję raz na ruski rok, problemów nie mam żadnych ani z wymianą ani z użytkowaniem drukarki, wiem że mogę kupić papier foto Epsona i drukować zdjęcia. Więcej nie potrzebuję, jestem zadowolony i polecam. Fajnie wygląda.
Producent: epson
Data aktualizacji: 22.02.2012
Liczba wyświetleń: 22284
Cena: 280.00 PLN
Dostawca: Epson
CENEO Kup Najtaniej
Indesit DISR 57M19 CA Indesit DISR 57M19 CA
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Clevo Hyperbook SL502 (SL50267008241060) Clevo Hyperbook SL502 (SL50267008241060)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Thomson 40FZ5243 Thomson 40FZ5243
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu